Přejít na obsah

Výměna motorového oleje 1.4 MPI


Valach

Doporučené příspěvky

Koupil jsem jetou Faii 1.4 MPi 50Kw , r.v. 2001,byla servisovaná,ale v jiném kraji.Dle servisní knížky,tam dávali motorový olej 15W-40. Když jsem dal Fabii na servisní prohlídku do Škoda servisu u nás,servisní technik se podivil a řekl,že tam patří olej minimálně 10W-40. Jaký olej tam prosím kolegové dáváte Vy.Nyní tam mám Castrol 10W-40.Děkuji za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem jetou Faii 1.4 MPi 50Kw , r.v. 2001,byla servisovaná,ale v jiném kraji.Dle servisní knížky,tam dávali motorový olej 15W-40. Když jsem dal Fabii na servisní prohlídku do Škoda servisu u nás,servisní technik se podivil a řekl,že tam patří olej minimálně 10W-40. Jaký olej tam prosím kolegové dáváte Vy.Nyní tam mám Castrol 10W-40.Děkuji za radu.

ten servisny technik sa tak tomu akurat rozumie ako kura do piva podla toho co popisujes..... nechcem sa rozpisovat, vsetko najdes na www.oleje.cz

po precitani budes mat v otazke olejov jasno a sam zistis ze to cio povedal technik je ...

B)

podstatne je splnit specifikaciu oleja. To aku das viskozitu oleja za studena teda ci 15W ci 10W ci 5W ci 0W, zalezi od charakteru jazd a poctu studenych startov... to vsetko sa tam docitas

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host Guest_bastien

V servisní knížce je uvedena třída oleje. Je důležitý údaj normy VW. např. 500 00, 502 00. Norma VW 505.00 je i pro diesel. Např. prodloužený výměnný interval je 503 00. Pokud je např. na konci číslo xxx 01 tak to značí olej zejména určený speciálně pro TDI PD (VW) Čísla 10W-40 značí - první číslo znamená viskozitu (hustotu) oleje a druhé tepelný rozsah.

Záleží kolik máš peněz. Buďto použije plně syntetický olej 5W-40, nebo polosyntetiku 10W-40 (případně v obou případech na konci 30). Dále je třeba se podívat na jeho kvalitu. Já bych nalil 5W-40 např. Shell HELIX ULTRA, OMV sin com, ARAL High Tornic 5W-40.

Každý světový výrobce má své označení normy, kterou doporučuje, a proto je na obalu olejů tolik čísel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prve cislo je "zimne cislo".Udava hustotu oleja v zime pri mrazoch.Cim je to cislo nizsie,tam je olej pri mrazoch riedsi.Druhe cislo je "letne cislo".Cim je vyssie,tym je olej pri prevadzkovej teplote motora hustejsi.

15W-40 kludne v lete.Ak parkujes vonku aj v zime,ako napr. ja :( 5w-40 je ideal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prve cislo je "zimne cislo".Udava hustotu oleja v zime pri mrazoch.Cim je to cislo nizsie,tam je olej pri mrazoch riedsi.Druhe cislo je "letne cislo".Cim je vyssie,tym je olej pri prevadzkovej teplote motora hustejsi.

15W-40 kludne v lete.Ak parkujes vonku aj v zime,ako napr. ja :( 5w-40 je ideal.

veeelmi zjednodusene sa to aj tak da povedat,

aj ked to nieje celkom pravda, pre prvotne vysvetlenie uplne staci.

ale musis si vsade hustoty zamenit za viskozity -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 3 roky později...
  • o 3 týdny později...

Prve cislo je "zimne cislo".Udava hustotu oleja v zime pri mrazoch.Cim je to cislo nizsie,tam je olej pri mrazoch riedsi.Druhe cislo je "letne cislo".Cim je vyssie,tym je olej pri prevadzkovej teplote motora hustejsi.

15W-40 kludne v lete.Ak parkujes vonku aj v zime,ako napr. ja :( 5w-40 je ideal.

Souhlas, jen u starších vozů už je lepší používat 10w40, mě třeba u Fábky 2001 (to samé u P307 2003) olej 5w40 v jednom místě prosakoval a měl jsem zaprasený motor, zato 10w40 sucho...

Takže kvůli případným únikům je pak lepší hustší (pokud je uveden jako alternativa pro ten který motor), než nechávat přetěsňovat motor. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

V servisní knížce je uvedena třída oleje. Je důležitý údaj normy VW. např. 500 00, 502 00. Norma VW 505.00 je i pro diesel. Např. prodloužený výměnný interval je 503 00. Pokud je např. na konci číslo xxx 01 tak to značí olej zejména určený speciálně pro TDI PD (VW) Čísla 10W-40 značí - první číslo znamená viskozitu (hustotu) oleje a druhé tepelný rozsah.

Záleží kolik máš peněz. Buďto použije plně syntetický olej 5W-40, nebo polosyntetiku 10W-40 (případně v obou případech na konci 30). Dále je třeba se podívat na jeho kvalitu. Já bych nalil 5W-40 např. Shell HELIX ULTRA, OMV sin com, ARAL High Tornic 5W-40.

Každý světový výrobce má své označení normy, kterou doporučuje, a proto je na obalu olejů tolik čísel.

jen pro upřesnění, 5w-40 neznamená syntetika a 10w-40 neznamená polosyntetika. Některý olej 10w-40 může být více syntetický než-li olej 5w-40. V dnešní době je asi málokterý olej 5w-40 plně syntetický

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj, hledal jsem to tu, ale nenašel jsem, chci vyměnit olej a mám tam na výpušťáku torx, nevíte někdo přesnou velikost nebo označení? Vím že loni jsem tam nacpal imbus a šlo to taky, ale raději bych tam chtěl správnej ořech.

Takže bych potřeboval vědět velikost, abych ho popřípadě koupil.

Nebo hodil by sem nekdo odkaz na gola sadu kde by byli všechny torx na Fabii? Díky moc

Kdyžtak mi to pošlete na icq 310298833

Budu moc vděčnej. Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, hledal jsem to tu, ale nenašel jsem, chci vyměnit olej a mám tam na výpušťáku torx, nevíte někdo přesnou velikost nebo označení? Vím že loni jsem tam nacpal imbus a šlo to taky, ale raději bych tam chtěl správnej ořech.

Takže bych potřeboval vědět velikost, abych ho popřípadě koupil.

Nebo hodil by sem nekdo odkaz na gola sadu kde by byli všechny torx na Fabii? Díky moc

Kdyžtak mi to pošlete na icq 310298833

Budu moc vděčnej. Dík

Našel jsem třeba tohle, ale nevím zda na výpušták je tam ten správnej. http://www.studnanaradi.cz/cz/katalog/klice/imbus-a-torx-klice/p16643-sada-nastavcu-trx-xzn-kovovy-obal-22dilu/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...

Panove pokud budete neco chtit delat na svych autech, tak si stejne budete muset nejakou sadu koupit. A nezapomente na to, ze na tech vasich fabiich jsou i tisicihrany. Ja jsem musel taky kupovat sadu i s tisicihrany. Dal jsem za ni 500,- CZK, coz mi nepripada moc na to kolik usetrite praci svepomoci. Ja na oplu mam dokonce obracene torxy. Proste pokud chcete vrtat do aut, tak je treba mit naradi.

Jinak na vypustaku tusim je TX50.Ale co me rozsekalo nejvic je, ze na kontrolnim sroubu na prevodovce je imbus 17

Editováno: , autor: Roman Herot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dobry den.chci se zeptat jestli u f1 2001 classic 1.4 mpi 44 kw je nejaka kontrolka na vymenu oleje.ze by se rosvitila...jak jsem kupoval auto tak puvodni majitel mi zdelil ze pri 10600 byl menen a ted mam 12300 a nic se nerozsvitilo...jen u kilometrovniku mi ted skace pri startu nejaky servis ale olej nic:Ddiky za radu---a kdyz uz by tam bylo a rozsvitilo se tak kde se to da potom vynulovat ten interval vymeny oleje.-diky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak auto chce podle toho co píšeš do servisu na servisku...pokud byl ale olej měněn na 100% při 10600km a te´d máš 12300km...nevím co řešíš s výměnou oleje....nemáš najeto ani 2000km .. ALE PODLE MĚ TO MÁŠ BLBĚ NAPSANÝ A CHYBĚJÍ TI TAM NĚJAKÝ NULY ŽE JO....PROTOŽE AUTO R.V. 2001 A JEN 12 300KM...TO ASI NE ŽE :)

Editováno: , autor: Marek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak auto chce podle toho co píšeš do servisu na servisku...pokud byl ale olej měněn na 100% při 10600km a te´d máš 12300km...nevím co řešíš s výměnou oleje....nemáš najeto ani 2000km .. ALE PODLE MĚ TO MÁŠ BLBĚ NAPSANÝ A CHYBĚJÍ TI TAM NĚJAKÝ NULY ŽE JO....PROTOŽE AUTO R.V. 2001 A JEN 12 300KM...TO ASI NE ŽE :)

Teď je otázka jestli u obou těch čísel chybí nuly :D

Jinak by to byl mazec, výměna v 10600km a pak až do 123000km nic :D

Takže pokud chybí nula u obou cifer, tak olej vyměň a nech si vynulovat ten interval.

Nebo si ho můžeš vynulovat i sám viz návod k obsluze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobry den.chci se zeptat jestli u f1 2001 classic 1.4 mpi 44 kw je nejaka kontrolka na vymenu oleje.ze by se rosvitila...jak jsem kupoval auto tak puvodni majitel mi zdelil ze pri 10600 byl menen a ted mam 12300 a nic se nerozsvitilo...jen u kilometrovniku mi ted skace pri startu nejaky servis ale olej nic:Ddiky za radu---a kdyz uz by tam bylo a rozsvitilo se tak kde se to da potom vynulovat ten interval vymeny oleje.-diky za rady

nastaveni_INSP_OIL_TIME.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...