Přejít na obsah

blow off ventil


Doporučené příspěvky

To turbo je regulovaný jen westegatem. To co popisuješ je u větších motorů s vyšším přeplňovacim tlakem. Viz 1.8T.

Pawouk: Jojo, to samý říkali mě, "nehrabej se do tý haťapky, stejně to nepojede" a voala... Někdo hold na úpravy má koule a někdo ne ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja to mam v aute uz dva mesiace a som nadmieru spokojny. na zaruke len tisko zavideli pretoze to ani oni nevedia zohnat. ked sa nieco pokazi dam tam stare sanie na turbo co je robota na 15minut a mozem ist na reklamaciu ... neviem co tu stresujete, ked nato nemate tak nepiste ze je to hlupost a podobne, mne sa to pacilo tak som si to kupil a vobec to nelutujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Wastegte a BOV je něco úplně jiného, wastegate ti kontroluje tlak na výfukový komoře u turba a přepouští případně výfukové plyny. BOV ti "přepouští" vzduch. BOV má význam u upravených přeplňovaných motorů.

Není tu od toho aby zvedal výkon. Ale pokud budeš upravovat motor, např. elektronikou, sáním, výfukem, atd. tak pak už by se o tom dalo čistě teoreticky uvažovat, aby ti větší tlak vzduchu potom zbytečně nezatěžoval turbo a "neomezoval" ho.

Pokud už do toho půjdeš, tak bych raději více pohledal a zainvestoval do značkových typu Forge či HKS (originál, ne style.) Můžeš mít pak problémy s tím, že se ti BOV bude otevírat při nízkém tlaku nebo naopak nebude fungovat vůbec :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím , zrovna řeším podobný "problém" ohlědně BOV. Otázky co tu již byly nebudu znova opakovat , ale zajímal by mě názor na celkovou funkci BOV v TSi . Koupil sem vloni novou fabii combi. Podle Vašich reakcí tady jsou dva názory , jeden je že BOV (a schválně dávám uvozovky) "by měl" (tady nevím co si mám myslet,jestli je to něčím podložené nebo zda je to pouze domněnka) prodloužit životnost turba. A druhý názor je, že to nemá smysl.

Upřímně, mě jde čistě jen o ten zvuk.Na to že to má 63kW , tak to sviští dobře a o zvětšení výkonu mi nejde.

Na internetu jsem našel pouze jeden obchod (v ČR) , kde se to dá za nejakých 5600 Kč koupit.

http://www.hothatchshop.cz/skoda/blow-off-ventil-1-2-tsi-seat-ibiza-skoda-fabia-vw-polo-forge-motorsport-1251.html

V příspěvku výše sem se dočetl , že je lepší se porozhlédnout po něčem kvalitnějším. Tento model by teda měl asi být kvalitní , pokud se nemýlím.

Jde teď opravdu o to , jestli to na druhou stranu nebude mít na celkovou funkčnost špatný vliv.

Popravdě řečeno , nemůžu se nikde dohledat nějakých rad a názorů ohledně montáže a funkce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se chystám na ten set z toho hot hatch nebo co to je za obchod.

Pravda mám ještě 3 roky záruku , ale vzhledem k tomů že výměna BOV tam a zpět bude trvat max. 20 minut , myslím že nebude problém , před servisní prohlídkou tento výmysl odstranit.

Letos v září tam jedu na další serv. prohlídku tak se jich na to přími zeptám a natvrdo jim řeknu , že si to tam našroubuj ua hotové ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

vykon je stale rovnaky, snimac namontujes na kovovy prstenec forge, montaz zabera cca 15minut, potom davas pod druhy snimac na motore forge podlozku ktoru prepojis hadickou s ventilom, vsetko jednoduche, auto ide ako ma len s krajsim zvukom ked si tak pekne odfukne :) na tych fotkach a videach co su na youtube neni ten snimac dobre vidno lebo sa montuje na ten prstenec zozadu, dam aj videjko len ho musim stiahnut z mobilu...

Editováno: , autor: Tibi62
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počuť to je, syčí to ako parný stroj. Ja si kúpou blow-off ventilu asi počkám, a kúpim si ho až na vytunenú Imprezu. :kol-31:

(A potom sa zobudím s rukou v šerbli.)

P.s.: Tá E38-ka na videu ma zaujala viac. :kol-47:

Editováno: , autor: Ivan Horváth
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...