Přejít na obsah

Fabia III


schimmer

Doporučené příspěvky

Souhlas, v ideálním světě by měla být nějaká hierarchie - tam, kde FIII končí, by OIII měla začínat. Třeba u těch světel - FIII končí na halogenových projektorech + LED, tam by měla OIII začínat a za příplatek bixenony. Superb začínat na bixenonech a za příplatek full LED. U motorů to tak u FIII a OIII funguje, tak proč by nemohlo i u prvků výbavy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No není ta FIII špatná, ale faktem je, že jsem čekal podle fotek více. Na pohled je to pořád dost vysoké a úzké, 60-ti metrové kliky dveří šířku auta nezachrání - z dálky těžko rozeznat od FII. Když potkávám už nemalé množství combíků, který mi na fotkách přišel působivý, jsem zklamán, jak fádně a nenápadně působí. Za mě je to škoda, na rozdíl od Hnusjndé to auto není ošklivé, no čekal jsem více :(

Já asi zklamán nejsem, ale zarazilo mě, že to auto vůbec nepůsobí jako nové, navíc ve spojení základní modré a plecháčů, jiné kombíky jsem zatím neviděl, tak to člověk přelítne očima a jak když už to auto dobře zná. Ale to je bohužel daň za skoro stejný design rapidu SB a OIII. Hodně se mi líbí stříbrnej kombík podle fotek, stříbrný liťáky 16" a bude to nadčasové jak OI :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslím si že tento trend je všetkých automobilkách. Napr taká x5 a x3 od BMW sú si veľmi podobné takže to ako problém nevidím skôr tu jednoduchosť všetkých škodoviek. A každý sa otočí za tým čo mu padne dooka pokial ti nepadla F3 tak bohužial jasne že sa už neotočíš ale to určite nemáš len s novou F3 ale viacerými autami. Napr ja mám teraz pri paneláku novú mazdu 6 a otočím sa každý deň niekoľko krát lebo ma zaujala. A tiež už ma tak nezaujmajú staršie modely škoda ani napríklad bývale auto to je čisto subjektívny pohlad

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Společným trendem je myslím silná závislost jednotlivých modelů na barvě a kolech. Combi v barvě Hnědá Topaz mně přijde vysloveně škaredé, stříbrná nebo bílá je super. To stejné OIII, která jako Rosso Brunello je extrémně nevýrazná, stříbrná jí narozdíl od dvojky vyloženě prospívá. Červená sedí OIII a OII faceliftu, OII předl děs. Rapid s modrou Race super, u OIII bez velkých kol poloviční atd. atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to si trošku protiřečíš, auto ti může 100x padnou do oka - líbí se ti jako se mi líbí F3 v kombíku, ale vzhledem k tomu, že vedle jezdí ještě mraky Yeti, Rapidů a O3 a teď začnou i Superby který jsou designově všechny na jedno brdo, tak prostě se mi to okouká, nebo spíš lépe řečeno vidím to na každém rohu. Mazda 6 je něco jiného, těch moc prostě nejezdí a její design je jinak koncipovanej. Za 6 Mazdou se pořád otáčím, ale jenom proto, že jí nepotkám na každém rohu...

Je to jako Peugeoty, mě přijdou už několik let všechny na jedno brdo a jezdí jich tu plno...

To že se po několika letech na starší Škodovky nepodíváš je jasné, ale pořád dokážeš zpětně ohodnotit design a říct, jo je to stále pěkný auto, což o jiných značkách říct nemůžeš, tady nejde vlbec o to se otočit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono je to všechno se vším, máte pravdu oba. Pravdou je, že zkrátka design je spíše účelový a jednotný, trošku se bojím, jak na mě bude působit SIII v reálu, protože na fotkách se mi zatím po dlouhé době nějaká Škodovka zase opravdu hodně líbí. FIII má některé nápadité prvky, spíše je ale limitována tou starou podvozkovou platformou, která ji pořád diktuje relativně úzkou karoserii a praktičnost zase nedovolí auto příliš snížit. Kdo je častěji na cestách, už si spousty aut ani nevšímá a například FII je tak nezajímavá a tak častá, že ta auta přehlížím - a proto mě dost překvapilo, že stejně tak jsem přehlížel i FIII s vědomím, že to je "dvojka". Potkávám hodně bílých služebáků na plecháčích, kde to asi nikdy nebude žádná sláva. Ale překvapivě jsem viděl i bílého kombíka na 16" litých kolech a nijak mi neučaroval. Nicméně barva a kola dělají auto, mít tu Fábii třeba ve stříbrné v TOP výbavě s litými 16, nebo 17", asi na tom něco bude - jak však bylo popsáno, v základu na plecháčích v tmavě modré barvě a typicky pro Škodovku s výškou kozy auto asi nikoho nezaujme. Každopádně Mazda se mi v poslední době líbí velmi a takových značek by se našlo více - jen vzhledem k zaměření si toto Škodovka asi nemůže dovolit, no :kol-32:

 

Nicméně za mě svítá na lepší časy, Rapid mě nikdy moc neoslovil, OIII mě vyloženě zklamala, Fabia není špatná, jen jsem čekal více a Superb se, zdá se, opravdu povedl. Tak snad třeba facelifty zavedených modelů přinesou konečně obrat k lepšímu :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Superba jsem viděl naživo na dálnici a měl jsme čas si ho prohlédnout.

Předek a bok je fakt pěkný, ale zadek mě ničím neoslovil - žádná revoluce a ani evoluce.

Stejně jako nové Mondeo Combi. Předek a bok paráda, zadek žádná změna oproti minulé generaci...

 

Kupodivu, mě se Fabia 3 combi líbí nejvíce právě v bílé... Ono je to vidět i na tom, že tato barva je použita v reklamách. U krátké zase zelená ( rallye nebo modrá race ).

Ono právě na těch reklamách a letácích je nejvíce krásně vidět, která barva tomu autu nejvíce sluší.

 

Rapid lift byl v reklamách v denim barvě a na promo fotkách v bílé

Spaceback už v červené corrida :)

 

F3 krátká ( rallye nebo modrá race )

F3 Combi Bílá

 

Jenom pro zajímavost, podívejte se do konfigurátorů, jaká barva je tam defaultně nastavená :) jsou to ty které jsem vyjmenoval... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš pravdu že bílá je in. Taky jsem jí chtěl. Ale po zkušenostech, kdy jsem ji měl na Octavii jsem se rozhodl že už ne. Bílá je hezká jen když je čistá. Takže pokud je blbé počasí musíš neustále auto čistit. A když jsem koukal na auto manželky, stříbrnou Fabii, která i když byla špinavá, stále byla pěkná, šel jsem do stříbrné a nelituji .Octavii jsem neustále čistil aby vypadala pěkně tady mám klid.

Editováno: , autor: Hkubes
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podľa mňa tie farby do reklam volia na zaklade dotazniku a z toho vypliva ze nie ze su najkrajsie ale ze z nejakej pozorovanej hladiny odpovedalo xy ludi na farbu modra a xyz na biela. To ale neznamena ze skala bola taka velka aby urcila aka farba je najkrajsia. Sám vlastnim jednu z tych farieb ale moje rozhodnutie nebolo ovplyvnene ani len zdaleka reklamou pretoze po modrej race som tuzil dlhsiu dobu nez po F3. Okrem toho ked som objednával moju F3 jedine co som videl bola foto na letaku a strieborna predvadzačka krátka. Tak zasa si myslim ze je to subjektivne komu sa co paci. Mne osobne sa nepaci biela,cierna, tmavomodra a naopak pacia sa mi zelena relly modra race,hneda topaz a strieborna. Este by som rad videl bielu laser neni som si isty ci som ju videl niekedy nazivo aby som jej nekrivdil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď mám bílou metlu dva měsíce a pořád čistá. O víkendu jsem měl tu šedou metlu a auto bylo jak dobytek když sprchlo. Auto jsem umyl, otřel a přeběhl suchým hadrem, jinak samý flek. Stříbrná mě nebere, ale nejlepší barva co se týče údržby. Je to pořád čistý než když to člověk umyje, to pak čumí jak tele na nový vrata, jak auto prokoukne. Tmavé odstíny jsou zlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každé auto sa špiní rovnako :D
len žial na niektorých si to viac človek všimne. Jedna z tých farieb je aj biela. Za mňa prečo bielu nie, lebo ju má 90% služobných áut (síce prevažne na plecháčoch) a z diaľky mi je šumafuk, ši je to laser, candy, alebo perleť.
No rovnako ako je dizajn veľmi subjektívna vec, tak aj výber farby a názor na ňu je prudko subjektívny. Odznela tu napr. hnedá topaz, sám by som si ju nevybral, ale poznám človeka, čo by inú farbu na FIII Combi nechcel :)
Páči sa mi však, že jediný problém, ktorý u FIII riešime, je jej dizajn. To si nemôže dovoliť každý model  :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podľa mňa tie farby do reklam volia na zaklade dotazniku a z toho vypliva ze nie ze su najkrajsie ale ze z nejakej pozorovanej hladiny odpovedalo xy ludi na farbu modra a xyz na biela. To ale neznamena ze skala bola taka velka aby urcila aka farba je najkrajsia. Sám vlastnim jednu z tych farieb ale moje rozhodnutie nebolo ovplyvnene ani len zdaleka reklamou pretoze po modrej race som tuzil dlhsiu dobu nez po F3. Okrem toho ked som objednával moju F3 jedine co som videl bola foto na letaku a strieborna predvadzačka krátka. Tak zasa si myslim ze je to subjektivne komu sa co paci. Mne osobne sa nepaci biela,cierna, tmavomodra a naopak pacia sa mi zelena relly modra race,hneda topaz a strieborna. Este by som rad videl bielu laser neni som si isty ci som ju videl niekedy nazivo aby som jej nekrivdil.

 

tak to je jasný že hodnocení barvy je čistě subjektivní a každému se může líbit něco jiného, ale z nějakého důvodu byly vybrané barvy které byly vybrané a přes dotazník si nemyslím ( už jenom kvůli utajení designu před představením ). Designéři to vybírají podle sebe a vědí která barva danému autu sedne asi nejlépe. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dizajn je jedna vec ale marketing je druha. Ver tomu ze kazdy navrh dizajnera pokracuje cez marketingoveho manazera a radia sa spolu. Keby je len dizajner tak by bola jedna farba auta si myslim lebo ten by si to auto v inej predstavit nevedel. Ale pokial by to nebola farba ktora momentalne leti tak ma smolu cely dizajner. Tie dotazniky samozrejme bolo prirovnanie oni maju vacsie databazy ktorej farby sa kolko predalo aka farba sa komu paci kto su ich potencialny zakaznici no proste skalu z ktorej je radost vyberat. Reklama je najdolezitejsi prvok marketingoveho mixu bez nej by skoda nepredavala tak ako predava tak myslim ze tie farby nebudu len tak podla toho ze tej fabii svečia

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ježiš, já nevím, proč ty vždycky do toho zatáhneš věc a dáváš to jako argument něco, co je jasné. Je jasné že o barvě nerozhoduje jenom designér, ale je to tým lidí. Už je to silně OT, já osobně si stojím za tím, že barvy pro marketingové účely, jsou vybírané hlavně podle toho, že daný model v té barvě vypadá nejlépe a nejpřirozeněji ( pro většinu lidí - ač plno z nich si samozřejmě vyberou jinou barvu - ale to už je něco jiného ) A toto rozhodnutí padlo samozřejmě v týmu lidí ( obchod, marketing, design atd. ) 

Nebo jak by jsi jinak vysvětlil, proč krátká F3 má barvy jaké má a combi už bílou ? Protože combi kupují hodně jako služebák ? ( když jsi zmínil že se zohledňují prodeje ) zcela irelevantní, protože to ve firmách nikoho nezajímá jak to auto vypadá. Nebo že by bílá byla dobrá pro rodinné auto ? také ne... Prostě jak se říká, bílá k tomu sedne jak prdel na hrnec, potřebuje to auto být elegantní, aby se zvýraznil zadek a linky apod., ale na krátkou Fabii už se hodí více jiná barva, protože v bílé je více nudná, potřebuje být více hravá, dravější...

 

ale už fakt dost, moc to sem 2x nepatří... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vrátíme se k tématu...

 

S tou bilou to máš potvrzené?

 

Tak to vypadá, že bíle podsvícená budou tlačítka jen na volantu.

 

Další info převzaté z Octavia Fóra:
- ukončení výroby multifunčního volantu pro auta bez telefonu (např. moje FIII tento volant ještěb bude mít)

- na volantu už nebude tlačítko přepínání zdrojů audia (imho krok špatným směrem), bude tam místo něj tlačítko pro hlasové ovládání (u aut bez hlasového ovládání nebude funkční - např. u FIII, která hlasové ovládání myslím nenabízí - ale třeba půjde dokódovat)

- místo tlačítka na hlasové ovládání bude tlačítko Front Assistu. Opět pokud auto nebude mít FA, tlačítko bude bez funkce.

 

Závěr? Jsem rád, že stihnu výrobu před KT22. Snad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky tomu nechci věřit, ale pořádné info zatím není... u Superbu III je bílé všechno, takže naděje žije dál. Jinak tlačítková rošáda na volantu ti jako nesmysl nepřipadá? Ale ekonomicky to pro firmu logický krok je, budou jenom 3 volanty místo X kombinací.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tlačítko zdroje opravdu zmizí (je vlevo), to v pravo je na přepínání palubního počítače.

 

Na volantu Superbu je to vidět: http://www.inautonews.com/wp-content/uploads/2015/03/Skoda-Superb-Live-Geneva-2015-15.jpg

 

A tlačítko nad telefonem je opravdu of FA: http://www.inautonews.com/wp-content/uploads/2015/03/Skoda-Superb-Live-Geneva-2015-17.jpg

 

Rapid MC 2016: http://www.autojournal.cz/wp-content/uploads/2015/03/11046381_784239101668553_653356340538198784_o.jpg

Editováno: , autor: mp390
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...