Přejít na obsah

Spojka??? Nepochopitelný problém.


vevca

Doporučené příspěvky

Už, si nevím rady s problémem, nejspíše spojka. Auto OII 2,0 tdi 16v normálně nádherně řadí, Vypnu motor z ničeho nic, nejde zařadit, jak kdyby nebyla spojka pořádně sešláplá, nejde zařadit. Tak se odvzdušnuje a nic. auto stojí na jednom místě, po hodině laborování, auto nastartuje a 3 dny jezdí jak nové, zastaví se, znova nastartuje a už nejde zase zařadit. Tato situace se opakuje podruhé. Už si nevím rady. auto má najeto poctivých 90tis, spojka jak nová všechno když jde je jak u nového auta. KDyž potom nejde zařadit a nastartuji s kvaltem a spojkou tak auto lehce táhne, není rozpojeno. Takže otázka zní co to může být?, Je jasné, že něco na hydralice spojky, ale nevím jestli se to třeba něděje nebo tak?? abych zubytečně nerozdělával auto, kvůli blbosti. JInak kabalina se nezdá, že by ubývala, spíš to někde natahává vzduch asi. Tak jestli třeba od toho plastového odvzdušnováku?? Nevím. Hodte nějaké postřehy díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už, si nevím rady s problémem, nejspíše spojka. Auto OII 2,0 tdi 16v normálně nádherně řadí, Vypnu motor z ničeho nic, nejde zařadit, jak kdyby nebyla spojka pořádně sešláplá, nejde zařadit. Tak se odvzdušnuje a nic. auto stojí na jednom místě, po hodině laborování, auto nastartuje a 3 dny jezdí jak nové, zastaví se, znova nastartuje a už nejde zase zařadit. Tato situace se opakuje podruhé. Už si nevím rady. auto má najeto poctivých 90tis, spojka jak nová všechno když jde je jak u nového auta. KDyž potom nejde zařadit a nastartuji s kvaltem a spojkou tak auto lehce táhne, není rozpojeno. Takže otázka zní co to může být?, Je jasné, že něco na hydralice spojky, ale nevím jestli se to třeba něděje nebo tak?? abych zubytečně nerozdělával auto, kvůli blbosti. JInak kabalina se nezdá, že by ubývala, spíš to někde natahává vzduch asi. Tak jestli třeba od toho plastového odvzdušnováku?? Nevím. Hodte nějaké postřehy díky.

Mal som skoro rovnaký problém na OII 2,0 TDI 2004 BKD, vymenili mi hlavný aj pomocný spojkový valec a nič.Dali mi dole prevodovku- spojka ako nová a nakoniec mi v origo servise Škoda v Pieštanoch poradili pozreť prevodovku a zistilo sa vymlatené uloženie ložiska tuším predlohového hriadela.Oprava stála 700 euro po známosti a musela sa meniť polovica skrine prevodovky.Zaujimavé je že nová skriňa prevodovky bola už v mieste uloženia imkriminovaného ložiska inak a pevnejšie konštruovaná aj s mazacím kanálom.Takže jasná vada konštrukcie.Udajne som nebol u nich prvý s podobným problémom.Jedná sa ale len o 6 stupňovú manuálnu prevodovku .

Možno Ti moja skúsenosť pomôže

Editováno: , autor: Doki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže opraveno a jezdí jak za mlada, byl tam problém s bordelem, docela mazec. Měl jsem venku startér a když se to skládalo tak tam kamošovi nejspíš spadla podložka nepřizná to ale bylo to tak, tak se dosatala pod přítlačáka vymalováno, takže je po problému. Všechno vyčistěný a složený, všechno jako nový. Aspon jsem zjistil že mám supr komplet spojku a hlavně 2hmotu, tak můžu být v klidu. tím bych to uzavřel.

Editováno: , autor: vevca
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...