Přejít na obsah

Koupě ojeté Fabie I - poraďte


Host rosta

Doporučené příspěvky

Zrovna se také rozhoduji nad koupí FRS. Spousta známejch říká, že je tahle FRS hodně tvrdá a nepohodlná, že se s tím nedá pořádně jezdit nikam dál, že je člověk z toho vykodrcanej jak z žebřiňáku. Když se svezu krátce na otestování, těžko to pozná. Co myslíte, je to auto nepříjemné na delší cesty či na méně kvalitní okresky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stotožňujem sa s názorom, že nafta nevonia. A rovnako nevonia ako pri tankovaní, tak aj po spálení. A bohužiaľ nie na každej pumpe tie rukavice majú.

Uznávam, aj nohy smrdia, zvlášť, keď dakomu vytečie na zen pri tankovaní nafta a ja do nej šlapnem. Už sa mi to stalo.

A keďže sem tam jazdím aj s ťahačom, už sa mi stalo aj to, že na spoji hadice a pištole tá nafta tiekla. Ale keď sa tankovalo, tak to len sem tam kvaplo, ak sa prestalo tankovať, tak to intenzívne kvapkalo. Kým so na to došiel, tak som mal oprskané celé topánky a nohavice.

Mal som Fabiu 2,0 a tá má brzdy zhodné s FRS. Nepripadá mi, že by tie brzdy boli slabé. Povedal by som, že boli tak akurát. A to som skúšal brzdiť aj z tej 200-vky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem do FRS presedlal z MPV, takze ma prvni cesta z Ostravy do PRahy vypadala tak, ze jsem v Praze z toho auta malem nevylezl, jak me vse bolelo, ale po dalsich 3 delsich cestach jsem si nasel ten spravnej posed.Co se tyce toho zmradu te nafty, heh, lidi, co to melete, na to se uz dnes myslim vubec nehraje, nerikejte me nekdo, ze si kvuli vunie benzinu jeste dnes nekdo vybere obyc 2.0 benzin oproti 1.9tdi.Znam X lidi, kteri tvrdili, fuuj, nikdy ropak, hm, jedna delsi cesta a uz to menili, samozrejme se nebavim o takovych co maj napr. SL 500 AMG, to je neco jineho, tam by ta nafta opravdu smrdela ;);)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo ,to znám. Taky mám kamaráda co do mě neusále rýpal,že nafta patří do kamen - dokud jsem mu fábču 1.9 TDI nepůjčil. Pak mě ju nechtěl vrátit.

A s tím rozlámáním. Nevim jak velkej rozdíl v pohodlí je mezi RS a 1.9 TDI 74kW,ale za loňskéj rok jsem najezdil 55 000km. 3x Itálie (pokaždé jeden den tam a druhej den zpátky - každá cesta 1200km+1200km zpátky), 2x Polsko -Gdaňsk. Jinak normální trasa je pro mě Brno - Usti n. Labem a zpět. cca 700km v kuse a rozhodně se po té cestě nepovažuju za rozlámanýho. Unavenej - snad.

Stará octávia se mě zdála podstatně nepohodlnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak napríklad ja. Viac ako 3 roky som jazdil Golfom IV 1,9 TDI/81 kW a potom som presadol do Fabie 2,0 MPI / 85 kW a vyhovovalo mi to omnoho viacej, hoci výkon je u oboch áut temer rovnaký a to TDI má vyšší (príliš preceňovaný) točivý moment. Mne nesedelo, že ten motor pod 2000 ot. je dosť mŕtvy, na rýchle zošlapnutie plynu to nereagruje dostatočne rýchlo a nad 3000 otáčok to už prestalo ťahať a začalo sa ozývať dunenie. A ráno po studenom štarte pod kapotou mlátili kladivami do nákovy snáď všetci trpaslíci z ulice. :D Hoci na studené motory Iveco to nemalo, to je jasné!

A na Fabiu TDI by ma nikto nepresvedčil, lebo keď sa objavila na trhu Fabia TDI (vtedy horúca novinka), tak som jazdil Golfom. Preto som vedel obe autá bezprostredne porovnať. A Fabia bola s TDI hlučnejšia, chod motora bol ostrejší. Hoci je pravda, že aj napriek papierovo nižšiemu výkonu u Fabie som mal po skúšobnej jazde dojem, že v Golfe mám naložené v kufri vrecia s cementom. A prevodovka sa mi u Fabie zdala taká kultivovanejšia, pri radení to tak nebolo počuť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Docela by mě zajímal také názor někoho jiného, tak budu rád když se vyjádříte. Vyhlédl jsem si v autobazaru jednu poměrně pěknou Fabii combi TDi (nehavarované, servisní kn, 1.majitel, 80t km), byl už večer tak prodejce navrhl ať složím zálohu a že mi auto rezervuje do druhého dne... byl už večer prodejce zjevně spěchal, tak byla záloha složena, přece si nenechám auto utéct. Druhý den jsem se opět vypravil do autobazaru, kde jsem chtěl před koupí vidět servisní knížku a TP. V TP uveden jako první majitel leasingová společnost. Proč ne, říkám si...někdo doplatil leasing a dal auto do bazaru, ale serviska nebyla k dispozici....prodejce navrhl že zavolá na LS a do druhého dne bude knížka v autobazaru. Dal jsem tedy další zálohu (2000Kč). Dnes když jsem si už rozhodnut jel auto koupit, prohlédl jsem si tu servisku a tam bylo uvedeno že prodej a první servis v AS Klokočka a další servisní prohlídky byly provedeny někde na Slovensku (ale nikoliv autorizovaný prodejce, ale pouze nějáká autorizovaná opravna). Rozhodl jsem se auto ještě nekupovat, protože mám trochu pochybnosti. Jen mě s... ta záloha o kterou asi přijdu, ale nemůžu si pomoct - prostě tomu moc nevěřím. Pokud se někdo dočetl až sem, gratuluji a jaký na to máte názor? Platí na auto dál záruka na karoserii? Přijde vám to věrohodné? Koupili byste takové auto? Dík za názory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela by mě zajímal také názor někoho jiného, tak budu rád když se vyjádříte. Vyhlédl jsem si v autobazaru jednu poměrně pěknou Fabii combi TDi (nehavarované, servisní kn, 1.majitel, 80t km), byl už večer tak prodejce navrhl ať složím zálohu a že mi auto rezervuje do druhého dne... byl už večer prodejce zjevně spěchal, tak byla záloha složena, přece si nenechám auto utéct. Druhý den jsem se opět vypravil do autobazaru, kde jsem chtěl před koupí vidět servisní knížku a TP. V TP uveden jako první majitel leasingová společnost. Proč ne, říkám si...někdo doplatil leasing a dal auto do bazaru, ale serviska nebyla k dispozici....prodejce navrhl že zavolá na LS a do druhého dne bude knížka v autobazaru. Dal jsem tedy další zálohu (2000Kč). Dnes když jsem si už rozhodnut jel auto koupit, prohlédl jsem si tu servisku a tam bylo uvedeno že prodej a první servis v AS Klokočka a další servisní prohlídky byly provedeny někde na Slovensku (ale nikoliv autorizovaný prodejce, ale pouze nějáká autorizovaná opravna). Rozhodl jsem se auto ještě nekupovat, protože mám trochu pochybnosti. Jen mě s... ta záloha o kterou asi přijdu, ale nemůžu si pomoct - prostě tomu moc nevěřím. Pokud se někdo dočetl až sem, gratuluji a jaký na to máte názor? Platí na auto dál záruka na karoserii? Přijde vám to věrohodné? Koupili byste takové auto? Dík za názory.

Seznam autorizovaných opraven (neztracis zaruku) v SK zde:

http://www.skoda-auto.sk/siet/index.php

---

Dobre je si overit, jestli auto skutecne bylo servisovano podle servisni knizky kontaktovanim opravny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, už jsem tam tu prodejnu našel, sice se asi přejmenovala ale sídlo je stejné.... Pod tím původním názvem jsem ji ve vyhledavači nenašel, tak jsem to bral jako úplnou blbost. Možná se na to ještě zítra tam zeptám, protože jsem se mi to auto jinak fakt líbilo.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak, bohužel dnešní prodejci mají určitě nějáká školení na psychologii lidí a dokážou divy... pro mě je to zkušenost ikdyž poměrně drahá. Pro ostatní jen tolik že pokud budete kupovat auto tak zálohu až když budete mít k dispozici veškeré dokady a budete mít auto důkladně prověřené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak, bohužel dnešní prodejci mají určitě nějáká školení na psychologii lidí a dokážou divy... pro mě je to zkušenost ikdyž poměrně drahá. Pro ostatní jen tolik že pokud budete kupovat auto tak zálohu až když budete mít k dispozici veškeré dokady a budete mít auto důkladně prověřené.

už jsi to koupil?

odkud jsi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto jsem bohužel nekoupil, říká se že když má člověk nějáké pochybnosti tak jít raději dál. Aut je hodně...ale je to hodně těžké, když už člověku padne něco do oka. Nevíte náhodou někdo jak jsou na tom fabie z nějákého škoda leasingu? Jsou to většinou combi 1,2 s klimatizaci a v metalize, provoz 04/05... cena se mi nezdá špatná (ptal jsem se a říkali asi 225-230) je tam jistota, že to nebylo nějak poškozeno a mají najeto do 20tis. km. Docela by se mi to líbilo. Jestli někdo máte nějáké info tak sem s nima. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

matess: To by mohli byť referenčné vozy z MB. Už to niekto na fórum písal, sú to väčšinou základné prevedenia (Classic), ktoré majú doplnenú vcelku bohatú výbavu. Zamestnanec platí niečo ako operatívny leasing, auto po roku odovzdá a vezme si druhé nové.

Čo mám skúsenosti z ukončenými leasingami na Slovensku, funguje to tak, že leasingovka predá ukončené vozy ďaľším firmám, ktoré sa zaoberajú ďaľším predajom týchto vozov. Bohužiaľ, tých firiem je dosť a ich cieľom je dané vozy predať čo najlepšie - čiže stáčajú sa tachometre, vizuálne sa autá upravujú, aby vyzerali čo najlepšie. Následne sa ponúkajú ako protiúčet u autorizovaných predajcov, kde leasingovka berie nové vozy, dávajú sa inzeráty do časopisov a na internet resp. autá končia v bežných bazároch.

Sám som sa o tom presvedčil, keď som uvažoval o kúpe kombíka - šiel som pozrieť jedno auto, ktoré sa mi páčilo. Na mieste som zistil, že je to auto, ktoré som niekoľkokrát šoféroval a naposledy malo najazdených 240tisíc km. Aktuálny stav tacho bol však 77tisíc, a bola k autu platná servisná knižka s poslednou prehliadkou 75tisíc km :wacko: ŠPZ auta sedela...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto jsem bohužel nekoupil, říká se že když má člověk nějáké pochybnosti tak jít raději dál. Aut je hodně...ale je to hodně těžké, když už člověku padne něco do oka. Nevíte náhodou někdo jak jsou na tom fabie z nějákého škoda leasingu? Jsou to většinou combi 1,2 s klimatizaci a v metalize, provoz 04/05... cena se mi nezdá špatná (ptal jsem se a říkali asi 225-230) je tam jistota, že to nebylo nějak poškozeno a mají najeto do 20tis. km. Docela by se mi to líbilo. Jestli někdo máte nějáké info tak sem s nima. Díky.

jestli ti mohu doporučit, tak jdi do toho,

ty vozy jsou JAKO nové,

já kupoval fábu za 245tis, měla najeto 4300km. stará 5 měsíců, vybava ambiente..

doporučuji

http://www.vyzkouseno.cz/i_search1.php?jm=...hani_leasingu=0

a

http://www.auto-plus.cz/search_result.php?...olozek=30&ord=6

a opakuji, odkud jsi?

a doplnuji, nejedná se vždy o klasiky... na nový vůz jsem něměl, a classic jsem nechtěl,

za cenu classica jsem měl ambiente,

mrkni na ty odkazy,

musíš mít štěstí přiznávám...

zajimavost poznáš podle počtu klíčů co dostaneš k autu...

Editováno: , autor: starman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

Moj nazor je ze dnes nemozes verit nikomu, servisnu knizka sa da jednoducho ziskat za uplatu.

Dalsia vec je aky ma toto auto povod, coho by som sa obaval najviac.

Jeden si kupil auto, nemal hotovost tak ho leasoval a po navsteve policie prehlasenie na nove znacky. Uz nema auto ani znacky, ale ma leasing za 250 tacov.

Mne ukradli oktaviu v decembri a verim ze uz na nej niekto jazdi a tesi sa ako dobre kupil ak neskoncila na diely, mimochodom mal som v nej aj servisku.

Ja by som bol velmi opatrny a radsej dvakrat rozmyslal.

Ja pojdem do noveho, radsej v horsej vybave, alebo ak by bola moznost od dobreho znameho.

Zdar Ado.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel žádného vhodného známého nemám.... Jsem dost omezený pěnězi, chci auto do 250 a musi mit klimatizaci a metalizu a clasic nevadi - pokud už má černý int. Tak nezbývá než vybírat. A s tou servisní knížkou to asi příště nebudu řešit, protože take jsem tady kdysi na foru videl inzerat na prodej servisni knížky. Ty stránky skoda-auto sleduju, tak uvidim....zatím jsem nevybral. Myslim ze aut. prodejcum by se snad dalo verit. Nebo mate nekdo nejake spatne zkusenosti? Jo a bydliště cca 15km od prahy :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel žádného vhodného známého nemám.... Jsem dost omezený pěnězi, chci auto do 250 a musi mit klimatizaci a metalizu a clasic nevadi - pokud už má černý int. Tak nezbývá než vybírat. A s tou servisní knížkou to asi příště nebudu řešit, protože take jsem tady kdysi na foru videl inzerat na prodej servisni knížky. Ty stránky skoda-auto sleduju, tak uvidim....zatím jsem nevybral. Myslim ze aut. prodejcum by se snad dalo verit. Nebo mate nekdo nejake spatne zkusenosti? Jo a bydliště cca 15km od prahy :-)

doporučuji ti dát všechny tyto informace o vozu do robotu...

http://www.vyzkouseno.cz/poptavka.php

a čekat.

a nebo hledat na podobných servrech..

auta zabavená v leasingu jsou (dle stáří) bez chyby

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Auto jsem bohužel nekoupil, říká se že když má člověk nějáké pochybnosti tak jít raději dál. Aut je hodně...ale je to hodně těžké, když už člověku padne něco do oka. Nevíte náhodou někdo jak jsou na tom fabie z nějákého škoda leasingu? Jsou to většinou combi 1,2 s klimatizaci a v metalize, provoz 04/05... cena se mi nezdá špatná (ptal jsem se a říkali asi 225-230) je tam jistota, že to nebylo nějak poškozeno a mají najeto do 20tis. km. Docela by se mi to líbilo. Jestli někdo máte nějáké info tak sem s nima. Díky.

Ahoj, jsou to téměř se 100% jistotou auta z akce "mezi námi". Jedná se o operatívní leasing nových fabií pro zaměstnance škody. Jakýkoli zaměstnanec si ji může pronajmout za 3500 měsíčně a po roce vrátit nebo odkoupit za 70% ceny. Ty fabky se dají sehnat i 1,4 tdi. Nyní se dají pronajmout už i octavie i roomstery samozřejmě za vyšší cenu. Všechna auta mají společné znaky: najeto do 20000 (za každý kilometr navíc musí zaměstnanci platit), klimu, pražská SPZ. Pro štourali: vím to proto, že ve škodě dělám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel žádného vhodného známého nemám.... Jsem dost omezený pěnězi, chci auto do 250 a musi mit klimatizaci a metalizu a clasic nevadi - pokud už má černý int. Tak nezbývá než vybírat. A s tou servisní knížkou to asi příště nebudu řešit, protože take jsem tady kdysi na foru videl inzerat na prodej servisni knížky. Ty stránky skoda-auto sleduju, tak uvidim....zatím jsem nevybral. Myslim ze aut. prodejcum by se snad dalo verit. Nebo mate nekdo nejake spatne zkusenosti? Jo a bydliště cca 15km od prahy :-)

Já koupil už 2 nový Fabie v AAA,maj tam nový auta vykoupený jako skladový vozy od aut.dealerů.Před rokem jsem koupil Fabii v plné výbavě za 270tis,kterou přivezli od Klokočky.Byl sem se tam pak zeptat a podle VIN my řekli že jim ji prodali 2 dny předtím.Můžete namítat že jsou zloději,ale zkuste za ty peníze koupit novou Fabku v plné výbavě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...