Přejít na obsah

výměna expanzní nádržky


pimbol

Doporučené příspěvky

Dobrý den,chci se zeptat čeká mě výměna expanzní nádržky :( .Mám Fabii 1,4 Mpi rv 2001.Abych ji mohl vymontovat a dát tam novou tak potřebuji nejdříve vypustit část chladící kapaliny aby mi nevytekla při demontáži.Tak se Vás chci zeptat kde přesně najdu výpustný ventil a jak se k němu nejsnadněji dostanu.. Díky za rady... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

výměna na 5 min.

Nic zádným ventilem nevipouštěj,

1- odpoj horní(ta tenčí) hadici

2- otevři expansku

3- vezmi si nějakou nadobu (uříznutá petfaška) šoupni pod spodní tlustou hadici na expansce a sundej hadici (Do fašky ti vyteče jen obsah expanzky který pak zase naleješ naspět).

4- vyněň expansku

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 2 týdny později...

Mam stejný problém, koupil jsem fabii 12/2002 1.4 MPI. upozorním, že má nalítáno už 250tis km.

co se týče nádobky, tak není uplně průzračná, ale není to tak strašné.

Jinak kontrolka mi třikrát zapípá při každém nastartování a pak celou dobu jen bliká.

Je to velká patlanina měnit tu nádobku? koukal jsem na net, a v obchodech stojí i 200Kč. To stačí vyměnit pouze to?

Jde mi o to, jestli ji vyměním sám bez problémů. Měl jsem do ted felicii a tam to byla paráda- vše se dalo opravit a vyměnit doma ale u fabky jsem ještě na nic nešáhnul.

ještě se zeptám, kolik se do auto vejde cca kapaliny. bylo tam méně, tak jsem dolil něco cca přes litr, ale furt je to málo. s hadičkama by snad nic být nemělo - po dolití jsem pod autem nic nenašel. přece tam nebudu lít celý barel chladící kapaliny

Všem moc děkuji za jakoukoliv pomoc

post-54440-0-39206300-1360090964_thumb.j

Editováno: , autor: petrurbi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V návodech píší, že se do tohoto motoru vejde 6 litrů chladící směsi. Já když jsem ji měnil. tak se mi tam vešlo něco málo přes pět litrů. Z toho plyne, že ti stačí koupit ve Škodovce tři litry origo chladící kapaliny a smíchat napůl s destilovanou vodou, a ještě ti nějaká zůstane na případné dolévání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nádobka je vyměněná. žádným kohoutkem jsem to nevypouštěl, prostě jsem odpojil ty hadičky a vypustil ji. vyměnil, dolil do limitu (cca 2l) a kontrolka přestala blikat. najel jsem asi 50km a po opětovném startování druhý den už na mě zase bliká. kouknul jsem do motoru a nádobka je uplně prázdná.

Můžou to být jen ty blbý hadičky někde? ale pod autem jsem zase nikdy nic nenašel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...