Přejít na obsah

Olej pro Superb 1.9TDI


melman_superb

Doporučené příspěvky

Čau,

co za olej lijete do Škoda Superb 1.9 TDI PD / 96 kW (2005). Podle mazacího plánu Castrolu buď Castrol EDGE 5W-30 nebo Castrol EDGE Turbo Diesel 5W-40. Jaký je v nich rozdíl? Nebo doporučujete rač Shell nebo jinou značku. A kde mám olej koupit? Známý mi doporučil:

http://www.olejeobchod.cz/automobilove-oleje-castrol/motorove-oleje/castrol-edge-5w-30-5l

- že mají výhodné ceny a rychlé dodání.

předem děkuji za jakoukoliv odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Nechal som vymenit v "neautorizovanom servise" kde vsak chodim pravidelne olej Castrol Edge 5w40, po vymene som chcel zvysok oleja co ostal v 4 litrovom obale doliat do mojej 1l flase kde som mal ten isty olej na dolievanie. Prekvapenie bolo ked som zacal liat olej ze bol uplne cierny kdezto novy olej v litrovke bol krasne zlty cistulinky. Pozrel som aj na olej na odmerke a ten bol tiez cierny. Viem ze pri diesloch sa moze hned olej zafarbit po par km na cierno ale nejako mi to nejde do hlavy hlavnne to ze zvysok oleja co mi vratili bol cierny. Prve co ma napadlo ze mo olej neskoncil v mojom aute ale ze tam skoncil bud nejaky iny alebo este horsie ze k vymene ani nedoslo, co teraz?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teď tomu docela Vlady nerozumím.Pokud jsem četl dobře tak jsi napsal,že jsi chtěl zbytek ze 4litrového obalu nalít do nádobky kterou máš na to určenou.Pokud jsi chtěl zbytek oleje z nové nádoby přilít někde jinde tak nechápu proč by měl být černý?To by musela být černá celá 4 litrová náplň.

Přece pokud koupím nový olej a odbalím ho tak je čistý ne?A pokud někdo z toho něco ulije tak pořád ten zbytek musí zůstat čistý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Zdravím všechny, po Fordech, VW, Peugeotech jsem se stal počínaje včerejškem konečně právoplatným členem:-) 

 

Pořídil jsem si vysněného Supíka!!!:-))

 

V počátku chci udělat olej, filtry, rozvody.

 

Co se týče oleje, bylo mi řečeno, že se tam lil 5W30. 

 

Nechci na tomto moc šetřit a dopřát auto tu nejlepší kvalitu. Můžete mi prosím odsouhlasit Castrol Magnatec 5w40 s tím, že před výpustí starého oleje chci ještě dokoupit přípravek na pročištění (aby se dostaly ven všechny nečistoty).

 

Myslíte, že je to dobrá volba? Nebo by bylo lepší zachovat 5W30 nebo úplně jiný typ?

 

Velice všem děkuji za rady.

 

1.9Tdi, 96kW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ocekavej, ze ti behem par minut admin poradi, jak funguje vyhledavani...

 

 

5w30 pri zachovani 30tkm vymen, nebo klidne menit i pri 15tkm. 4w40 vyhradne pri 15tkm intervalu.

 

Doporucuji menit pri 15tkm a vyber si cokoliv, co splnuje normu VW uvedenou u tveho motoru v manualu na jedne z poslednich stran.

Editováno: , autor: nemo.x
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Magnatec neni pro vůz skoda superb je to shit... Vydře ti váčku ... Použij 5w40 specifikaci a znacku dej Castrol Ege Turbo Diesel je to zlatá bandaska a budeš si pískat.... Místo nějaké sračky čistící bych ten olej vyměňil dříve třeba už v 5 tisících to se mi zdá odost lepší než motorem prolívat kdo ví za chemii...

 

 

edit : a výměny max po 15 tisích při tom 5W40

 

edit2: pokud neodsaješ všechen olej hadičkou i z olejového filtru atd. tak by ti 4 litry měli stačit po naplnění na uroveň poloviny rysky.... Pokud vše správně odsaješ tak je 4L málo...

Editováno: , autor: Airman64
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak píšou kluci, určité 5w40 a hlavně ne magnatek, na nesmrtelným motoru jako mas ty jsem při použití tohoto oleje vydržel váčku, jde o to ze do PD motoru musí olej ve specifikaci 505.01 a magnatek je 505.00 a v tom je ten háček,o kterém jsem před vydrenim neměl ani ticha,ze se oleje dělí ještě dle těchto čísel,tak at neudělá s stejnou blbost jako já.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně žádné proplachování!

Uvolní to bordel a spíš tomu motoru uškodíš

Druhou výměnu udělej dříve a je to

 JJ..,nakonec jsem radši ten proplach nekoupil...dnes jsem zajel pro filtry (MANN) a zítra v osm se jde na to.:-)

 

Druhou výměnu udělám dle rady dřív..

 

Jinak jsem dnes koukal, že trochu teče z EGR ventilu...myslíte, že bude stačit pročistit, popřípadě nové těsnění? Asi těžké radit, když to člověk nevidí:-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...