Přejít na obsah

Příhrádka spolujezdce - montáž kliky


Martin H

Doporučené příspěvky

Vypadnul mi jeden čep (válcový kolík) z kliky (nebo kličky - pádla - prostě otvírací mechanizmus se zámkem) na spolujezdcově přihrádce takže celá jaksi vypadla ven.

Už jsem si pořídil nové čepy, ale nemůžu přijít na nenásilný postup pro instalaci.

Třeba už někdo z Vás tento problém řešil. Možná je část postupu stejná jako při výměně zámku.

Děkuji za radu.

Editováno: , autor: Martin H
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak to je rébus. Já jsem to provedl improvizací. Navrtal jsem díru skrz a dal tak tenkej šroubek. No není to na 100%, ale zatím to jakž takž funguje. Jo ještě jsem zapomně na postup. Musíš to vyndat trochu násilím pomocí třeba šroubováku, ale opatně. Zpětná montáž je jakoby naražením, ale taky to nejde zrovna najlíp. Ono se to prý nemění samostatně, ale celý dvířka.

Editováno: , autor: jiricajthaml
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 1 rok později...
  • o 4 měsíce později...

Ahoj, taky jsem mel podobny problem, už při koupi jsem si všim hlinikový tejpy z vnitrni strany dvirek prihrady u spolujezdce...

 

Klička mi upadla asi tejden potom :-)

 

tejpu jsem odlepil a byly tam dve diry, jedna o prumeru cca 3 cm a druhá tak 1cm.....rikalj sem si proc to takle doprasili..

 

ale ono se tam dá pekne dostat s novým čepem pro kličku.

 

Ten velký otvor je presne nad středem kličky a tim i lze prostrčit nový čep kličky = v mým případě obroušenej hřebík předelanej na čep :-)

 

tim otvorem jsem to tam pekne narafiči la tim druhym menšim otvorem jsem ho tam začal temovat do tech futer pro ten čep....

 

chvilku práce a byl tam drží celkem napevno, ale navěky to asi neni--už mám nalomený ty futýrka kde ten čep prochází...

 

až budu mít čas hodim sem i foto at mate predstavu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zdravím Superbáky,

nechci zakládat nové téma a sem se to hodí, snad mne nikdo neukamenuje, ale nikde jsem zde ani na VW foru nenašel, doma máme Passata B5, v podstatě jedničkový Superb. Přítelkyni se povedlo ulomit kliku od přihrádky u spolujezdce, samozřejmě kastlík je zavřený. Existuje nějaký nenásilný návod na jeho demontáž či otevření?

 

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, no už z toho důvodu je lepší dělat radovánky na zadních sedačkách :kol-28: . No i když furt lepší ulomená klika kastlíku, než propíchnutá střecha od podpatku :kol-28: . Z toho důvodu je lepší vozit v autě radši deku a "radovat" se venku :kol-27:

K věci: ty zobáčky toho zámku jsou vymyšleny docela důmyslně. Už kvůli zámku, aby to nešlo otevřít

Pokud se tam nedostaneš přes onen ulomený campl, v podstatě je to docela průšvih. Špatné je, že horní šroubky jsou uvnitř, čili zavřený demontovat nejde.

No zámek je stejně v háji, takže bych to vylámal kolem zámku (bohužel tedy násilně), otevřel tak, ať se neulomí nic u palubky a koupil komplet celý nový/starší kastlík, který není nikterak drahý

např.: http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/autodily-volkswagen/passat-b5/dily-karoserie/vnitrni-vybaveni/6733-prihradka-spolujezdce-passat-b5.html

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...