Jump to content

Felicie 1,3 MPI - nejde vypnout motor


mazec
 Share

Recommended Posts

Felicie 1,3 MPI Zdravím mám prozbu,nemůžu vyp.motor ...Skontroloval jsem ukostření motoru,vyměnil jsem spínačku,spínací relé je funkční,odpojil jsem káble od spínačky a motor stále běží a kevšemu svítí základní kontrolky na přístrojovce jak při startu...Zjistil jsem když odpojím žlutý drát od startéru tak se motor vypne. (což nechápu) Když vytáhnu relé ze svorkovnice označení R7(relátko je označeno č.18) a poté vypnu klíček do polohy 0 tak vše funguje..

Prozatím jezdím bez něj,ale stejně bych se chtěl dopídit kčemu je to relé R7 x-kontakt...? Poradil by mi někdo kčemu slouží a včem může být problém, když ho tam nasadím zpět tak nemůžu vypnout motor?

Děkuji moc za Odpověď Jinak to relé R7 je vpořádku -skusil jsem to z jiné filety a nic se nezměnilo

Link to comment
Share on other sites

To jsem neskoušel,...po nastartování jdou samostatně zapnout parkovačky i potkávaci..jinak vše tak jak má fungovat..Mimochodem dnes jsem rozebral celou svorkovnici a vše je O.K. jako nové-bez jakékoliv oxidace..Opravdu už nevím kde je problém...začalo to tím jak jsem najel na nájezdové klíny ,abych mohl vyměnit střední díl výfuku - a pak už to nešlo vypnout.Podle všeho je to zhoda náhod že zrovna jsem chtěl vym.výfuk...sakra..Má někdo nějaký typ kde může být problém ? Děkuji moc za odpověď Jirka

Link to comment
Share on other sites

Zkus nejdřív zapnout světla a AŽ PAK vzít za klíček - pokud je X-kontakt v pořádku, měly by světla (a třeba i rádio) během startování zhasnout, protože je odpojí právě ten kontakt. Když zůstanou při startování svítit (a budou jen žhnout protože baterka bude zatížená odběrem startéru i světel najednou), je závada v tom relátku.

Link to comment
Share on other sites

Udělal jsem to jak si mi poradil-sice světla se ztlumila ,ale stejně nejde vypnout motor a svítí stále kontrolky na přístrojovce.

Dnes pro změnu mi nejdou potkávací světla.(jezdím bez toho relé-7) tak už nevím..asi servis..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...