Přejít na obsah

Samovolné zamykání/odemykání a stahování oken


Radek Zatloukal

Doporučené příspěvky

Zdar chlapi jsem čerstvým majitelem O1 RS.Předvčerejšky jak jsem mířil do č.budějovic tak jsem stahl okno u spolujezdce a nahoru už nešlo,musel jsem zastavil a vytáhnout ho přes spínač u spolujezdce.Po pár km fungovalo normálně.Ale včera se mi do toho přidali všechny okna.Dolů je stáhnu normálně ,ale nahoru musím jít od řidiče tlačítkem na otvírání dolů.(tlačítkem na to okno,okno sjede dolů a pak teprve vyjede nahoru...)a když některé okno stahnu do nějaké polohy(třeba do půlky ,tak za chvíli se samo zase zavře.A tak to dělají všechny..za chvíli zase jdou normálně...do toho se mi přidal centrál sám se zamyká..jedu a cvak cvak a jsem zavřený v autě...otevřu tlačítkem od řidiče a po cvhíli znova.Pak zase drží,pak zasejc ne...co tomu může být?poraďte díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

setkal jsem se s tim po pokusu o vykradeni, zlodej vykurvil zamek ve dverich

po zamceni se to po chvili odemklo a otevrelo okna, ale bylo to skoro hned, ne az po 2min

to je stejný případ. Taky jsem měl "návštěvu" v autě. Dojebal autoradio, ale navigaci v kaslíku nechal - idiot.

A jaká závada to byla? Na diagnostiku se mi nechce - kdo to má platit. :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj mam problem, vcera jsem menil mikrospinac ve dverich kvuli safelocku apod... vse vypadalo ze funguje skvele a nadsene jsem jel domu z chalupy ze vse jede tak jak ma:-) Dnes rano kdyz sla ma draha do prace tak pro me dobehla ze mame v aute stahle vsechna okynka a auto cvaka centralem ( o ctvrt na 6). Tak me napadlo zda ho nevykradli ale to nastesti ne. Tak sem dosel k autu, nevericne koukal, zadelal vsechny okynka nahoru, zamkl a cekal a opravdu auto se po chvilce otevrelo a sjely vsechny okna dolu :( Myslel jsem ze nejaky spatny kontatk v madle ridice jak je ovladani tka jsem jej odpojil ale udelalo to to same.. Vcera to jelo vsechno normlane, napadlo me ze by se tam mohla dostatt vlhkost a proto??? Zase cely zamek ven ? :( Nebyl lanka od kliky je to v pohode,ale to lanko mi ubralo rok zivota :( Nemate nekdo nejaky tip cim by to mohlo byt takove chovani?

Vzal sem auto do prace, po prijezdu sem ho chtel zamknout a neslo zamknout, a pak sjely okna, tak sem jej prevezl pod sve okna kanclu, vyjel s oknama a sel studovat forum kde je chyba, bohuzel krom tistaku ze by tam byl studenak a nebo kabely v pruchodce ( s tema sem hybal a vse se zda je v pohode) me nic nenapada. Po hodine procitani fora mrknu z okna a oknyka na svem miste, tak sem sel dolu a zkusil zamknout a auto se v pohode zamklo, tak sem ho otevrel znova (DO funguje jak ma), zase odemkl a zase zamkl a vse se chova normalne tak jak ma... tak fakt nevim. Mam s tim nasim mazlikem jet na dovolenou, za 2 dny a jsem z toho nerovzni.. jelikoz se po ceste mame vplanu ruzne zastavovat, tak s plnym autem veci se bat ze se odemkne a naserviruje nenechavcum .... to neni moc prijemne :( :( :(

Omlouvam se za takovy rozsahly sloh, ale lip to napsat neumim :( :( pomuze nekdo prosim?

Nejhorsi je ze servis kam jezdim ma taky dovolenou :( :( :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice tu jedno pěkné vlákno na toto téma máme, ale když jsi před tou dovolenou...

Že okna sjedou dolů může mít na svědomí mikrospínač, který sepne když otočíš klíčkem na odemknout.

Třeba nějak visí a stačí mu málo aby sepnul.

Takže znova rozebrat a zkontrolovat. Asi.

Anebo zkus párkrát odemknout-zamknout klíčem. Jestli se neumoudří.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky ja ten mikro prave vcera vymenil... to vlakno co jsi poslal mam vicemene proctene a jedine co me napada tak je fakt ze by to mohl delat nejaky studenak.. jelikoz dle popisu by to vypadalo ze mi zlobi mikrospinace i ve vnitr zamku cca 3 kousky... kurniik kdybych to mel aspon kde delat :( ted je auto zamkle, jdu s nim zkusit nejak lomcovat zda se to neprojevi

Editováno: , autor: Wojnar
Necituj poslední příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tys opravoval ten co je mimo zámek, ne? Ten má na svědomí signalizaci otevřených dveří a vše co s tím souvisí.

Podle Tvé věty "...jelikoz dle popisu by to vypadalo ze mi zlobi mikrospinace i ve vnitr zamku cca 3 kousky..." soudím, že uvnitř zámku si nebyl.

Jinak jsou tam čtyři. Ty dva pro zamknutí/odemknutí jsou tak v rohu plošňáku.

Nicméně, když to otevřeš, tak skouknout jestli tam nění nějaký studeňák taky můžeš.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

okna se daji uzav. i od kufru, takze pokud jsi naposled treba otviral kufr klicem, muze tam bejt vlozka ktera jde ztuha coz zname a nevrati se do nulove polohy a jses kousek od sepnuti napr. polohy odemk.

Nevim mrkni

jeste rekni kdyz jsi ve dverich ten zamek mel venku, mel jsi ho i rozebrany ? Skladal jsi ho do kupy?

Muzes mit spatne nasunutou polohovaci tycku od zamku, ktera prave ovlada dvema mikrospinaci - odemk a zamk - po delsim sepnuti okenka bud vyjedou nebo opacne, zalezi zda odemk.ci zamk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to udelalo zase tak sem to vytahl ven a ten zamek mam na stole a jdu ho zksuit rozebrat... nn klicem sem dlouho neotviral, takze tam v petkach by to snad nemelo byt... akorat nevim zda ten zamek kdyz rozdelam dam jeste dohromady, dle navdou se sice pokousim porad ale nejsem si tim jist... odelam ty trox a stejne to dobrovolne od sebe nechce jit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to bude držet na tom dichtungu.

Kde všude máš zámek? I ve spolujezdcových dveřích?

Do toho kufru, teda pátých dveří, bych se podíval taky. Není tam zámek jako ve dveřích, k mikrospínačům tam vede extra kabel na konektor. Může tam být oxidace a zkrat.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no zamek se podarilo rozebrat, propajel sjem spoje, a asi ho slozim a vyzkousim, ale nic takoveho ocividneho tam nebylo :( no asi bude ve vsech dveri, tam je tam cetral takze.. nebo nevim zda rozumim otazce... no kdyz todle nepomuze tak asi zksuim ty petky...ale myslim ze ted je to zamkle..zamkl sem to dalkou a vsechny dvere se zamkly krom ridice samozrejmne....

Editováno: , autor: Luďa
necituj předchozí příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím zámek na klíč.

Kde všude můžeš odemykat/zamykat klíčem?

Tam kde se zamyká/odemyká klíčem jsou taky mikrospínače = potencionální zdroj problémů, které řešíme.

EDIT:

Aby jsme si rozuměli.

Ty mikrospínače do kterých prostřednictvím klíče drncneš a ony ať už krátkým impulsem odemknou/zamknou nebo dlouhým odemknou/zamknou plus otevřou/zavřou okna.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jaj. tak to muzu jen pres kufr, jelikoz u ridice byla kratka zamku zaslepena a kdyz sem to rozdelalval vcera tak sem zjsitil ze tam zamek ani neni... tudiz... nevim jak je na tom spolujezdec ale tam je to taky zaslepene... kdyz nesel central kvuli DO tak sem otviral kufrem ale uz dlouho ne

EDIT:

Je to v prdeli :( pardon... tak sem to zas dal dokupy , namontoval a zmena..teda nevim zda to bude odemykat to se zatim neprojevilo ale kdyz auto zamknu tak dvere do ridice jdou stale otevrit z venku :( cvaknou myslim jako by se zamkly ale nic se nedeje :( heeeeelp :( neni tu nekdo ze Zlina na pomoc? navic mi zacalo prset nza krk, proste zuzo :(

Edit : Tak snad vyreseno, nakonec sem koupil v kelly novy zamek za 600,- a zda se ze zas vse funguje jak ma, tak snad to vydrzi... Diky za spolupraci

Editováno: , autor: Wojnar
Sloučeny příspěvky.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se přidávám, najednou se mi taky začali stahovat samovolně okýnka. Téměř všechny zámky stojí za nic. Až teď jsem zjistil, že zámek od spolujezdce je rozsypaný, na zamknutí ho protočím skoro 2x a na odemykání celkem reaguje. Ten od řidiče funguje, ale škrtne o centrál málokdy a kufr reaguje jen na zamykání. Závada se začala projevovat tak, že po několika hodinách od zamknutí se stáhne 1, 2 nebo 3 okýnka. To od spolujezdce se ale nestáhlo nikdy. Co se týče fungování okýnek, všechny jdou dobře, jen to u řidiče se při vytahování někdy zasekne v půlce a zase sjede.

Po tom co jsem před chvílí zjistil, že je zámek od spolujezdce rozsypaný, myslím, že závada bude tam. Jen mě nejde do hlavy, proč se stáhne pouze 1 až 3 okýnka a to až po několika hodinách.

Můj dotaz: Když je rozsypaný zámek, nebo nereaguje, stačí ho vymontovat a zkusit ho popravit, jestli z tama nějak nepovypadla ta packa nebo co je? A nebo to bude něco vážnějšího? To že ty zámky fungují jak se jim za chce je mi celkem jedno a oktávku r.v. 98 jsem si pořídil jen proto, že spravujeme barák, což u mě auto pocítí asi nejvíc, když tam pořád něco vozím. A právě proto, do toho auta krom běžné údržby jako je olej atd nechci vrážet žádné peníze.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Načíst komfortku jsme ještě nezkoušel, nezkoušel jsem vůbec nic. O víkendu zkusím sehnat někoho kdo by mi to napíchnul a taky chci rozdělat dveře a podívat se na ten zámek, protože na zamykání ho protočím skoro 2x dokola, což by jít nemělo. Ale jinak včera, když jsem zjistil že se protáčí, tak jsem s ním pohýbal a když jsem vytahoval klíček, tak jsem ho nechal co nejvíc natočený jakoby na zamykání a od té doby mi okýnka nesjely. Nicméně na to nebudu spoléhat a zkusím s tím něco dělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zámek jsem rozdělal, nějak ho procvakal na prázdno a začal fungovat zdá se normálně, tak jsem ho tam vrátil zpátky a vše celkem funguje. Jen asi rupla pružinka, protože se sám nevrací do původní polohy. Nevím teď v čem přesně byla chyba, protože jsme se zámkem celkem nic neudělal a předtím se protáčel na volno třeba i 2x na zamykání a zamkl nebo odemkl jen někdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...