Host rosta

Koupě Fabie I - poraďte

Doporučené příspěvky

On člověk který ví co má čekat ten rozdíl pozná,tohle by bylo na vědeckou studii.Výkonová křivka MPi a HTP je jiná. I když budou mít obě stejný výkon,s MPi dokážu zpomalit a na trojku odbočit do pravého úhlu a auto se mi zase rozjede,HTP se bude rozmýšlet. Takových rozdílů bude samozřejmě víc,někoho to může překvapit a může mu to vadit.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

S dvoulitrem jsem byl plně spokojen, můžu jej doporučit. Pokud se jezdí delší trasy, tak má celkem dobrou spotřebu. A chutná mu LPG, takže výdaje za palivo lze snížit na velmi nízkou úroveň. Bohužel zbytek Fabie nedosahoval takových kvalit.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Vloženo (upraveno )
V 14. 1. 2018 na 17:28, Karel z HK napsal:

Jo Malto jen dočasu. Taky to olej nebralo až jednou po návratu z Chorvatska jsem dolil 1 litr a při 3 litrech náplně fuj to sem čuně. A dnes jsem se koukal na paměť 3500 km a spotřeba 5,9 no a asi 1 litr oleje. Najeto 160 000 km. Každej si chválí to svoje ale dobře jetá 1.2 47 kW  po roce 2005 dobrá volba.

V 14. 1. 2018 na 18:14, Malta napsal:

netvrdím, že to tak bude do smrti, ale u aktuálních 363 500km je to prostě tak, naliju 3 litry, za 15t km vypustím 2,8-2,9 a zase naliju 3 litry. A takto to je už bez dvou měsíců 13 let, nebo chceš-li 24 výměn oleje :kol-31:

Malta, mám na tebe dotaz, jakým stylem jezdíš. Já totiž na mým HTP pozoruji, že když jezdím couračky (řekněme 2000-3500ot/min) spotřeba oleje je 0, ale naopak když valím dálky po dálnici 130+km/h (chorvaty, holandsko...) nějaký ten olej dolít musím (např 0,25l na 1000km) asi jako Karel z HK 

A jinak pro další rohodovatele pro Fabii, já za sebe doporučuju 1,2HTP 12V. Dlouhodobá spotřeba pod 6l a při couračkách 0 spotřeba oleje.

Potíže žádný a můj stav tacho je 160000km

Editováno na tomik.cesko

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Snad nevadí že odpovím za sebe dřív než Malta :) 

Naše 1.2 HTP 6V (40kW) jezdí dálnice (cca 40% z běžné trasy) denně a do současného stavu (cca 250 tis) nebylo nikdy třeba dolévat olej mezi výměnami (do 200 tis měněn po 15 tis, dále po cca 10tis), že by ubyl na rysce jsem si všiml jen jednou (prasklé těsnění na filtru oleje a olej protékal) .

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

nevím, jezdil jsem s ní pravidelně Bulharsko, pravda 130+ jsem nejezdil, spíše 120 (kvůli spotřebě), jen jednou jsem dokázal vyjet 45 litrovou nádrž plynu na 370km, tedy od posledního tankování v Srbsku, než jsem měl tankovat v Blavě, takže jsem asi 40km musel na beneli, takže to bylo tempo 140+ , ale ani tehdy jsem nemusel nic dolévat. A co se týká tempa, rád jsem jí protáhl, aby nezlenivěla.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím všechny mazáky,

Měl bych prosím na vás všechny kdo tomu rozumíte dotaz, krom základu jsem naprosto bezradný co se týká znalostí aut apod. Chci koupit ojeté auto a chtěl bych poprosit jestli by mi někdo neřekl upřímný názor co si myslí o tomhle jestli má cenu ho kupovat při těch najetých km a celkovém stavu. Děkuji moc za rady

https://auto.bazos.cz/inzerat/87661911/Skoda-Fabia-14-TDI-51kW-2006.php

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tebe zaujalo TDI,čip a kola...Ta cena od soukromníka je celkem rozumná.Bazar by se snažil prodat takové auto o deset tisíc dráž. Teď je otázka,jak to vypadá ve skutečnosti,jak to pojede a na jaké opravy uvidíš přímo doklad.Vnější vzhled ovlivňuje ta bílá barva,na které je všechno vidět.Dál je třeba si uvědomit,že i všechny podvozkové části,silenbloky,ložiska kol,tlumiče,servo mají najeté tyhle kilometry.Pokud motor bude suchý a čistý,pojede to dobře,tak by to za úvahu stálo.Stejně ale budeš muset dříve nebo později s nějakými opravami počítat.Záleží hlavně na tom výpisu oprav,jestli ho uvidíš.Stejně by bylo nejlepší vzít si na obhlídku někoho s sebou,kdo autům rozumí.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

David700: díky za radu:) Mě se prostě lépe jezdí s naftou než s benzínem. Myslím si, že je tu spousta lidí kteří mají raději naftu a to samé zase naopak prostě 100 lidí 100 chutí:)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mě se to líbí, jestli to nemáš nějak extra daleko, neváhal bych s obhlídkou naživo.

edit: píše, že výbava je elegance, ale je to Abition a při prohlídce zjistíš, že zcela jistě to nebude krasavec. Vzal bych někoho na prohlídku tý odvrtaný žhavičky.

Editováno na tomik.cesko

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

SDi je nesmrtelný motor,ale není to závoďák.Mladý kluk potřebuje oslňovat holky závoďákem.Vzhed dělá hodně. To SDi má nablýskaný lak a je starší,před faceliftem.Rezavé může být klidně stejně.Nějaké opravy by jistě potřebovalo také,to bude potřebovat každé ojeté auto.Člověk by ho musel vidět...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se