Přejít na obsah

predné brzdy


tibi

Doporučené příspěvky

Kto mi poradí?

Na fabi 1,2 htp mi asi pred mesiacom menili v servise ložisko v ľavom prednom kolese . Včera som bol na STK, kde mi zistili, že mi na tomto kolese brzdový kotúč hádže "16%". Pravé kolo išlo perfektne. Mali isté poznámky, že to je moc. Technik dokonca hovoril, že on to pri brzdení cíti aj na pedáli. Ja síce necítim nič, ale možno on má citlivejšiu nohu . Pointa je v tom ,že ja som v minulosti robil s autami a asi by som bol túto výmenu ložiska zvládol aj sám, nemám však vhodhé prístroje, aby som vedel po spätnej montáži kotúča spoľahlivo zistiť, či je všetko v poriadku. Preto som to dal do servisu s dôverou, že to spravia na100%! Teraz by som vás poprosil, ak mi niekto vie jednoznačne popísať parametre ,ktoré udáva výrobca, alebo z odvolaním na nejakú normu o povolených tolerancií v tomto prípade, prosím poraďte. :help: Auto totiž má najazdené 55000km, brzdy takmer nepoužívam ,jazdím na ( dojazd) ,vzhľadom na svoj vek ho už asi meniť nebudem, preto by som ho rád udržiaval podľa možnosti čo v najlepšom stave. Volal so aj do servisu, tam mi bolo povedané, že sa síce na to pozrú , ale podľa ních je dovolená hádzavosť kotúča až 70%! To sa mi však zdá poriadne veľké číslo.

Prosím, poraďte , čím môžem argumentovať. Ďakujem

:help: :help: :help: +Prosím nikto nie je na tomto fórume ,kto mi vie poradiť?

Doteraz sa mi zdalo toto fórum veľmi prospešné a v riešení problémov rýchle a aktuálne.

Teraz nazaj potrebujem rýchlu a dobrú radu. Prosím, zapojte sa do diskusii a poraďte. :help: :help: :help:

Editováno: , autor: tibi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...