Přejít na obsah

Kvalita filtrů (vzduchový, olejový, palivový...)


Manek88

Doporučené příspěvky

K těm filtrům to je dle mého názoru na pocitu každého, já jsem třeba věrný firmě Bosch. Ale i u mě to je skutečně jen kvůli pocitu, že dávám autu určitou "kvalitu", bohužel nemohu potvrdit, jestli to je pravda. Každý tě tu bude tvrdit, ať se vyhneš Číně a používáš jedině Mann, Bosch, prvovýrobou... Ale nikde jsem zatím neviděl nějaký test, který by potvrdil, že neznačkové filtry jsou nějaká tragédie. Vždy to je jen o tom, že "se říká", popř. má někdo známého automechanika a ten to tvrdí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo shrnul jsi to naprosto přesně :) Jeden dává to, druhý zase to. Pro někoho je nejlepší to, a pro někoho zase to.
Já do ostatních aut v rodině dávám jen Mann, bohužel tahle Fabča více stojí než jezdí, a dávat pětiklíště za Mann palivák se nám nechce. Má nějaké porodní bolesti a palivák je stále původní (soudě podle škodovácké samolepky na něm :D)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi ve světě motorů testovaly vzduchové filtry a jestli si to pamatuji dobře, tak sportovní filtry z logiky věci totálně propadly, u číny pak nebyl problém v kvalitě filtračního papíru ale v provedení těsnění po obvodu filtru. 

 

I když v tomto případě to je asi jedno tak Viku ani Meyle bych si do auta už nedal.  Když už tak Mann, Bosch, Hengst, Mahle nebo Purflux (Patentované skládání filtračního papíru) 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, 3dclub napsal:

Jo shrnul jsi to naprosto přesně :) Jeden dává to, druhý zase to. Pro někoho je nejlepší to, a pro někoho zase to.
Já do ostatních aut v rodině dávám jen Mann, bohužel tahle Fabča více stojí než jezdí, a dávat pětiklíště za Mann palivák se nám nechce. Má nějaké porodní bolesti a palivák je stále původní (soudě podle škodovácké samolepky na něm :D)

To je zase debata... :blink:  Kolikrát ten palivový filtr budeš ještě měnit? Nesjpíš už nikdy. Pokud existuje, dej tam originál a máš po starostech, kterou značku vybrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Shit za dvě stovky... A o tom je právě možná řeč :-). Máš k dispozici nějaký důkaz (test, laboratorní výsledek apod.), který říká, že čínský filtr za 200 Kč je shit a Mann za 800 je super? Ano, je to pravděpodobné, ale stále se pohybujeme na úrovni, že "se říká". A to rozhodně není důkaz, co když to je nakonec úplně obráceně a Mann je to samé, jen si připlatíš 600 za značkový nápis? Jinak zdůrazňuji, že nejsem příznivcem nejlevnější Číny, sám dávám Bosch, ale je to jen ze "zvyku".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, asi to (shit) mělo být v uvozovkách... Nicméně pro mě je tedy rozhodně větší pravděpodobnost, že podezřele levný díl nebude zrovna výkřik kvality. Ať si koupí, co chce, tady to stejně nevyřeší.

 

Ještě dodatek: U takových prkotin, jakou jsou díly za pár stovek (a navíc zrovna tady, kdy se mění jednou za x mnoho let), to vůbec neřeším, dám tam obvykle to, co dodává výrobce auta. Respektive to tam dá servis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já spíš nechápu proč jsi sem přišel a začal akorát toxicky komentovat, nikdo tě nenutil. No ale vem to čert. Já se tu jen ptal Filtron vs UFI vs Champion, nic jiného :)

 

Vezmu UFI to se pravděpodobně prodává jako origo
Žádnou levnou čajnu dávat nechci.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...