Přejít na obsah

Výměna motorového oleje 1.4 MPI


Valach

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...
  • o 5 měsíců později...

Ahoj neukamenujte me jestli jsem zalozil zbytecne tema prosim a kdyztak to jen presunte dekuju..

Chci se zeptat ..

Budu menit olej,svicky a olejovy filtr ve fabii 1.4 MPI 44kw .. zajimalo by me jaky olej by jste mi doporucili tohoto motoru aby byl kvalitni za dobrou cenu a kde ho mam sehnat a kolik ho tam vleze? Potrebuju k tomu i olejovy filtr nebo ten k tomu dostanu uz? A musi se nejak vysavat ty zelezne piliny ktere zustanou v olejove vane nebo staci vypustit olej?

Svicky? Jake,kde je koupit? Oreginalni servis v obchoduku a nebo zajit nekde do autodilu popr. na netu-kde? Ja nasel jen skoda-dily.cz .. je to dobry obchod nebo prodavaji nekvalitni veci?

Zda se mi ze me to vyjde levneji nez kdybych to nechal v autorizovanem servisu delat ne? Diky moc za rady.. Jinak me to bude delat bud mechanik odsud z fora jestli sezenu a nebo znamy automechanik takze se nemusite bat ze ja ktery tomu nerozumi to budu delat :)

Dekuju moc za vase rady a pokud uz toto tema tady je tak se omlouvam :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motorové oleje existují v zásadě tři:

- minerální

- polosyntetický

- syntetický.

Pokud zkusíme vyjádřit jejich celkovou kvalitu jedním číslem, je kvalita minerálního 100 a plně syntetického 200.

Polosyntetický olej (syntetic fortified) je blíž minerálnímu než syntetickému (fully syntetic) oleji s kvalitou cca 130.

Když koupíš hodně dobrý minerální olej, bude mít kvalitu třeba 104, nic moc dobrý bude na 98.

Ale nikdy to nebude takový rozdíl, aby se minerální olej vyrovnal polosyntetickému nebo plně syntetickému oleji.

Nikdy jsem ve svém motoru neměl jiný než plně syntetický olej, ale jeho cena je nejvyšší.

Olej měním po 10 000 km.

Je na tobě abys zvážil celkový najetý počet kilometrů, intervaly výměny a cenu.

Měl bys zvážit i viskozitu oleje.

Určitě nekupuj dnes moderní olej 0W-něco.

Fábie má sice výkonnější olejové čerpadlo než měla Felicie, ale takhle řídký olej není žádné štěstí.

Aspoň 5W-40 nebo 10W-40 bude určitě fajn.

Na druhou stranu není třeba kupovat olej 10W-60 (i když můžeš, pokud bude mít dobrou cenu), protože po 1000 km už bude mít olej parametry stejně 10W-40 (kdybys ho dal do laboratoře na otestování). Tak neplať navíc za něco, co bude stejně za chvíli pryč.

Oleje budeš potřebovat 4l, když měníš i olejový filtr - jak je vhodné.

Ve vaně by žádné piliny být neměly a co se týče otěru železného i neželezného, ten už by měl dávno být ve filtru.

Olejový a vzduchový filtr je třeba koupit zvlášť.

Svíčky používám Bosch Platin FR6DP.

Editováno: , autor: Tonda-B
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tonda-B - to je uplne skvele vyreseny muj problem :D A myslim ze taky tam ted mam Castrol Edge Formula RS :) ale neverim tomu ze je meneny mam tam jen listecek nemecky popsany ale za 7000km uz bude potreba stejne vymenit tak si rikam vymenit ted a mam jistotu .. co myslite? :( Ale taky si myslim ze zadny olej neni plne synteticky:) ale budu se snazit tedy koupit ten samy nebo aspon nejaky takovy .. takze castrol je dobrej? Je tam 10W-30 myslim .. takze dam 10W-40 :) a nebude to zamrzat v zime?

Ten znamej mechanik mi tam ten olej jen vymeni .. i ty svicky ale ja si koupim jaky chci on nedela uz mechanika jen jej vystudoval :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč ne?

Castrol EDGE Formula RS

Technické listy netřeba studovat.

Stačí si přečíst, co je na obalu oleje.

většina výrobců na svém obalu uvádí "plně syntetický olej", a přitom neobsahuje ani 1% syntetické složky

málokterý olej je plně syntetický, většinou to jsou všechno HC oleje

Editováno: , autor: pitrs78
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tonda-B - to je uplne skvele vyreseny muj problem :D A myslim ze taky tam ted mam Castrol Edge Formula RS :) ale neverim tomu ze je meneny mam tam jen listecek nemecky popsany ale za 7000km uz bude potreba stejne vymenit tak si rikam vymenit ted a mam jistotu .. co myslite? :( Ale taky si myslim ze zadny olej neni plne synteticky:) ale budu se snazit tedy koupit ten samy nebo aspon nejaky takovy .. takze castrol je dobrej? Je tam 10W-30 myslim .. takze dam 10W-40 :) a nebude to zamrzat v zime?

Ten znamej mechanik mi tam ten olej jen vymeni .. i ty svicky ale ja si koupim jaky chci on nedela uz mechanika jen jej vystudoval :)

proč by to mělo zamrzat! olej 10w40 je na naše klimatický podmínky dostatečný, pokud teda nebydlíš na horské kvildě :-). Záleží jak s autem jezdíš, pokud převažují delší trasy a je málo studených startů, tak ten 10w40 bohatě stačí, pokud je auto provozováno převážně po městě, je hodně studených startů, tak je vhodnější použít 5w40. Je to na tobě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motorové oleje existují v zásadě tři:

- minerální

- polosyntetický

- syntetický.

Pokud zkusíme vyjádřit jejich celkovou kvalitu jedním číslem, je kvalita minerálního 100 a plně syntetického 200.

Polosyntetický olej (syntetic fortified) je blíž minerálnímu než syntetickému (fully syntetic) oleji s kvalitou cca 130.

Když koupíš hodně dobrý minerální olej, bude mít kvalitu třeba 104, nic moc dobrý bude na 98.

Ale nikdy to nebude takový rozdíl, aby se minerální olej vyrovnal polosyntetickému nebo plně syntetickému oleji.

Nikdy jsem ve svém motoru neměl jiný než plně syntetický olej, ale jeho cena je nejvyšší.

Olej měním po 10 000 km.

Je na tobě abys zvážil celkový najetý počet kilometrů, intervaly výměny a cenu.

Měl bys zvážit i viskozitu oleje.

Určitě nekupuj dnes moderní olej 0W-něco.

Fábie má sice výkonnější olejové čerpadlo než měla Felicie, ale takhle řídký olej není žádné štěstí.

Aspoň 5W-40 nebo 10W-40 bude určitě fajn.

Na druhou stranu není třeba kupovat olej 10W-60 (i když můžeš, pokud bude mít dobrou cenu), protože po 1000 km už bude mít olej parametry stejně 10W-40 (kdybys ho dal do laboratoře na otestování). Tak neplať navíc za něco, co bude stejně za chvíli pryč.

Oleje budeš potřebovat 4l, když měníš i olejový filtr - jak je vhodné.

Ve vaně by žádné piliny být neměly a co se týče otěru železného i neželezného, ten už by měl dávno být ve filtru.

Olejový a vzduchový filtr je třeba koupit zvlášť.

Svíčky používám Bosch Platin FR6DP.

:palec2: Ked menis olej tak treba vymenit aj OLEJOVY filter za NOVY.;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prevladaji u me studene starty takze 5W-40 :) a omlouvam se ja se v olejich nevyznam .. jen jsem tu v zime cetl ze kdyz je zima tak ten 10W-40 hur maze a je tuhy a proto je lepsi 5W-40 .. Tak me to zajimalo jak to je :) olejovy filtr samozrejme vymenim :) Dekuju moc .. a jake svicky by jste mi doporucili? Ty brisk nejaky drahy a nebo obycejne z autodruzstva za 115kč/kus? - je to drahe? nemam moc predstavu :( Snazim se abych usetril oproti oreginalnimu servisu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ooo diky to mam levny teda a mam verit tomu skoda-dily.cz? Uvazuju ze bych tam obednal i olej .. co myslis? A jaky typ svicek doporucis? Ceske nebo Japonske? Diky

A jeste neco by me zajimalo netykajici se tohoto tematu ale kdyz uz tu neco resime.. Jaky je rozdil mezi folii na autoskla a tonovanim autoskel? Je to stejne? Diky

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co člověk, to názor na svíčky. Někdo chválí Brisk, druhý říká, že by to nedal ani do babety. Teď mi zrovna soused říkal, že Brisky musel po cca 15t km vyhodit. Já osobně dávám NGK a spokojenost. Když jsem měl ještě feldu, dával jsem Brisk a taky spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... a omlouvam se ja se v olejich nevyznam .. Tak me to zajimalo jak to je :) olejovy filtr samozrejme vymenim :) Dekuju moc .. a jake svicky by jste mi doporucili?

Dej tam Castrol EDGE Sport 10W-60 a bude klid bez ohledu na venkovní teploty.

Nezapomeň, že plně syntetický olej má takový viskózní index, že při vysoké teplotě tolik nezřídne a při nízké tolik nezhoustne - jako třeba klasický minerální olej.

Svíčky ti doporučuji BOSCH Platin FR6DP:

http://www.veletrh.com/koupit/fr-6-dp-platina-bosch-zapalovaci-svicka

Nejsou drahé a jsou výborné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dej tam Castrol EDGE Sport 10W-60 a bude klid bez ohledu na venkovní teploty.

Nezapomeň, že plně syntetický olej má takový viskózní index, že při vysoké teplotě tolik nezřídne a při nízké tolik nezhoustne - jako třeba klasický minerální olej.

...

Můj ty Tondo Kolenatej - a teď mi ještě řekni, Z ČEHO SE PODLE TEBE SYNTETIZUJE ten Tvůj "plně syntetický olej" ? To si myslíš, že si ho rafinérka nahoní v autoklávu z velbloudího trusu z Arábie nebo z čeho? Tyhle kecy á la PetrUmran (citace: "... do mýho auta ani kapku oleje nebo benzínu z ruský sirnatý ropy...") mám tak strašně rád... Ty takzvaný "plně syntetický" oleje s extrémně nízkými nebo naopak vysokými teplotními indexy viskozity jsou totiž naprosto normální motorové oleje destilované z běžné ropy - jen s vyšší aditivací speciálními složkami, které v těch "polosyntetických" nebo "čistě minerálních" olejích jednoduše přidané nejsou vůbec nebo jen v menším množství - a které se získávají zase z ropy nebo zemního plynu. Pravda, někdy resp. spíše většinou se tato aditiva musejí zcela syntetizovat, protože to jsou uměle vyvinuté komplexní sloučeniny, speciálně navržené pro dané vlastnosti, jenže v celkovém objemu mazací masy oleje je jich asi tolik jako za grejcar plutonia...

Asi největší pravdou na těch Tvých tvrzeních je, že olej je dobré měnit i v moderních motorech (s intervalem výměny předepsaným od výrobce na 15tis.km nebo i víc) už po 10 000km a že do motoru 1,4MPI nemá pro tuzemské klimatické podmínky cenu kupovat olej s viskozitním indexem lepším než 10W-40. Ten zbytek je jen BLÁ BLÁ BLÁ BLÁ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dej tam Castrol EDGE Sport 10W-60 a bude klid bez ohledu na venkovní teploty.

Nezapomeň, že plně syntetický olej má takový viskózní index, že při vysoké teplotě tolik nezřídne a při nízké tolik nezhoustne - jako třeba klasický minerální olej.

Svíčky ti doporučuji BOSCH Platin FR6DP:

http://www.veletrh.com/koupit/fr-6-dp-platina-bosch-zapalovaci-svicka

Nejsou drahé a jsou výborné.

úplně zbytečné dávat do 1.4 MPI olej 10w60, žádnej závoďák to rozhodně není.

kup normální 10w40 nebo 5w40, olej ať plní normu pro tvůj motor a hlavně měnit včas a pravidelně!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kup normální 10w40 nebo 5w40, olej ať plní normu pro tvůj motor a hlavně měnit včas a pravidelně!!!

Myslím si totéž - konec konců jsen to už i výše napsal, jenže u EDGE máš na vybranou buď 0W-30 nebo 10W-60.

Takže v tomhle konkrétním případě konkrétní doporučení 10W-60.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kteroukoliv dobrou značku - Shell, Castrol, Valvoline, Texaco, BP, Total - co si vybereš, pokud to plní specifikaci a hlavně viskozitní třídu. Znám i lidi, kteří nedají dopustit na paramácký Mogul nebo slovnafťácký Madit - a to i pro tyto moderní motory. Fakt je, že to jsou většinou lidi zaměstnaní ve firmách, kam tyhle oleje vozí v sudovém balení pro plnění motorů náklaďáků nebo stavebních strojů a kde nikdo nalití 3,5l do osobáku nepozná - takže oni cenu oleje neřeší a klidně ho mění ještě častěji, než se tady obecně doporučuje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...