Jump to content

vysokonapěťový zapalovací kabel

bundis
 Share

Recommended Posts

Ahoj,jak poznám špatný zapalovací kabel? Mám podezření,že mám některý z kabelů špatný. Měřil jsem je na odpor a všechny ok,ale myslím si,že při zátěži by se mohli chovat jinak a tudíž je ohmicky nedokáži dokonale změřit.Jedná se mi konkrétně o motor 2,8 AMX,ale obecně to bude u všech zapal kabelů stejné

Edited by Luďa
Stačí ti jedno téma! Druhý duplicitní sem smazal!

• 6 months later...

Ahoj, u stejného motoru jsem po montáži LPG začal mít problém s motorem a to, že vynechával jeden válec. Na diagnostice nic nebylo, trysky se mi nechtělo dávat na testy, tak jsem koupil sadu kabelů. vyměnil jsem jen tři (pro další tři bych se musel vrtat v zapojení LPG protože překáželo) a podařilo se mi trefit ten špatný kabel. Od té doby cca rok žádný problém.

Takže bych ti doporučil koupit sadu a vyměnit je. Myslím, že je to nejrychlejší a nejlevnější diagnostika.

Poznává se to hůř, pokud jsou to originály tak jsou s měděným jádrem a ty docela vydrží. Nejčastěji odejde u fajfky. Ideálně použít sondu přicvaklou na zapal. kabelu a kouknout na průběh napětí. Nebo prohodit kabel z druhé strany motoru. Nebo jej odpojit, vsunout svíci a ukostřit o blok a kouknout. Může být i chyba ve svíčce. Něco jiného je jiskra venku a něco jiného pod tlakem.