Přejít na obsah

Přilepení RZ


stoca

Doporučené příspěvky

Za mě ano, vypadá to lépe a zadní není tak ohnutá jako přední, tak ji stačí přilepit, přední jsem takhle už málem ztratil, tam jsem musel vrtat...

Lepil jsem u každého auta co jsem měl, na první jsem použil nějakou značkovou pásku s nosností asi 40 kg, prostě tu nejlepší a lituju toho, kdo tu značku bude sundavat, drželo to jak beton. Pak jsem koupil pásku v OBI přímo na lepení RZ - je krásně vysoká, ale stejně jsem raději dal dvě vrstvy, aby značka byla dál od laku a drží dobře, ale zadní značku mám uprostřed nějakou odstátou, tak to budu předělávat, tak zjistím, jak moc drží. :D

Vždy dám tři proužky na zadní stranu značky - levo, uprostřed, pravo - a pak to tam nalepim, přimáčknu a zatím to vždy drželo. :) Ale jak jsem psal - posledně jsem ji asi špatně ohnul značku (moc) a uprostřed mi odstává a není přilepená, takže bude demontáž...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky!!! Já koupil nějakou tu patex lepenku, takže to je asi na prd abych to pak někdy sundal ne? :D :D přední nevím jestli lepit, je to určtiě hezčí, ale ta podložka ve předu má por mě smysl takový ochrany, kdyby náhodou někdo při couvání... Takže zajeud asi do obi, snad tam něco budou mít :D Děkuju!!! Pak podám hlášení, jak se i to povedlo:) Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Patex to byla! Tu jsem měl! No tak sundáš to nějak vždycky, ale alespoň máš jistotu, že ji nenecháš někde na cestě, já bych klidně použil tu Patex pásku. Dej víc vrstev na sebe, ať ty ostré hrany neškrábou lak a ať může pod značkou protékat voda... Já pojedu taky do OBI a naopak asi koupím tu Patex, teď jsem měl tu na lepení RZ, drží dobře, ale uprostřed se odlepila (ale to bylo asi mojí blbostí - moc ohnutá značka), tak Patex je jistota. :D

No přední značka a podložka - právě třeba při parkování - někdo do tebe ťukně, rámeček se rozlomí, vyjedeš, značka upadne, zastaví tě příslušník a jsi půl roku bez řidičáku... Přední mám radši na šroubky, akortá v OBI ještě musím koupit bílé čepičky, aby nebyly tak vidět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslím si, že by byl hned takovej průser... Pokud to nebude nějakej kokot no...

Ono odebrání ŘP opravdu hrozí, pokud si všimneš upadlé RZ a je např. poškozený rámeček, je třeba jí schovat (nedávat za okno apod.) a při příp. zastavením hlídkou říct že musela upadnout během jízdy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Já bych se možná o to bál. Já osobně to na každý škodovce F1, OI, OII vždycky vrtal. Protože stejně na těch autech byly díry od rámečků spz tak jsem to naměřil a přivrtal do nich. šrouby překryl krytkama (modrá a bílá) a jsem spokojený. A kdybych měl opravdu strach tak bych tam nedal šrouby, ale nýty. Tam je alespoň jistota, že to nikdo neukradne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 let později...
  • o 1 rok později...
před 12 hodinami, brrrrm napsal:

Preto je dobré použiť vyššie spomínaný suchý zips 3M Dual Lock, z neho sa dá značka hocikedy dať dole, napr. ak chceš dôkladne umyť auto aj pod značkou. Na mojom aute sme túto jar začali už tretí rok a značky stále držia...

Akorat bych hadal, ze se da RZ pomerne snadno ukrast...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@jan.machalik až také jednoduché to určite nie je. Ja som si pred montážou skúšal na inom aute odlepiť značku na dual locku a miesto odlepenia som akurát ohol okraj. Ale ak to zlodej pozná a vie, za ktorú časť má značku chytiť alebo kde má pod značku strčiť páčidlo, má to za pár sekúnd. Podľa mňa sa však zlodej nebude zdržiavať skúmaním ako je tá značka prilepená a na ktorých miestach..... a radšej ukradne značku zo susedného auta na bežných držiakoch. Bude to mať určite rýchlejšie.

 

Dual lock určite nie je bežný suchý zips, ktorý máš na oblečení...

 

 

 

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli tabulku někdo vycvakne (vylomí) z plastového rámečku (jak to má naprostá většina aut), nebo ji sundá ze suchého zipu, je prakticky úplně jedno - má to za pár vteřin v obou případech. Když bude chtít ukrást zrovna tvoji, tak ji prostě ukradne, tím se tady nemá smysl zabývat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Žádný předpis nestanovuje konkrétní způsob upevnění tabulky RZ (šrouby, lepící páska, rámeček, etc...), viz Vyhláška č. 343/2014 Sb. o registraci vozidel:

 

§ 32

Způsob umístění tabulky s registrační značkou na vozidle

(K § 7b odst. 8 a § 38 odst. 3 zákona)

(1) Tabulka s registrační značkou se umístí tak, aby byla na místě určeném konstrukčním řešením silničního vozidla a při běžném provozu na pozemních komunikacích nedošlo k její ztrátě.

(2) Tabulka s registrační značkou se tvarově upravuje pouze podle místa, na kterém je umístěna tak, aby úpravou byla zachována její čitelnost. Tabulka s registrační značkou, s výjimkou registrační značky pro mopedy, má být v čistém stavu za nesnížené viditelnosti čitelná na vzdálenost nejméně 40 metrů.

(3) Tabulka s registrační značkou se umísťuje na silniční vozidlo svojí spodní hranou dole a přibližně vodorovně k vozovce. Na tabulku s registrační značkou ani do její těsné blízkosti se neumísťují žádné nápisy nebo vyobrazení, které by narušily její čitelnost nebo rozlišovací schopnost, pokud není v této vyhlášce nebo jiným právním předpisem stanoveno jinak.

(4) Nestanoví-li § 33 jinak, tabulka s registrační značkou se umísťuje na silničním vozidlu vpředu a vzadu v podélné ose vozidla kolmo ke směru jízdy. Neumožňuje-li konstrukční řešení silničního vozidla umístění tabulky s registrační značkou v jeho podélné ose, umístí se tabulka vlevo od podélné osy. Tabulka s registrační značkou se na silniční vozidlo dále umístí tak, aby

a) její spodní hrana nebyla níže než 200 mm od roviny vozovky u přední tabulky a níže než 300 mm od roviny vozovky u zadní tabulky a

b) její horní hrana nebyla výše než 2000 mm nad rovinou vozovky, neumožňuje-li konstrukční řešení silničního vozidla dodržet maximální vzdálenost 1200 mm nad rovinou vozovky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...