Přejít na obsah

Lůžková úprava


Elevisko

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím, taky jsem postavil postel v autě. Konkrétně do Fabie 1.generace verze kombi. Požadavky byly: lehká váha (nechtěl jsem to z auta neustále vyndávat). Možnost využití kufru pro přepravu jiných věcí, i při sklopených sedačkách, bez vyndavání postele. Měřím 189 cm, takže 190 cm jako minimum, možnost kdykoliv a kdekoliv postel použít. Nevyndavání sedáků z auta, úložný prostor pod postelí pro ukládání věcí. Integrovaný stolek s odolnou deskou pro kempink vaření. Takže kdyby se chtěl někdo inspirovat, tady jsou fotky. Celkové náklady i s matrací byly do 1000,- Kč. Na fotkách není ještě postel úplně hotová.

post-77724-0-19355900-1379145786_thumb.j

post-77724-0-90646900-1379145791_thumb.j

post-77724-0-30890100-1379145799_thumb.j

post-77724-0-54111200-1379145804_thumb.j

Editováno: , autor: mhraba
  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Desky po složení zabírají v kufru na výšku asi deset centimetrů a matrace, když se složí, zaujímá dalších 12 cm (při rozložení má na výšku pouze 6 cm - z IKEA :)

 

Galvi: Na druhé fotce lze videt nohy, které se vyklápí do strany. Podélně se postel zaaretuje přilepením předních sedaček na desku (sklonem). Zatím je to takle plně dostačující, do budoucna uvažuji o aretaci k předním hákům ve spodní části kufru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vrátím se ještě k těm místům v technčáku.

Když je vyhodíš sedačky z důvodu přepravy nákladu, tak nemusíš přepisovat počet míst. V práci máme 9i místnýho Tranzita a když se vyhodí 2 řady sedaček taky nic nepřepisuješ.

v techničáku máš místa Sezení-stání-lůžek. A vozit lidi můžeš jen na sedačce a pokud máš míň sedaček kdy máš prostřední dedačku vzadu vyhozenou (třeba Room, Yeti) tak holt vezeš jen 4 lidi. Přepisovat bys musel pokud bys chtěl na tý posteli spát za jízdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

 

 

Swiss-RoomBox.takto se kempuje ve Švýcarsku

 

http://manneli.com/movies/tech/Swiss-RoomBox.html

 

http://swissroombox.com/

Dicku, Dicku, BUDÍČÉÉÉK, KURVA!!! Dyť už to samý tady dva a čtvrt roku visí!!!!!!

 

Som zvedavý, ako si to vyriešil. Čím viac fotiek, tým lepšie smile.gif
Švajčiari to poňali komplexnejšie.... SwissRoomBox

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, jelikoz jsem prodal auto, tak zastavba vcetne matrace je k dispozici. Cena 1000,- kč (za cenu nákladů). Je dělaná do fabia kombi první generace. Fotky a popis je pár odkazů nahoru. Info na m.hraba@email.cz 

Editováno: , autor: mhraba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Nevejdeš se s ní mezi opěradla předních sedaček a 5. dveře. Hatchback je prostě moc krátkej.

Nejvíc ve fábuli hatch překážejí 2 věci:

1) přední opěradla nejdou kvůli svojí výšce ani při maximálním posunutí sedaček dopředu nacpat do mezery před zadním sedákem

2) zadní opěradla jdou sklopit jen dopředu, takže nedostaneš dost dlouhou a relativně rovnou plochu pro umístění "letiště" v menší vejšce nad podlahou, než zhruba v úrovni volantu - a v ní už zase vzadu v kufru překáží skloněný zadní okno

 

Prostě potřebuješ auto, do kterýho se vejde dostatečně dlouhá ložní plocha mezi opěradla předních sedaček sklopený DOPŘEDU k palubní desce a zadní pátý dveře = musíš si koupit kombíka nebo aspoň toho roomíka.

 

Anebo pořádnej stan:

http://www.armypoint.cz/vojensky-stan-s-65/d-90266/

 

případně rovnou:

http://www.armypoint.cz/vojensky-dilensky-stan-stan-pro-polni-opravy/d-91413/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.....jelikož jezdím na ryby, tak jsem si před rokem udělal lůžkovou úpravu. Jednu sobotu jsem se takto rozhodl a za tři hodiny byla hotova. Nemůžu si ji vynachválit. Vyzkoušena i na dovolené. Chtěl jsem zachovat jednu zadní sedačku pro dceru s možnosti přespání bez nějakého složitého rozkládání lůžka. Na dovolené se nám tam krásně vlezli všechny batožiny a zbylo krásně místo na přespání. Musím přiznat, že tuto možnost na dlouhých přejezdech a hlavně v noci dcera využívala maximálně. :kol-44:   Hodně také, takto rozložený prostor využívám i pro převoz věcí. Délka je 182 cm, šířka 83 cm, dosti na pohodlné přespání.

Není nad to si v noci na rybách lehnout do auta přes panorámu sledovat hvězdy.... :kol-47:  ....všem hezký den....

post-7773-0-17045200-1403503248_thumb.jp

post-7773-0-98849800-1403503280_thumb.jp

post-7773-0-59500300-1403503328_thumb.jp

post-7773-0-53618000-1403503475_thumb.jp

post-7773-0-64581200-1403511439_thumb.jp

post-7773-0-46635100-1403511479_thumb.jp

post-7773-0-96272400-1403512555_thumb.jp

Editováno: , autor: Misubaro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...