Jump to content

Rozvodový řemen


Recommended Posts

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na Váš názor. Stala se mi následující věc. Preventivně jsem nechal vyměnit rozvodový řemen, vodní pumpu a šponovací klapky. Auto jsem odvezl ke známému do servisu, ne tedy do autorizovaného servisu škoda. Stalo se to že řemen špatně nastavili a asi jim to o nějaké dva zuby uteklo. Počítač psal nějakou chybu něco s předstřikem. Auto jsem si odvážel s tím že musím do škodovky že to bude nějaký díl na výměnu.

S autem jsem dojel asi 20 km a najednou rána... nic velkého ale auto už jsem nenastartoval. Nechal jsem tedy auto odtáhnout zpět do servisu, kde to rozebrali, něco vyměnili s tím že to nebyla žádná katastrofa a auto je nyní pojízdné. Už jsem ujel asi 300 km a jede to zcela v pořádku jako předtím.

Jelikož se s autem chystám za měsíc s rodinou do Itáli chtěl jsem se zeptat zda se na auto mohu nyní spolehnout. Zda po této události bude motor fungovat stejně dobře jako předtím. Nebo zda je možné že došlo k nějakému skrytému poškození uvnitř motoru (nějaké naštípnutí, ohnutí.... ) které by se mohlo projevit až po nějaké době nebo při větší zátěži.

Děkuji za Vaše názory.

Henry

Link to comment
Share on other sites

tak pokud jsi to měl v servisu, budeš mít nějaký papír, kde bude uvedeno vše, co měnili a dělali, ne?

jinak není od věci napsat taky o jaký motor se jedná. co se týče těch posunutých 2 zubů, tak to už je trochu problém. každopádně od pc vyvěštit nepůjde moc dobře, jestli auto vydrží dovolenou nebo ne. buď k někomu zajeď a počítej s tím, že se bude rozdělávat, aby bylo aspoň něco vidět a nebo věř, že je to ok.

zjisti, co se v tom druhém servisu na autě dělalo a od toho se dá odpíchnout.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...