Přejít na obsah

Lůžková úprava


Elevisko

Doporučené příspěvky

Jej, tam musí být na výšku místa! Paráda! Tam by se v pohodě posadil i basketbalista. :kol-47:

 

Je nějak pořešené poletování bagáže po autě v případě nehody, nebo je to myšlené spíš na kratší výlety s menší bagáží (přespání na rybách a tak)? Když tak koukám na tu baterii za sedadlem spolujezdce... Ta se tam jenom veze? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

oco je modelár, počas jazdy to má zvyčajne "zbalené". samozrejme podľa potreby. musím niekedy cvaknúť ako to je v bežnej prevádzke. toto bolo fotené v nedeľu, v sobotu boli s mamou na súťaži. zaujímavosťou pre niekoho môže byť aj "stolík", ale o tom snáď nabudúce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Na žádost po SZ přidávám rozměry (viz foto) mojí úpravy, seznam položek a fotky asi už finální verze (snad ještě někdy lak uchycení k okům v kufru a nějaké vyměkčení mezi opěrou a B sloupkem), tzn. bez prostřední nohy v kufru, která se ukázala být zbytečnou.

 

Hliníkové jekly elox 20 x 20 x tloušťka stěny 1,5 mm:

5x 255 mm

3x 265 mm

1x 305 mm

1x 381 mm

2x 473 mm

2x 490 mm

3x 543 mm

2x 565 mm

2x 593 mm

 

Spojky hliníkových profilů (použil jsem obyčejné plastové, bez vnitřní kovové výstuže):

5x spojka tvaru L

3x spojka tvaru T

3x spojka tvaru dvojitého T nebo zlomeného X nebo jak tomu říkat :)

11x zátka (pro častější používání a vyšší zátěž by bylo vhodnější něco s větší plochou)

6x hliníková výstuž L

 

Desky březová překližka (pozor, topol nebrat!) tloušťky 15 mm:

1x 1000 x 600 mm (zvedací část kufru)

1x 1040 x 100 mm (pevná část kufru)

10x 1200 x 60 mm (lamely roštu)

z odřezků jsem udělal sklápěcí opěry o B sloupky, viz foto

 

Popruh šířky 15 mm, 4 m, ať je rezerva

Obyčejná ruční sponkovačka a spony za pár stovek ze supermarketu (hodí se mi i na další věci)

2x spona trojzubec 15 mm přímá (bez ohybu)

Trhací nýty průměr 3,2 mm, délka tuším 8 mm pro výstuže i uchycení do ok kufru (kleště možno půjčit, já je koupil, protože se mi hodí i na další věci)

Ocelová pásovina tloušťky 3 mm pro uchycení do ok kufru (tady jsem improvizoval, aby to přesně sedlo, tedy bez přesných rozměrů, jenom foto)

Vruty, panty, viz foto

 

rozměry

IMG_20200105_100849_rozmery.thumb.jpg.57b6c91d0e5e537c67f2cf6a96d2f15f.jpg

 

detaily popruh

02_spona_vyztuz_detail.jpg  03_popruh_vepredu_detail.jpg  04_popruh_uprostred_detail.jpg 

 

opěra o B sloupek

05_opera_b_sloupek_1.jpg  06_opera_b_sloupek_2.jpg 

 

úchyty do ok v kufru (zatím bez laku)

07_hak_zadni_nyty.jpg  08_hak_predni_nyty.jpg  09_hak_zadni.jpg  10_hak_predni.jpg 

 

složený rošt s opěrami, klavírní pant, uchycení pevné části vruty k jeklům...

11_slozeny_rost_pant_vruty.jpg

Editováno: , autor: JayBee1
  • Díky 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj, je to cca 80 cm. S narovnanou hlavou se tam neposadím, musím ji sklonit. Na přespání v pohodě, na "bydlení" málo. Převléct se tam samozřejmě dá, ale ne pohodlně. To by musela konstrukce níž, jenže k úplně sklopeným sedačkám už je rezerva jen 2 cm (záměrně, aby šla konstrukce použít i se třemi sedačkami). Pokud by se šlo tak nízko, aby se tam pohodlně posadil cca 180cm člověk, tak jedině bez sedaček. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Marek Bidlo Viz zde a zde. V kufru zůstane konstrukce s deskou, za sedačkami nebo na desce je hozená na části rozložená konstrukce roštu (nebo zůstane polorozložená svázaná gumicuky mezi zadními sedačkami, když je spěch nebo lenost), na kapsách nad koly je strčený složený rošt a nad ním stočená matrace stažená popruhy. Zkusím ještě pohledat nějaké novější fotky, jestli nějaké mám...

 

Tak nemám. Ale ono je to docela zřejmé. Ty plastové spojky jeklů na poprvé bez úprav drží jak čert, ale když si s tím člověk nejdřív trochu pohraje, malinko oškrabe nebo zbrousí část, kterou chce mít rozebíratelnou, mázne silikonovým olejem a několikrát spojí a rozebere, jde to potom sice ztuha, ale normálně rukama rozebrat.

Editováno: , autor: JayBee1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...