Přejít na obsah

Jaká SPZ je nejlepší?


Weitr

Doporučené příspěvky

Vím o bývalém náčelníkovi dopravky, který i v důchodu jezdil s felinou XYZ - 0007 nebo o člověku, který vlastní zásadně vozidla s čísly "v pořadí" - tedy 1234(5) a podobně. Vždycky to PaChům signalizuje nějaké vazby na oficialitu přidělující SPZ/RZ, ale také to vzbuzuje závist u normálního občana který musí jezdit s číslem 3957, 5201 a podobným. A ani ti PaChové nejsou vůči takovým (po)citům imunní, takže pokud auto s takovým číslem spáše malý dopravní přestupek, bývají ještě kolegiální a mhouří zraky, když ale jde o donebevolající hulvátství, postupují mnohdy naopak o dost tvrději než by museli ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně si myslím, že SPZ - RZ s prominentníma číslama nemají naprosto žádné výhody, spíše naopak, čísla jsou velmi snadno zapamatovatelný, což né vždy je výhodou....nic víc, nic míň ;)

PS: pokud máš možnost zvolit si číslo, není lepší si dát něco nenápadného s jinou vazbou (např. číslo popisné bydliště, rok narození atd?) ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevím odkud jste vy,ale tam odkud jsem já tak jsem byl xkrát svědkem,že zrcadlovka pomohla:-) Např: jel jsem první zamnou člověk se zrcadlovkou a třetí benga.Auto mě předjelo na plný čáře benga hned za ním dojeli k němu a nic se nedělo. Taková je realita.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice to sem zase až tak nepatří - ale nám se v rodině stalo 3x za sebou, že rodinné auto dostalo číslo s nulou - myšleno někde ve čtyřčíslí byla nula. Neříkám, že je to tak zřídkavá kombinace jako "zrcadlovky" nebo jiné prominentské kombinace, ale že to vyšlo v 1 rodině 3x za sebou...

A samozřejmě souhlas s Kibim - snadno zapamatovatelné číslo je nápadné, takže jeho "vozitel" je vždycky snáz dohledatelný v případě nějakých hříšků nebo problémů, které způsobil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak předně bych řekl, že toto téma patří do Lampárny.

Obecně platí, že dvě nuly na začátku značky značí "známosti", různé 1111 atd jen to, že si ji člověk zaplatil. Pokud někdy vidíte třeba Felicii, která má značku 0023, tak je to soukromé auto nějakého měšťáka. :D

Neznamená taková značka ale nedotknutelnost, kamarád měl 0018 (auto dostal k 18. narozeninám) a jednou si na něm pěkně pochutnali (jel 60 na 40 u radaru, telefonoval, převlíkal se a řídil kamarád od spolujezdce :D, takže to asi přehlédnout ani nemohli). :D Jeho táta má na autě značku 0911 (Porsche 911) a nějaké výhody to nepřináší. :)

Výběr značek možný v ČR ještě není, což nechápu - přináší to jen korupci, kamarádíčkování a stát přichází o peníze... Výběr značek funguje zdarma jen, když člověk přijde na registr vozidel v uniformě. :)

Průkaz poloboha není jako propustka vhodný. Většinou tedy ano, ale spoléhat na to může jen vůl a pak ty postihy od velitele jsou horší, než nějaká blbá pokuta. Pokud je ale člověk v bodové tísni, nic jiného než průkaz nezbyde. :D Hlavně poddruzi (měšťáci) neberou průkaz PČR jako propustku, ale jako přitěžující okolnost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.... Hlavně poddruzi (měšťáci) neberou průkaz PČR jako propustku, ale jako přitěžující okolnost...

Nazývej hovado hovadem a neostouzej systematiku živočichů - MĚSTSKEJ PŘÍŽIVNÍK zůstane MĚSTSKÝM PŘÍŽIVNÍKEM i když ho nazveš jakkoliv, stejně tak mu zůstane IQ srovnatelné s něčím, co následuje na stupnici inteligenčního hodnocení s velkým odstupem za vypnutou automatickou pračkou... Moje čerstvá zkušenost s jejich přístupem k řidiči z jiného kraje to potvrzuje - byl jsem v Šalingradě na Priglu a nedokázal jsem dostat ze dvou příživníků rozumné vyjádření k otázce kde je a kde není povoleno v dané oblasti a v danou dobu parkovat. Nakonec jsem musel zavolat republikový PaChy, abych se něčeho skutečně dobral. Ale to už je opravdu OT...

P.S. - V Šalingradě prej jsou nevšímavý k autům s libovolnou RZ/SPZ, pokud má někde na zádi nebo okně vylepenou samolepku KOMETA BRNO... lollollol

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 let později...

která SPZ/RZ je nejlepší... Každý majitel si myslí, že ta jeho. Já na autě nechal RZ 1SA xxxx, ze dvou důvodů - dobře zapamatovatelná kombinace a nechtělo se mi přemontovávat nové RZ. Jen do BRD s ní asi nepojedu, kombinace např. 1SA či 1SD by mohla vyvolat negativní reakce u Němců (SA=Sturm Abteilung, SD=Sicherheinst Dienst) z historických důvodů....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...