Přejít na obsah

Multifunkční modul ovládání rádia


Doporučené příspěvky

Zdravím , snad nezakládám zbytečně nové téma . měl bych dotaz ohledně multifunkčního modulu na ovládání radia a telefonu na fabii II . Nějak ho nemohu najít v origo příslušenství Škody a ani se jsem nepochodil v autosalonu prý že se nedodává a nejde dokoupit . Pokud máte někdo tip nebo odkaz kde ho mají a schéma zapojení modulu :help: byl bych moc vděčný :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě ho seženeš v každym Škoda autorizovanym servise jako náhradní díl, ne jako příslušenství.... Není to určený pro dodatečnou montáž.....

Připojenej je triviálně 4 dráty.... kostra ,12V svorka 30, a CAN Komfortu

Editováno: , autor: Jikra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konečně jsem se dopátral za kolik a kde ho mají ;) ale za tu nekřestˇanskou cenu jsem to zamítl dávat 7000 za tohle nenene :wallbash: a dalších 3500 za montáž

To luksa ten modul je pouze jen pouze před facelift a je umístěn pod volantem viz návod k obsluze vozu

Editováno: , autor: martinsticky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Multifukční ovladač (páčka) pod volantem (před FL)

Čísla dílů jsou:

5J0959441 - multifunkční ovladač rádia

5J0959441B - multifunkční ovladač rádia a telefonu

cena je cca 1222,- Kč bez DPH ve ŠA (NORA).

5J0859849 - úchyt spínače

cena je cca 21,60 Kč bez DPH ve ŠA (NORA).

5J0859209 - prvek těsnící

cena je cca 11,- Kč bez DPH ve ŠA (NORA).

5J0858559 X - kryt tyče řízení (X - písmeno dle VIN) - jinak musíš vyřezat otvor do původního krytu

cena je cca 214,5 Kč bez DPH ve ŠA (NORA).

Dá se koupit i např. www.cc-díly.cz - lepší cena

Plus nějaká "bižuterie" (konektor, piny, vodiče), můj odhad za materiál cca 2000,- Kč i DPH. Připojení je jak psal JIRKA.

Cenu, kterou jsi získal, se tě chtěl někdo zbavit (aby jsi neotravoval) nebo tě chtěl pěkně oškubat.

Editováno: , autor: Kedarek1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 let později...
  • o 2 týdny později...

Tak dostal som sa k schéme zapojenia, ktorú mi poslal Kedarek1, označenie toho multifunkčného ovládača je J527, ako je na schéme vidieť, proste to pripojím na zbernicu a na napájanie, len sa chcem opýtať treba aj niečo programovať?

9081162.jpg

 

Editováno: , autor: kablikar007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže, dneska som sa pustil do montáže tej páčky, mal som z vrakoviska aj s tým spodným plastom aj s konektorom, takže v prvom rade musel ísť dole volant, potom som dal dole tie plasty natiahol som káble, kostru som dal na šróbe, ktorý bol hneď pri volante. Napájanie a zbernicu som ťahal k rádiu, kde som sa pripojil na zbernicu a na napájanie autorádia, potom všetko zložiť, nahodiť volant, pripojiť naspäť baterku a hneď aj bez programovania to začalo fungovať, takže dúfam že toto niekomu pomôže, a keby niečo kľudne píšte. Toto všetko by som nezvládol za pomoci Kedarka1 ktorý mi zohnal aj schému tej páčky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Mám takový dotaz, na CAN sběrnici se dá připojit už někde v okolí volantu, nebo kde je nejbližší možný vstup do CANu? Předpokládám, že musí jít někde poblíž do přístrojové desky k MAXIDOTu apod. :) Jak to mají řešená auta, která mají páčku ovládání nebo MF volant z výroby? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, Pokud jsou v MF volantu třeba tlačítka na ovládání rádia, někudy to ale do CANu probublat musí, není tak? Jinak by se příšlušné zprávy nedostaly do rádia. 

 

Nicméně ať už v případě instalace páčky nebo MF volantu se asi jeví nejrozumnější zapojit vše od volantu až přímo do FAKRA u rádia. Fascinuje mne, že na to ale není žádný plug-and-play kabelový svazek a musí si ho člověk vyrobit sám... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...