Přejít na obsah

Lůžková úprava


Elevisko

Doporučené příspěvky

Ahoj, tak jsem o vikendu spolu s tchanem-cekatelem splychtil nejakou tu luzkovou upravu do moji Fabky. Podminkou bylo, aby to bylo lehke a jednoduche, prikladam par fotek.

post-54601-0-98957300-1313965544_thumb.j post-54601-0-48132400-1313965551_thumb.j post-54601-0-89374800-1313965556_thumb.j post-54601-0-33093400-1313965561_thumb.jpost-54601-0-43177800-1313965566_thumb.j post-54601-0-30954100-1313965571_thumb.j post-54601-0-19480400-1313965576_thumb.j post-54601-0-60093800-1313965581_thumb.j

Je to jeste pred ohoblovanim a a posledni dil neni pridelany panty. Predni polovina je posuvna o 27cm, aby vniklo misto pro sedacky, a deska se za jizdy zahakne za hacky od sedacky

ALE ted mam na vas dotaz: KDE sehnat MOLITAN nebo nejakou podlozku na spani. Rozmery jsou 185x95-121cm. U nas v Hornbachu maji obych molitan 200x100x10cm za 1100,-Kč, coz je pro mne moc.

Editováno: , autor: Manek88
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, ještě než tam dáš molitan (nejlíp 5cm a víc ale 5cm stačí), tak doporučuji pod něj dát ještě pěnovou karimatku nejlépe 14mm. Jelikož se molitan hodně prolehne. Alespoň tě nebude nic tlačit i při ležení na boku... Mám srovnání jak se samotným molitanem, tak i s těma karimatkama a je to fakt rozdíl... Jinak k tvé otázce: zkus zajít přímo za čalouníkem, buď si to nech rovnou celý očalounit, nebo ho prostě popros jestli ti neprodá. On to totiž kupuje ve velkým množství takže i levněji... Čau Honza

Editováno: , autor: Blacky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, zkusim se poptat a s tou karimatkou to taky vyzkousim.

A ted by mne zajimalo, kde takhle prespavate, kde se da bez problemu zaparkovat a spat v aute. Jak je to treba v Madarsku, Rakousku, Nemecku, Francii...atd. jestli nedelaji policajti problemy a nevykazuji do kempu. Hledal jsem na netu, ale nikde jsem nenasel nejaky seznam volnych mist ke kempovani :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No v Česku je to celkem jedno vždy se snažím najít nějaký pěkný tichý místo, ale kvůli sobě ne policii :-D Jinak v Rakousku jsem zatím spával jen na odpočívadlech po cestě... V Itálii vím, že mají celkem hodně značek že se tam kde je značka nesmí parkovat v noci jinak odtah. A dávaj myslím pokutu 50€ ale my vždy spali tak že jsme se ráno moc kolem auta nemotali atd takže jsme jen přespali a pak vypadli takže stím problém neměli... Podobná situace je i ve Slovinsku a Chorvatsku ale tam jim vadí spíš stany v lese. Když nebudeě mít roztahany věci kolem auta tak nebudeš mít problém. V Polsku je to jak u nás a v Řecku je jim to uplně jedno...

Editováno: , autor: Blacky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak prave jsem si objednal matraci slozene z 5cm lepene peny a 2cm molitanu za 1500,- a snimatelny potah z hrubsi sede latky, celkove za 2700,-...je to podstatne vice, nez jsem do toho chtel dat, ale snad to bude stat za to, pani calounice rikala, ze to uz par lidem delala, tak snad vi, co dela :-)

A jestli se na tom nebude dobre spat, tak to podpalim i s autem!!!!!!!!!!!!! aggressive.gif :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Zdravím. Letos jsem si pořídil Fabku a na příležitostné přespání jsem si vyrobil lůžkovou úpravu. Konstrukce je z jeklů, na to dřevotříska a nakonec matrace dole 5cm drcený(lepený) molitan a na něj 5cm normální molitan.Foto přikládám.

post-72162-0-63882900-1339272249_thumb.j

post-72162-0-24668400-1339272261_thumb.j

post-72162-0-45912500-1339272276_thumb.j

post-72162-0-14200300-1339272295_thumb.j

post-72162-0-37578400-1339272308_thumb.j

post-72162-0-94596400-1339272322_thumb.j

post-72162-0-14717000-1339272336_thumb.j

post-72162-0-53395400-1339272348_thumb.j

Editováno: , autor: jenufa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím. Sedačky jsou vyjmuty. Přední sedadla jsou posunuty nadoraz k volantu a proto je přední díl konstrukce i dřevotřísky vyjímatelný, aby se na jízdu daly sedadla posunout na požadovanou délku od volantu. Jak předesílám slouží tato úprava na příležitostné přespání. Délka dle přiloženého fota je cca 180 cm. Využití samozřejmě pro dva lidi. Rybolov, a výjezdy na výlet bez konkrétního cíle a při hře geocaching. Pro jednoho človéka je to v pohodě, dva při trošce skromnosti také.

post-72162-0-69074500-1339352439_thumb.j

post-72162-0-83024100-1339352448_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ja to vyresil v kombiku tak, ze jsem si udelal desku vyrovnavajici schod po sklopeni operadel - tech cca 7cm (sedaky jsou vyhozeny. Udela to rovnou plochu - potreba je mit na noc auto mirne z kopecka, aby byla lozna plocha rovna - molitan mam v prostoru za prednimi sedackami podlozen bagazi, kde mam hlavu - neni timpadem na prednich sedackach takovej bordel. V pripade potreby je mozno molitan nacpat do kufru, operadla naprimit a trada na vylet bez nervu ze v aute je plno kramu lakajici zlodeje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná to tak z mých fotek nevypadá ale auto stálo na rovině a konstrukce je vyrobená dle vodováhy. A vše se při parkování zadělává plachtou aby nebylo nic vidět což neznamená že je to nějak obr chráněno před nenechavci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím, že to máš udělaný naprosto luxusně. Tím jsem nechtěl nic říct, máš to geniální a moc by se mi to líbilo i v mým autě. Na to jsem ale dosti línej, navíc já serfuju, takže mám serfy na střeše, věci vepředu a přespávám v tom maximálně na 4 výletech do roka! Počítám, že ty si n a rybách častěji tak potřebuješ o mnoho luxusnější provedení. Nicméně i ta moje "úprava" poskytuje slušné vyspání. nedávno já (78kilo) a můj 185 cm kamarád (95 kilo) v pohodě na rujáně dvě noci, serfy na střeše, věci na předních sedačkách. Okolo obytky a t4ky a t45ky a mi ve fabce, celkem srandovní, ale pohodlné.

Editováno: , autor: Kostia
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Blacky:) sklopeny operadla sou mirne do kopce. Mam to vyreseno (ne tak sofistikovane jako ostatni prispevatele zde v tomto vlakne), tak, ze jsem nariz drevotriskovou desku a na strane, kde doseda ke schodu sklopenych operadel (schod cca 7cm) jsem nasrouboval cca 7cm prkno tak, aby pri vlozeni do auta vznikla rovna plocha pro matraci - deska versus operadla jsou v jedne rovine, bohuzel vsak dokopce:) a tak je nutno trosku zvednout zadek auta aby spani bylo v rovine:)

je to dan za nasledujici.

Udelal jsem to takhle z jedineho duvodu - pri serfovani obcas nechavam auto samotny stat nekde i cely den (typicky na Lago di Garda je auto zaparkovany v kapse ve skale na silnici kolem jezera i cely den) tak jsem potreboval aby operadla sla sklopit do standardni polohy a nebyl v aute takovy burddel a lakadla pro potencionalni zlodeje.

A taky nechci mit v aute nejakou slozitou konstrukci, kdyz nekam jedu bafnu desku a matrace a je to, s deskou se nacha jezdit a neomezuje to skoro vubec ani objem kufru atd atd.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím všechny, kteří přispěli svými nápady. Jsem moc rád, že se to tu takhle rozjelo. Na to že jsem původně přemýšlel že to sem ani nebudu dávat :-) se nás tu sešlo docela hodně. Líbí se mi všechny postele které jste vyrobili. A nejvíc se mi líbí ta různorodost a spousta nejrůznějších řešení.

Jen jsem se s vámi chtěl podělit o mé nadšení .-)

Jinak má postel už je zazimovaná a uskladněná.

Ahoj a přeji ať vám postele slouží ještě mnoho dalších kilometrů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdarec chlapci. tak moje Fabka je prodaná a chystám se do roomstera - postel vyvýšená bez zadních sedadel tak aby pod postel šli nacpat ikea boxy, dvě plachty a ráhna + další windsurfingový cajky, tak sem na to zvědavej. zajímavé inspirace pro rumíkáře here: http://www.skodacommunity.de/skoda-forum/skoda-roomster-forum/32598-campingroomster/8446157d#post267262

Tak pěkný nový rok, pro mě i větrný a bez nehod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny, kteří přispěli svými nápady. Jsem moc rád, že se to tu takhle rozjelo. Na to že jsem původně přemýšlel že to sem ani nebudu dávat :-) se nás tu sešlo docela hodně. Líbí se mi všechny postele které jste vyrobili. A nejvíc se mi líbí ta různorodost a spousta nejrůznějších řešení.

Jen jsem se s vámi chtěl podělit o mé nadšení .-)

Jinak má postel už je zazimovaná a uskladněná.

Ahoj a přeji ať vám postele slouží ještě mnoho dalších kilometrů...

No my spíš děkujeme za inspiraci. Ty si na začátku psal, že sis to nechal vyrobit a že celé tě to stálo 4000. Máš na mysli samotnou tu zakázkovou výrobu dle tvého nákresu? Nebo jen výrobu jako takovou a matroš nepočítáš?

Já musím vymyslet taky něco. Namusím u toho mít zadní sedadla, naopak pod postelí bych chtěl mít kompletní bagáž abych nemusel před spaním nic přesouvat na přední sedačky, ale abych sedačky jen sklopil a vzádu protáhl postel na spaní. To znamená, co nejrychlejší úpravu na spaní. Mám k tomu hned několik důvodů Jednak na slušnou T5ku, kde bych jen přelezl do postele nemám peníze a druhak jsem zjistil, že u fabky, když jsem někde zastavil unavenej a než jsem vše přeházel z kufru na přední sedačky (cca 4minuty práce) tak jsem se dokonale probral, že jsem pak čučel pul hodiny do stropu než jsem zabral:) Z toho důvodu je můz požadavek na danou konstrukci jasný - posunutí, či prodloužení postele, sklopení sedaček a šup do postele. (má to i své výhody v dešti, kdy šaškovat 5 minut venku kolem auta taky neni nejlepčí.)

Ideálně tedy varianta se sklopnou třetinou postele, či výsuvným elementem směrem k předním opěradlům... viz ty inspirace nejsou špatný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 4 měsíce později...

 Obecně lze říci, že pokud jsou sedadla vyjmuta z vozidla,
které je k tomu uzpůsobeno, bez toho, aby byl učiněn zásah do úchytů
vozidla, nejedná se podle našeho názoru o skutečnost, která by směřovala ke
změně kategorie vozidla.

 

Tohoto bych se držel, pokud jsou sedadla určena k vyjmutí být tam nemusí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasný to znamená Yeti, Roomster, a všechny ti miniVANy jsou v klidu co mají vyndavací sesle. Ale u fabie, Octavie atd podle mě opěradla už vyndat nemůžeš a o sedácích si také nejsem moc jistej. Navíc v TP máš míst k sezení 5. Paradoxně třeba i na serverech jako je auto.cz nebo vybermiauto.cz ukazují obrázky jak je to usper, že můžeš u některých aut jako je fabie vyndat sedáky a vlastně se to nesmí.

Jsem uplně naštvanej z tý nelogičnosti. Viz ta diskuse o fáčku či Feldě - měl jsem, tam ty sedačky vyhodíš taky jako nic, možná ještě víc jednodušeji než u slavného rooma.

Osobně jsem napsal na Dacii (moje novy auto) s dotazem jaka je moznost prepsat v technicaku mist k sezeni z 5 na 2+3, kdyz ty sedacky jdou vyndat za minutu s klicem. System je tam stejny jako ve fabii u sedaku, akorat misto tech dratu a cepu je tam proste sroub.

S policajtem to dycky nějak dopadne, přinejhoršim pokuta, ale spíš se bojim případnýho řešení pojistný události!!!

Editováno: , autor: Kostia
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V roomsteru není taky napsané 2+3, ale to nemáme napsané ani v Touranu....V TP je napsáno míst k sezení 5. Nevím jak je to v Dácii, tam jsem neviděl ani neznám systém vydělávání sedáku. Třeba ve favoritu to šlo vydělat taky bez nářadí naprosto v pohodě, podle mne pokud jdou sedáky k vyndání bez nářadí nemůže být problém, a člověk může jezdit bez problémů bez nich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Touranu i v roomstru máš v TP míst k sezení 5? To by pak bylo v pohodě. Opravdu to tak máš? V Dacii potřebuju klíč 13ku myslím - jsou tam šrouby1ks na každou sedačku (jsou dělené, podobně jako ve fabii, ale uplne klidne misto sroubu muzu dat nejaky valecky, ci nyty a bude to bez nářadí. 

Touran má vyndavatelné sedačky jako room?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...