Přejít na obsah

Výměna vložky zámku dveří - FABIA


DejvidCV

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 měsíce později...

ahoj,poradíte mi..... mám u fábie r.v.2000 vysypanou vložku zámku u řidiče a potřeboval bych jí vyndat.... zabrousil jsem tedy na tohle forum a přečetl jsem si návod a hned jsem to šel vyzkoušet.... jenže to mám na dveřích trochu jinak než to tu popisujete..... mám tam jen jeden šroub..... zkusil jsem ho povolit a pootočit o pár otáček jak tu popisujete ale vložka se neuvolnila...... poradíte mi jak na to....dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Zdravím odborníky,

Potřebuji poradit. Mám na krátko půjčenou Fabii r.v 2003 1,2 HTP. Je po zesnulém otci, měl jsem ji jen vyčist a prodat.

Narazil jsem však na závadu. PZ dveře nejdou odemknout. Ani centrálem ani manuálně. Motorek zámku je asi v haji protože při poslechu nefaká .Dovede mi někdo poradit jak alespoň ty dveře otevřít??

Předem děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U F1 je to skoro pravidlo, pz odchází dříve,(asi vim i proč) než třeba řidičovo.Jestli nechceš použít hrubou sílu na odtržení čalounění a rozseknutí zámku-zevnitř jak to doporučuje DP,tak při troše štěstí a velké trpělivosti --- bouchat na dveře pěstí v oblasti zámku-pod venkovní klikou a zároveń centrálem nebo dálkou odemykat a zamykat.Zámek je v tzv.safe a z tohoto režimu jej dostaneš JEN elektrikou a ta musí otočit motorem.Je-li tento motorek vadný, tak ho boucháním donutíš pootočit a on to odemkne.Bouchal jsem jednou i 2 hodiny a zrovna u mojí vlastní.Koncernové zámky opravuji poměrně často.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Dobry den. Ja by som potreboval pomoct s vymenou mikrospinaca v zamku. Samotny zamok fnguje bezchybne. Moj problem je ze mi pri otvoreni dveri neodomkne kufor, nerozsvieti sa mi svetlo nad hlavou a nesvietia mi varovne svetla vo dverach. Spolyjazdcov zamok je v poriadku. Mam vymenit len mikrospinac(neviem.ani.jde to.presne je), alebo mam dat dole cely tapacir aj so stahovackou a vymenit rovno cely zamok a vlozku.nechat povodnu, alebo.co mam robit? Cely ten.elektricky zamok mam moznost kupit za 30€. Jedna sa o fabiu comfort rv 2000 s original centralom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli se ti jedna pouze dostat se do kufru, tak si pootevri  zadni leve dvere ( pri vysedani z vozu to mas  pri ceste do kufru :)  ) a je to bez jakekoliv  demontaze.....

mikrospinac vymenit lze za par penez  ovsem u takto staryho zamku muze byt vybehana i vacka, popr cela elektronika ( vnitrni tistene spoje casto trpi na studene spoje- taky jde resit )

s novym zamkem bude pokoj a bude pracovat jak ma. Nefunkcni mikrospinac ma take negativni dusledek na zvyseny odber proudu z bateri u (dlouhodobe) odstaveneho vozu

dalsi vec je jak na tom bude zamek kery kupujes z druhe ruky, nejvic vybehane zamky jsou samozrejme na dverich šoféra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli se ti jedna pouze dostat se do kufru, tak si pootevri  zadni leve dvere ( pri vysedani z vozu to mas  pri ceste do kufru :)  ) a je to bez jakekoliv  demontaze.....

mikrospinac vymenit lze za par penez  ovsem u takto staryho zamku muze byt vybehana i vacka, popr cela elektronika ( vnitrni tistene spoje casto trpi na studene spoje- taky jde resit )

s novym zamkem bude pokoj a bude pracovat jak ma. Nefunkcni mikrospinac ma take negativni dusledek na zvyseny odber proudu z bateri u (dlouhodobe) odstaveneho vozu

dalsi vec je jak na tom bude zamek kery kupujes z druhe ruky, nejvic vybehane zamky jsou samozrejme na dverich šoféra

No otvaranim zadnych dvier som to riesil doteraz, uz am to nebavi. A tiez mi ide o svetlo a varovne svetla vo dverach. Ine problemy so zamkom nemam, vsetko funguje. Ten zamok co som spominal je druhovyroba ale cistonovy. Vymenim to cele a mam pokoj nie ? Bude mi pomahat kamos autotechnik

 

jsechovec diky pozerl som nato :)

Editováno: , autor: MiSiaak007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

máš recht, zamek z autorizáku stoji strasnou raketu, plagiáty sezenes podstatne levneji. Drive jsem byl upozornen ze u novych levnych zamku z druhovyroby je vhodne pred montazi overit jejich funkci, ale zase je tu od toho zaruka..... 

Nevyhoda je casove narocnejsi montaz pokud zrovna nejsi mistr řemesla

 

ps. V minulosti jsem si svuj zamek opravil pomoci uplne jineho spinace ktery jsem umistil na bocni stenu palubovky ( spodni hrana palubovky pobliz deklu pojistkoveho prostoru u ridice, urcite budes vedet ), novy mikrospinac by mi nepomoh, protozeze je vybehana vacka  .... mam to tak uz 5-tým rokem a beha to naprosto v poradku a opticky to temer  vubec neni videt . Zamek mi tak zustal puvodni originalni, oprava nestala prakticky nic, spíš hodně casu ktery travim rád v garáži

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

máš recht, zamek z autorizáku stoji strasnou raketu, plagiáty sezenes podstatne levneji. Drive jsem byl upozornen ze u novych levnych zamku z druhovyroby je vhodne pred montazi overit jejich funkci, ale zase je tu od toho zaruka..... 

Nevyhoda je casove narocnejsi montaz pokud zrovna nejsi mistr řemesla

 

ps. V minulosti jsem si svuj zamek opravil pomoci uplne jineho spinace ktery jsem umistil na bocni stenu palubovky ( spodni hrana palubovky pobliz deklu pojistkoveho prostoru u ridice, urcite budes vedet ), novy mikrospinac by mi nepomoh, protozeze je vybehana vacka  .... mam to tak uz 5-tým rokem a beha to naprosto v poradku a opticky to temer  vubec neni videt . Zamek mi tak zustal puvodni originalni, oprava nestala prakticky nic, spíš hodně casu ktery travim rád v garáži

no budem to robit s kamaratom ktory je urcite zrucnejsi ako ja, on s autami robi, nie ako ja. .. na tom novom zamku je aj ta vacka ? ked kupim ten komplet a len vlozku si necham ? 

Editováno: , autor: MiSiaak007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne tak, novy zamek ma uplne vse.  Když už to bude rozdělaný je dobry to všechno namazat,( vlozku zamku radeji lihovym sprejem nebo podobnym od ktereho nebudes mit zamaštěný kliček) - oceniš to nejen v zimnim provozu. 

Provedeni toho zamku a predevsim mikrospinače od vyrobce je tragedie, Fabií ktere stím ještě neměly potiźe je malo, kdo neustale vergluje s dverma sem a tam musí počítat s tím, že se na zámku objeví nějaký technický nedostatek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne tak, novy zamek ma uplne vse.  Když už to bude rozdělaný je dobry to všechno namazat,( vlozku zamku radeji lihovym sprejem nebo podobnym od ktereho nebudes mit zamaštěný kliček) - oceniš to nejen v zimnim provozu. 

Provedeni toho zamku a predevsim mikrospinače od vyrobce je tragedie, Fabií ktere stím ještě neměly potiźe je malo, kdo neustale vergluje s dverma sem a tam musí počítat s tím, že se na zámku objeví nějaký technický nedostatek

Ja problem chvalabohu ziaden nemam a to ani v zime .. az na ten mikrospinac, koli ktoremu mi vlasne nejdu varovne svetla na dverach a nerozsvieti sa mi svetlo na strope + ten kufor ale ten som riesil tak ze som si pootvoril zadne dvere. Kluc lastne vobec ani nepouzivam otvaram to na dialku... a ked ho aj raz za cas pouzijem tak len na vytahovanie oken, ked som nahodou zabudol zatiahnut ked som bol este dnu. Ked sa do toho pustim urcite napisem ako som dopadol bude to niekedy na dalsi tyzden. Zatial ti dakujem za rady a tipy, ak by ta nieco napadlo kludne napis, budem len rad :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Když jsem koukal do ETKY na rok 2000 tak tam přední levý zámek tenhle vůbec není.

 

Je tam jen 3B1 837 015 AQ pro cetrál a s koncovkou AN bez centrálu. Zámek přední levý!

 

3B1 837 015 N - polo, derby,  vento - ind

 

3B1 837 015 A - octavia, passat, leon, toledo   nalezeno v ETCE různé roky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím! Mám fabii z r. 2000, 1,4 MPi (nevím, co ještě je třeba vědět), kde je ve dveřích jen jeden šroub (torx).

Podle vašich rad se mi podařilo vložku vyndat, ale jen z pravých dveří, v levých (u řidiče) to nejde. Slyším, že šroub už je venku (přeskakuje závity), ale vložka tam drží jak přikovaná.

Je na to nějaká finta? Potřebuju vytáhnout hlavně tu levou, na pravé jsem jen zkoušel postup...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...