Přejít na obsah

Koupě ojeté Fabie I - poraďte


Host rosta

Doporučené příspěvky

1.4Mpi je nesmrtelny? No snad mate chlapi pravdu..... uvažoval jsem o novší 2004, 1.2HTP ale to už asi bylo vykonnově pro mě příliž dole. Tím ale nechci nikoho s tímto motorem urazit, to se omlouvam. Jen jsem zde nový a byl jsem zvyklý na Audi A4 1.9TDI 2005 takže pro mě ted celkem změna. Pomalu si říkám že se s tou Fabkou znova učím řídit.....:-) Nic ale nikdy kluci ve zlém...pouze říkám první pocity :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.4Mpi je nesmrtelny? ..... uvažoval jsem o novší 2004, 1.2HTP ale to už asi bylo vykonnově pro mě příliž dole.

...

Nemyslím si, že pokud bys koupil 1,2HTP 51kW, byl bys výkonově níž než s 1,4MPi. Sice bys měl "jenom" trojhrnek, ale díky kratšímu zpřevodování ten trojhrnek minimálně do rychlosti 90kmh JE ROVNOCENNÝM "PROTIVNÍKEM" pro jakoukoliv atmosférickou čtrnáctistovku ... Navíc ten starej OHV motor má jen 3x uloženou klikovku, to znamená i horší vibrace a je i "papírově" slabší proti tý 51kW haťapce (1,4MPI se dělal 40 a 50kW) - sice to je JENOM 1kW rozdílu, ale díky jinak seřazený převodovce má HTP ročníkově mladší než 2003 proti němu na silnici víc jak zřetelně navrch. U starších modelů HTP (40 a 47kW) to nebylo tak výrazný, slabá verze byla vysloveně katastrofální, ale po upgradu v roce 2003 je to opačně ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 rok později...

Ahoj, kdybyste chtěli Fabii a narazili na tento inzerát, co by vás napadlo jako první? Co by ta nižší cena mohla značit?

http://www.aaaauto.cz/skoda-fabia/carH.html?id=159843802

Bylo by to takové městské přemisťovadlo pro partnerku - na nákup, možná vození dětí do školy a podobně.

 

Servis bych si v maximální míře dělal sám (sbazar, aukro, vrakáč)

Editováno: , autor: Tomas F
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nu dobrá a kdyby to nebylo z AAA? Spíš by mě zajímalo, co od takového auta čekat - má svoje kilometry, STK na dva roky, někde se tu psalo že ten motor (MPI tuším) je nesmrtelný. Ale je to holt za 30 000,-Kč, ostatní skoro dvakrát tolik. Poznámku o pečlivém majiteli radši neřeším :t

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to oni prodávají za 30,- tak to tam někdo nechal tak max. za 10.

Kouknout jestli není voda v oleji -šlem, nebo mastná chladící kapalina, chtít vidět protokol se závadama z STK, nechat kouknout zespodu. Ideálně napíchnout vag, zkontrolovat funkci serva řízení, jestli to není povařené ze dvou ......

Za ty prachy toho moc nevymyslíš. Ale podle těch fotek to nevypadá zas tak špatně, zajímavá výbava -okna v elektrice a dokonce ASR :D

 

Editováno: , autor: Alma
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta prohlídka nejspíš nebude možná. Řeším hypotetickou situaci, pokud utečeme z města a to druhý auto pak v rodině prostě budu chtít. Za 2000,-Kč si auto přivážet nenechám. Spíš mi šlo o to, jestli tyhle auta třeba nějak výrazně nehnijou (řekněme, že by to celý ty roky stálo mimo garáž), anebo to nemá nějakou nemoc, která se v těch kilometrech projeví (viz pístní kroužky u CDAA).

Při prohlídce bych si samo sebou vzal někoho znalého, aby na to hodil oko. Ale otázka je spíše - jít vůbec na takovou prohlídku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak co jako chceš po 14 let starém autu a čtvrtmilioném najeté. Fabie nehnily jen podběhy, motor je ještě poctivý a opravy levné. Jestli to není jen nějaká "volavka" a auto opravdu existuje tak podle mne se tam dlouho neohřeje. A navíc má výškově stavitelné sedadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to opravdu levne na Aaa. Určitě bych na ní koukl. Ale je to za 30 000 a tomu bude odpovidat i stav auta. Nečekej že to bude krásne. Čekej zrezle a buď příjemne potěšen nezrezlym. Historii jde zjistit díky tomu že to není dovoz. Určitě s tím jezdil i nějaký mladší člověk když si dokoupil loketni opěrku. Takže možná to koupil nějaký starší děda, dal jí v rodině svému synovi a ten ji dal svému synovi jak dostal řidičák a přitom měla pořád prvního majitele :) jinak na Facebooku lidé házejí Fabie za 30-40 i mladší jak tahle. 

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za ty love necekej nic svetoborneho. Treab vyzkouset servo , zda vubec jede klima , projet to a zkontrolovat zda neni slehacka pod vickem , vag a nacist chyby....

Hlavne koukni zda neni rez u styku blatnik X prah. Tam to rado hnije.

10-15tisic si urcite nechej , nikdo nebude servisovat auto s 250t km (pokud to neni stocenka) pred prodejem. Brzdy , podvozek , silentbloky , servo , alternator ....

Jinak motor je drzak , ale mechanika zbytku je mechanika zbytku. A auto ma uz prece jen 13roku. A fotky jsou fotky....

Editováno: , autor: Hurec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...