Přejít na obsah

Fabia III


schimmer

Doporučené příspěvky

I kdyby to SUV mělo kufr odpovídající FIII combi, tak vidím řadu dalších nevýhod - počínaje vyšší spotřebou, aerodynamickým adporem apod. a horším výhledem přes vysoké boky v blízkosti auta (prostě tam už vnutí všechna ta čidla a parkovací kamery...) byl o tom vloni celkem dobrý článek o M. Freie kde srovnával kombíky a SUV a verdikt byl jasný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak včera o záměru dál v budoucnu zaříznout verzi combi u Fabií psali i ve Světě motorů. Důvodem prý je "dlouhodobě klesající zájem o malá combi".

Jasně jedna věc je asi trochu specifkum trhu v ČR (který je pro Škodu již jen zlomeček celkového odbytu), ale i v evropském měřítku se modelu Fabia velmi daří:

http://www.auto.cz/nejprodavanejsi-auta-v-evrope-mezi-nejlepsimi-i-dve-skodovky-102615

Nepíše se tedy zde o podílu kombíků, ale z cest v zahraničí si troufám tvrdit, že varinta kombi dominuje... Jak by se asi tak prodávali octavie bez verze kombi, s tvrzením, že nejsou třeba - kdo chce větší auto, ať jde do modelu Kodiaq... U Fabií to vidím jako úplně stajný nesmysl.

O úspěchu malého SUV od Škody nepochybuji (taková je holt móda a ta je pomíjivá), ale přece kvůli tomu, že to někde v Číně půjde jak hosusky na krámě, to přece nebudou cpát i nám v Evropě jako jedinou možnost :mellow:...

 

Říkám jednoznačně NE - jsem z Č. Budějovic a tam to říkáme rádi i v jiných souvislostech -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže když jsem kupoval fabii kombi ve verzi style + příplatky protože na octavii ve stejné výbavě jsem neměl peníze tak příště (pokud budu chtít zase fabii) si budu muset koupit octavii v základu která je i tak ještě dražší než byla fabia jen proto že fabia nebude kombi (kufr potřebuji, prostor uvnitř mi ve fabii stačí) . Paráda, to mám fakt radost ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čtu si v novinkách tady na webu, že: "Její současná generace není na trhu ani třetím rokem, a už se horečně pracuje na jejím nástupci." a dále "Čtvrtá generace Fabie by měla přijít za dva roky ..."

Tzn. že by F III měla tak krátký životní cyklus a již v roce 2019-2020 dorazí F IV komplet postavená na platformě MQB??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4/4/2017 na 22:43, kkaktus_Baxton napsal:

Takže když jsem kupoval fabii kombi ve verzi style + příplatky protože na octavii ve stejné výbavě jsem neměl peníze tak příště (pokud budu chtít zase fabii) si budu muset koupit octavii v základu která je i tak ještě dražší než byla fabia jen proto že fabia nebude kombi (kufr potřebuji, prostor uvnitř mi ve fabii stačí) . Paráda, to mám fakt radost ... 

 

Až příště budeš vybírat auto a Škoda nebude mít to, co bys rád, tak půjdeš ke konkurenci. ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konfigurátor na model Fabia i Rapid prochází aktualizací. Důvodem jsou úpravy nabídky spojené s novým modelovým rokem 2018, který přináší nové motorizace a obsahy výbav. Konfigurátor by měl být opět k dispozici ke konci následujícího týdne. Vozy je možné objednat u našich autorizovaných prodejců nezávisle na funkčnosti konfigurátoru. Zde je odkaz na výběr autorizovaných partnerů www.skoda-auto.cz/mini-apps/autorizovani-partneri-skoda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...