Jump to content

Diferenční úhel


Tomáš1000
 Share

Recommended Posts

Čau chlapi, včera sem byl na geometrii, abych měl rovný volant a nepískaly kola. Nechtěl sem riskovat kvalitu geometrie a dal to do autorizovaného servisu.Zaplatim, vyzvednu auto a čumim jak puk, volant křivej. Vezmu do ruky protokol o měření a vidím DIFERENČNÍ ÚHEL JE PŘED SEŘÍZENÍM O.K. A PO SEŘÍZENÍ NA HOVNO!!! Chtěl bych se zeptat jestli to je normální? Je tento úhel důležitej?Díky za reakci

File0006.pdf

Link to comment
Share on other sites

http://www.autorubik.sk/technika/geometria-kolies/

nenapadá ma nič prečo sa to posunulo...ako som pozeral ten protokol,tak na obidvoch stranách si mal rozbiehavosť,čiže to malo pneumatiky opotrebovávať z vnútornej strany..

jedine,že by tú rozbiehavosť nastavoval len na jednej tyčke a tým sa rozhasil ten diferenčný uhol..skús sa pozrieť kolko trčí závitu na tyčkách riadenia z gulových čapov...ak to nebude rovnaké na obidvoch stranách,tak je to jasné :palec2:

Link to comment
Share on other sites

Tak jsem byl zpět v servisu a reklamoval geometrii. Dotaz číslo 1. se týkal diferenčního úhlu a bylo mi řečeno, že ten úhel souvisí s napravením té sbíhahosti a prej nemá vliv na pneu je to prej jen pár minut!!!(podotýkám žádnou diru jsem nevymet, jen měnil silentblok na rameni a tlumiče). Dotaz č. 2 mám křivej volant to se jim nechtělo uvěřit tak jsme sedli do auta a jeli to projet táhlo to doprava,tak mi řekli je to pneumatikama na jedný straně jsem měl dezén o půl milimetru míň to sem se jen pousmál, že by to bylo tím. No tak mi prohodili přední pneu, znova jsme to projeli a táhlo to ještě víc, tak znova do dílny a prohodili mi přední za zadní(a zaregistroval z čekárny lomcování s předkem), pravda je to lepši, ale není to vono.Pak jsem zaplatil 210kč za výměnu pneu. Strávil jsem 2hodiny řešením něčeho co mi přijde krajně neseriozní a divný. Závěr nemám důvěru k MOBILPARK Most. A jako většina známejch se přesunu do Německa tam snad budou reprezentovat ŠKODU lépe, vždyť je to supr auto.

Link to comment
Share on other sites

Z přílohy je jasný(kterou jsem sem dával), že na vliv pneu a jízdy to má sakra vliv. Když je tenhle úhel špatnej, tak se kolo v zatáčce odvaluje a zároveň i smýká, takže se rychleji sjede. Jestli neumí dělat geometrii, tak by je měl někdo proškolit. Křivej volant je jedna z věcí, která se řeší při geometrii, právě proto aby se srovnal na střed. Pakliže auto táhne doprava, pak je jedna z nepravděpodobnějších možností(v tomhle případě) prostě blbě udělaná geometrie.

Link to comment
Share on other sites

Děkuji za reakci, koukal sem do příloh jak se sjíždí pneu :feve:

poslal jsem to i do škodovky (zde reakce)

Vážený pane,

prostřednictvím Škoda Info-line jsme obdrželi k vyřízení Váš podnět, související s nastavením geometrie Vašeho vozidla v servisu

Autoplus II. Most. Za vzniklé komplikace se Vám jménem výrobního závodu omlouváme.

Na základě výše uvedeného jsme kontaktovali vedení servisu Autoplus II, projednali a předali Váš podnět k vyřízení. Zástupce

vedení servisu Vás bude kontaktovat v nejbližším možném termínu a projedná s Vámi další postup.

Věříme, že společným postupem bude celá záležitost uzavřena a že i nadále zachováte značce Škoda svoji přízeň.

NIKDO MI NEKONTAKTOVAL...

Edited by Wojnar
Necituj poslední příspěvek!!
Link to comment
Share on other sites

Hm nevím kdy to posílala škodovka do servisu a kdy tobě, ale jejich "bude kontaktovat v nejbližším možném termínu" může být zavádějící. Každopádně bych jim dal dva dny a pak to řešil znovu se škodovkou. Ať se smekají.

EDIT: Taky jde o to co servis nabulíkuje škodovce...

Edited by lucky.jack
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...