Přejít na obsah

Lůžková úprava


Elevisko

Doporučené příspěvky

K té nosnosti střechy. Nosnost 50 kg plati za jizdy, tzn. pokud auto stoji, klidne na strese muzou spat dva lidi. Ostatne autostany na strechu jsou zcela bezne. Sice ta cena je vysoka, ale reseni to je. Viz napr. http://www.autostany.cz/typy_autostanu.php

Trošku jsem po tomhle pátral a našel jsem že to v podstatě jde vyrobit taky doma. Napadlo mě dát osb desku na střešní nosič ale ten má nosnost 75kg ale to asi nebude stejné jako u střechy co? :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Voice:

 

Treba tu ve FAQ: http://www.pujcovna-autostanu.cz/FAQ/

 

Nosnost střechy běžného osobního vozu bývá mezi 50 - 60 kg. Jak je možné na ní spát?

Nosnost střechy bývá udávána pro dynamické zatížení – tedy jízdu. Statické zatížení střechy u zaparkovaného vozidla může být pochopitelně větší a umožňuje využití autostanu. Oba druhy námi nabízených stanů nepřesahují ve složeném stavu 60 kg. Je však pochopitelné, že je třeba brát ohled na konkrétní typ vozu.

 

Nebo tady: http://cestovani.idnes.cz/s-autostanem-treba-na-konec-sveta-vyzkouseli-jsme-za-vas-pkt-/po-cesku.aspx?c=A110617_171308_igcechy_tom

 

Podle Ptáčka mají zákazníci na začátku nejčastěji obavy, zda je autostan unese. Většina výrobců automobilů uvádí povolené zatížení střechy vozidla během jízdy (dynamické zatížení) v rozmezí 50 - 100 kg, hmotnost složeného stanu je přitom kolem 50 kg v závislosti na konkrétním typu. Zatížitelnost střechy stojícího vozidla, tedy statické zatížení, výrobci zpravidla neudávají, ale bývá mnohonásobně vyšší a pro užití autostanu zcela dostačující.

 

 

V manualech tedy najdes dynamicke zatizeni. Muzem zkusit napsat do Skodovky, ale autostany jsou bezna vec, takze je to tak. Akorat pisou, ze mezi pricnikama musi byt alespon 70 cm (coz nevim, jestli plati pro kratkou Fabii - kombi v pohode), aby se ta vaha spravne rozlozila...

Editováno: , autor: Wyder
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....

V manualech tedy najdes dynamicke zatizeni. Muzem zkusit napsat do Skodovky, ale autostany jsou bezna vec, takze je to tak. Akorat pisou, ze mezi pricnikama musi byt alespon 70 cm (coz nevim, jestli plati pro kratkou Fabii - kombi v pohode), aby se ta vaha spravne rozlozila...

No, to bych teda já musel mít ty příčníky 3 a spát tam sám...  :kol-46:  :kol-46:  :kol-46:  :kol-46:  :kol-46:  :kol-46:  :kol-46:  :kol-46: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele ten autostan se samozrejme nehodi na Citigo, ale na vetsi nez male vozy je to cajk. Bezne tam muzou spat dva lidi. 

 

Ja jsem si to chtel koupit, ale novej stoji 50 000 Kč. Takže to si radsi prespim normalne ve stanu na zemi a penize investuju jinam. :)

Právě ta cena mě odrazuje ale co jsem tak koukal po netu tak někteří si to staví doma tak mě napadlo že bych si to teoreticky taky spíchnout. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Zdravím. 

Vyrobil nebo aspoň plánuje spací úpravu do krátké Fabie I? 

Dalo by se získat místo protažením spací plochy mezi předníma sedačkami? 

Je to realizovatelné nebo jenom zbožné přání? 

 

Ahoj,

 

Podívej se na ten švýcarský RoomBox. Tu variantu freeTech http://www.swissroombox.com/youcarok.html lze podle tabulky použít i v krátké Fabii (po sklopení opěradel předních sedaček dozadu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No on by ten swiss box šel udělat i podomácku, jen to chce někoho šikovného, kdo má přístup k CNC :( bohužel nemám. Každopádně jsem si lehnul do OI kombi, s mojí výškou mi vadí akorát sklopený podsedák, takže je vyndám ven (třeba na přední sedačku) a místo těch 10-15cm vymyslím nějakou konstrukci a potom se tam krásně vejdu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ocova uprava, Room. Material, preglejka 15mm, par srub, zeleza, panty, drevene podpery gulatinka...ma to nadvihnute, aby pod to vosli veci aj na modely lietadiel. Sedacky ma v aute tri, teda vzadu iba nudzova, aby mu tam este nieco voslo

e7ajysa7.jpgygu6eje9.jpg

Ak nezabudnem a nebude to v aute, mozem cvsknut komplet. Navyse v tom ma aj pojazdnu "kuchynku" aspon na dtobne veci (vratane plynu, kanvice, atd)

--

Z mobilu

Editováno: , autor: wirer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jsem teda jen vyndal v roomu sedačky zadní dal je do předu..pod sebe molitan co jsem měl nějakou deku spacák a polštářek a nádherně jsem se tam vyspal...a to nejsem žádný drobek...netřeba vymýšlet něco jiného...:-)

ikdyž je pravda že tak stejně jsem se vyspal v sedanu v kufru....asi jsem nenáročnej:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ano to je taky reseni , ale co ta dira pred zadnima sedackama ? Jezdim stanovat s dcerou a to je moc fajn reseni ta podlaha. A prave kdyby jsme tam spali dva tak mi uz by to asi bylo kratke a nohy by trceli prave do te diry a nebo opacne. Kdybych byl sam neni problem si lehnout kolmo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to budu v OI kombi řešit tak, že mám dvojitou podlahu, podsedáky vyndám a dám na přední sedačky, které posunu dopředu, když sklopým zadní opěradlo, tak je to s podlahou v kufru v rovině. Při posunutí předních sedadel je tam ještě 30cm místa. Takže buďto menší lidi můžou spát hlavou do kufru, kdy jim budou přečuhovat nohy do té mezery to jim nevadí (alespoň mně by to nevadilo, jelikož jsem tak zvyklý u postele). A nebo delší lidi jako já si tam do těch 30cm udělají konstrukci o kterou to prodlouží a pak se tam akorát vejdou. Mám 196cm, takže jsem tam akorát. :) Až to bude hotový, tak vyfotím ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano ono to jde resit i lezet s pokrcenymi nohy , ale ja usinam na brichu a i doma mam nohy ven z postele. Ale doma mam postel ktera ma delku 2 m a v roomstru ta delka urcite takova neni. A jeste k tomu nejsem prave zadny chudera , ale takovy maly veprik :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmmm zaujímavé intímčo wirer :D mňa by skôr zaujímala úprava na 7 miest v Roome :):D

Podívej se sem, nejseš první kdo nad tím přemejšlel, aspoň teda mně se to honilo hlavou už před 4 rokama : http://forum.skodahome.cz/topic/14547-roomster/?p=1435241

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...