Přejít na obsah

Výměna vložky zámku dveří - FABIA


DejvidCV

Doporučené příspěvky

Díky za info, ale dílenskou přiručku mám také, přesto díky.

Takže jen dodávám-horní šroub jen povolit tak aby se neuvolnil ze závitu-nespadl do dveří a ten spodní jsem nepovolil o 3 otáčky, jak uvádějí, ale asi tak nejméně o 5-6... Zkrátka jsem s ním otáčel tak dlouho, dokud nešel zámek vysunout..., toť má zkušenost pro druhé ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Co je to zase za magora??? Nejaky pilule...

DejvidCV: Zkusim popsat v jednotlivych krocich....

1) odrkyjes dirky na boku dveri

2) nevim jestli v mr 03 jsou uz pojistne srouby nahore a pokud ano tak torxem (tusim ze 20 pootocis cca o 4 otacky)

post-5-1154497836.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3) to same udelas se spodnim sroubem - ten se ale otaci vickrat - u mne to bylo cca 8 otacek a bal jsem se ze to skonci ve dverich.... Doporucuju POMALU otacet a zkouset jestli zamek uz neleze ven...

4) pri otaceni dolnim sroubem je NUTNE drzet kliku v "pootevrenem stavu" aby se zacvakla aretace (ale ted nevim jestli je to bezpodminecne nutne k vymene zamku - ja to delal pri vymene kliky a tamto nutne je)

5) pokud ti zamek pujde ven, tak po jemnem vytazeni doporucuju o par otacek zasroubovat ten dolni sroub aby ten mechanismus nespadl do dveri...

6) vyndas a vymenis a je to... montaz v obracenem poradi... ;)

post-5-1154498152.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Tak jsem pri vymene vlozky za zaslepku (1K4839167) tocil a tocil az asi po cca 12ti otackach slo vlozku vyndat.

Pak ale zaslepka dovnitr nesla, snazil jsem se sroub vysroubovat jeste vice az byl mimo zavit (nespadnul ;-), ale zaslepka stale dovnitr nesla.

Takze zatim neuspech. Nejaky napad?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj,pokud máš šupleru,změř si průměr záslepky-zda není o pidi větší,je to odlitek takže to může být ta zrada,navíc to může být druhovýroba-china a tam není jistota zda to je přesně uděláno,já to teď měnil v pondělí,měl jsem koupeno od Jeldy(tímto mu děkuju za ochotu a rychlé dodání),krytka china a sedí to jak prdel na hrnci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem pri vymene vlozky za zaslepku (1K4839167) tocil a tocil az asi po cca 12ti otackach slo vlozku vyndat.

Pak ale zaslepka dovnitr nesla, snazil jsem se sroub vysroubovat jeste vice az byl mimo zavit (nespadnul ;-), ale zaslepka stale dovnitr nesla.

Takze zatim neuspech. Nejaky napad?

Příteli okřídleného šípu,

bude zapotřebí si pohrát ze spodním šroubem. Ten spodní šroub roztahuje a stahuje takovou kulatou pojistku zámku či záslepky v klice. Ta pojistka má takové zobáčky, které aretují zámek či záslepku v klice. Ten spodní šroub touto kulatou pojistkou otáčí a tím se také otáčí ty zobáčky v ní, které zámek či záslepku aretují. Čili, vyšroubovat až na doraz - ten šroubek nevypadne a potom pomalu zašroubovávat. Pohybovat se záslepkou a pomalu šroubovat. Ono to půjde, jen trochu trpělivosti. Nezapomenout dotáhnout potom vrchní šroub. Mnoho úspěchů ve Tvém činění Ti přeji. Radek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tzn. ze zaslepka/zamek nemusi jit dovnitr ve stejne pozici jako sel puvodni ven. V mem pripade jsem vytahle zamek az uplne na max. vysroubovani spodniho sroubu.

Čili, vyšroubovat až na doraz - ten šroubek nevypadne a potom pomalu zašroubovávat. Pohybovat se záslepkou a pomalu šroubovat. Ono to půjde, jen trochu trpělivosti. Nezapomenout dotáhnout potom vrchní šroub. Mnoho úspěchů ve Tvém činění Ti přeji. Radek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 9 měsíců později...

Nejspíš sundat ten kryt dveří..zespoda máš 4 šrouby(torx) pak krytka vedle nastavení zpět. zrcátek pod ní je taky jeden(torx), potom sundáš opěrky na těch dveřích a tam jsou pod nima 2 velký šrouby

a pak ten plechovej kryt po tim asi, jenže tam jsou nýty..takže vyvrtat

jestli to jde zvenku to netušim :)

Editováno: , autor: Jehla23
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

F1 zdravím včechny, nemáte nekdo doma funkční vložku s klíčem na pravou stranu dveří fabia1 ??? mám tam záslepku a levý zámek už moc nefunguje, centrál s DO nemá.... radši bych vložku z obou stran, i s tím že budou dva klíče.... dík i za tip Mirek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Mám problém s výměnou zámku u řidiče, u spolujezdce všechno v pohodě, ale na straně řidiče nechce jít vložka ven. Spodní šroubek je povolenej úplně co to jen šlo, horní taky, ale vložku dostanu ven tak 2-3mm a dál to nejde, jako by to něco blokovalo, setkal se tu s tím někdo?

Díky za případné rady jak dostat vložku ven.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...