Jump to content

demontáž předního blinkru u Felicie II

FoxLiberec
 Share

Recommended Posts

jak demontovat přední blinkr u Felicie, když v servisu vám řeknou, že by vám ho utrhli ať se na to vyprdnete a když podle návodu na netu tlačím na plastovou packu a snažím se vytáhnout blinkr, tak drží jako klíště.. co s tím, páčit? potřebuji vyměnit žárovky, na technické to považují za závadu, když žárovky svítí doběla - odlupuje se oranžová vrstva

Edited by FoxLiberec

Ten blinkr je nastrčený zepředu na 2 vodorovné rybinové drážky a vzadu je držený dvojicí západek na takových pružných pacičkách. Ty pacičky musíš opatrně odtlačit směrem do strany (směrem ven do strany z auta) a blinkr vytlačit dopředu. Jestli se ale loupe lak z baňky žárovky, není jednodušší jen vytáhnout objímku i s žárovkou a vyměnit pouze žárovku?

je otázka jestli je tam dostatečný přístup ... v návodu tvrdí vyjmout celý blinkr ... po pravdě mám Feldu(y) s nějakou přestávkou 6 let, ale blinkr jsem ještě měnit nemusel ... ale o tom že na STKáčku prudí s málo oranžovými žárovkami to vím, teď na jaře mi říkali že na Fábuli už bych si je také mohl na zadních blinkrech vyměnit lol

Felicia-blinkr.pdf

Jde to těžko ale jde to vysunout. Já jsem po střetech se zvěří měl blinkry přilepené k tělesu hlavních světel silikonem a žárovku jsem měnil otočením objímky, ale fígl s vytažením celého světla je lepší aspoň ti nepraskne ta drážka co drží blinkr.

• 2 weeks later...

Zdravím,taky jsem se s tím potrápil,ale nakonec se mi podařilo ten blinkr vyndat přesně dle návodu,chce to jen trochu trpělivosti a hlavně to nechce použít moc síly.Měl jsem stejný problém se žárovkama,že se sloupla oranžová barva.Koupil jsem stříbrné žárovky co svítí oranžově a nemají chybu a navíc nekazí vzhled blinkru oranžovou baňkou.

Hodně štěstí a zdaru