Přejít na obsah

Koupě ojeté Fabie I - poraďte


Host rosta

Doporučené příspěvky

No nevím presednul jsem s F1 do F3 a ten tlak na cenu a ekoterorismus je hrozně vidět! F1 je určitě auto které F3 prezije 3x.

Pokud jde o životnost tak Např. kombi F3 už nemá pod podlahou plasty ani se nedají dodělat. Zadne současna auto nemá zástěrky to by výrobce zruinovalo....

To co se vyrábí dnes je předražena naleštěná bída ..

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na druhou stranu, v r. 2003 jsem kupoval novou F1 kombi, neměla ani rádio a klimu a stála přes 300 tis. Kolik by to auto stálo dnes?

Už si přesně nepamatuji, kolik jsem v 2003 bral, ale odhaduji tak cca 1/3. 

Editováno: , autor: Malta
citování předchozího příspěvku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S dovolením se přidám, jakou cenu má v dnešní době F1 1,4 16V 55kW kombajn: 2006, tažné, nájezd 140000, vyměněné rozvody, brzdové desky v ČR poježděno cca. 6 let jinak dovoz údajně se serviskou.   Na laku drobné oděrky u zadního lemu mírná koroze, prasklá přední pružina. Cena od majitele 50tis. 

Díky za názory

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://auto.bazos.cz/inzerat/103641409/Fabia-19-sdi-Klima-servo.php

Tak nakonec jsme došli k této.

Pan zněl příjemně, auto celou dobu v ČR, měla ho jeho žena, která dostala firemní auto a fabia zůstala v garáži. Kompletní servisní historie, vše funkční, bez koroze (údajně). Navíc přidá sadu letních kol. 

A pak je ještě tato:

https://auto.bazos.cz/inzerat/101737428/Skoda-Fabia-19-TDI-Elegance.php

Pro ni hraje jen větší výkon, nižší cena.

 

Pro jízdu do práce bude stačit SDI, navíc žena výkon nepotřebuje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cosi mi nehraje, první je Prostějov a má A (tchýně měla auto po pražákovi a bylo to znát) druhý je Uherské Hradiště a má B? První si to nějak moc dobře popsal. A k té hnilobě u F1 a O1 můžu napsat, že je mám obě  od nova a nemají ani mrť viditelné koroze a to F1 je výhradně venkovní bezúdržbový odchov takže opakovaně schytala i smršť krup a to viditelně, ale koroze nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K černé:

Pan mi říkal, že je 3 majitel. Auto kupoval za 75 000 před 3 lety. Měnil brzdy, uhlíky v alternátoru. Rozvody dělal minulý majitel ve 180xxx. Mechanicky je prý v pořádku. Technická je do 2021. 

Jinak obecně z hovorů šel příjemný pocit.

Modrá má technickou to 10.2019, funkční klimu a to je tak vše co vím. Faktury k provedeným opravám nejsou, dělal je známý.

 

Cenově jsou podobné, černá SDi mě přijde taková jistota. I podle stylu komunikace prodejce, dohledatelné historie.

Editováno: , autor: Kaskordio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co chceš dohledávat za historií u 3.majitele? Na pocity nedávám, komunikativní prodávající taky není terno, chce jen dobře prodat. Ale jo z auta do 50tyček není třeba dělat vědu.

tchynino auto po pražákovi mělo na svoje kilometry a stáří podvozek v hajzlu, jsem v po hlavním městě cca osmým rokem pracovně tak vidím po čem tam jezdím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejspíš chyba v systému. c073bac7176b3c0757bf24930486328e.jpg
Jinak co říkal pán tak sedí. Do telefonu tvrdil, že s autem najel cca 5000 km, což podle výpisu sedí.
Je pravda, že s autem do 40 člověk dělat vědu nemusí, na druhou stranu nemusíme koupit úplný šrot. Ta modrá, která kuckala, tak jsem se dozvěděl, že je to chyba řídící jednotky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, dám zkušenost s SDI. Najezdili jsme se ženou napůl za 4 roky 200 tisíc a až doteď byla spolehlivost příkladná. Jezdíme docela rychle a 80 % dálnice, spotřeba 5l léto i zima. Teď ve 340 tisíc na dálnici prostě upadl ventil a motor KO. Takže i SDIčko se může posrat bez varování. Na druhou stranu, za 4000 jsem sehnal jinej motor, za 5000 mi to přehodili a jede se dál. Během opravy jsme měli půjčené 1.2 HTP 47kw, já byl spoko, žena si furt stěžovala oproti SDI na rozjíždění. Ty traktory jim prostě vyhovují :) Máme velký nájezd, s dieselem tankujem po tisíci km, nedovedu si představit ten opruz s LPG k pumpě. I benzín po 600 mě přišlo že tankuju furt.

Radím kup cokoliv a nech si rezervu na počáteční opravy. Jestli to je pro manželku, vem naftu. Co se posere, to se opraví. Hodně štěstí!

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, na to pro ženu a jim se s naftou lépe rozjíždí.
Jelikož se nám jedná o co nejlevnější provoz a nakonec i cenu, tak jsem našel ještě jeden kus:https://auto.bazos.cz/inzerat/101496430/Skoda-Fabia-19-SDi-2001-technicka-do-22021.php
Cena nízká, takže na případné opravy finance jsou. Na druhou stranu, výbava nulová. Rozvody 2015 (cca 30 000).
Podvozkově prej ok, další prodejce, co koupil výhodné auto z firmy.
Jediný požadavek - chce být u přepisu. Daleko to nemáme, žádný problém.
Uvidíme která z těchto tří bude v nejlepší kondici/cena a hotovo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vůbec se nedivím, že chce být u přepisu. Neprodávat auto po známosti, taky bych u přepisu chtěl být.

 

Osobně bych ale v autě chtěl aspoň předek v elektrice a klimu, což ta modrá nemá (minimálně tu klimu ne). A ještě pokud to bude na denní ježdění 80km, tak bych na tom trval dvojnásob:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je teda fakt - a na to už jsem skoro zapomněl - že s často vychvylovyným 1,4 16 V se kvůli prodlevě plynu rozjíždí pěkně blbě.

 

Jo a jaště taková poznámka: Pokud kupuješ auto mimo bazar, tak je dnes vzhledem k téměř 900 tis. lidí v exekuci nutné si prodávajícího prověřit v registru exekucí. Je možné, že dotyčné vozidlo je "oblepeno".  V tom případě ti jej záhy zabaví a ty svoje peníze už pravděpodobně nikdy neuvidíš. Dokonce jsem už narazil i na případy, kdy se takto někumu podařilo prodat i byt a to je teprve ta správná sranda. Tam už reálně není pomoci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bez záruky si zdarma progoogli prodávajícího může to něco napovědět, údaje té společnosti jak jsem četl nemusí být taky vždy relevantní. Přítomnost u přepisu a možná rovnou i u EK před ním je dnes jasná. Nezapomeň k převodu zelenou kartu POV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem byl ve škodovce a dozvěděl se následující.
1.
https://auto.bazos.cz/inzerat/103641409/Fabia-19-sdi-Klima-servo.php
Tato byla v roce 2009 nejspíš střelena na předek
-vymena disku, sundání nápravy, tlumiče, ramena, čepy atp.
Jak řekl pan ve škodovce, mohl to být nálet na patník, tak budu kontrolovat nosníky a jinak ji berem. Kilometry sedí.
Pan k tomu nabízí ještě kola
https://auto.bazos.cz/inzerat/103706228/Alu-5x100-r14.php
Co myslíte cenově? 40 i s kolama vypadá přijatelně.
2.
https://auto.bazos.cz/inzerat/101737428/Skoda-Fabia-19-TDI-Elegance.php
O této jsme se moc informací nedozvěděli, jen to, že v roce 2009 měla 192000 km.
Hádám ji nikdo neschovávál v garáži aby ji o 10 let později prodával za 35...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...