Přejít na obsah

Vymena smerovky ve zpetnem zrcatku


jaydoo

Doporučené příspěvky

Potreboval by som poradit s vymenou blinkra v bočnom spätnom zrkadle.

Hľadal som tu v diskusiách, všade bol len stručný návod, prípadne diskusia zamknutá. Bohužial. Takže dúfam, že mi príde nejaká odpoveď :-)

Podľa návodu, čo som tu našiel, je potrebné vylúpnuť zdkadlo, odskrutkovať el. ovládanie zrkadla /3x Torx 10/

A potom sú tam ďalšie 2 Torxy. K jednému je potom prístup, ale k tomu vpravo je veľmi ťažký prístup. So skrutkovačom sa tam vôbec nedá dostať. je na to nejaký iný postup? Horko ťažko sa mi to podarilo.

A potom druhý problém. Mechanik mi objednal tento typ : 1Z0949102C

Ale ja mám iný. Neviete niekto jeho katalógové číslo ? Na starej som nenasiel. iba toto číslo : 2593.3904

Mám Octávia 2, MR2005, 1.9 TDI. Je to blinker spolu s osvetlením v pravom zrkadle.

Dakujem za radu.

post-4175-0-08675800-1310239486_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

Už jsem jednou blinkr vyměňoval, takže snad pomohu.

Je potřeba odšroubovat pouze 2 torxy. Na tvé fotce je to ten úplně vlevo dole a vpravo dole. Motorek nemusíš vytahovat.

Až odděláš torxy, tak už to jen vycvakneš, ale je potřeba trochu víc zabrat, někde je tam plastový zobáček.

Pak jen odpojíš káblík, mě to šlo dost těžko vydělat z konektoru kvůli špíně, tak jsem ho prostřikl WD-40 a šlo to jak po másle.

Normálním šroubovákem to jde dost blbě, doporučuji sehnat zahnutý torx, podobně jako Imbus ale s torxem, obyčejná sada stojí v OBI 80 Kč.

Našel jsem dvě varianty pro ten blinkr:

1Z0 949 102

1Z0 949 102 C

Když jim pošleš VIN, pošlou ti správný díl, případně řekni technikovi, ať ti objedná díl podle VIN kódu.

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1z0949102-blinkr-zrcatka-pravy-bez-osvetleni-octavia-2.html

Možná by to stačilo jenom předělat ten konektor, ale záleží jestli by se ti s tím chtělo bastlit.

post-47801-0-37467800-1310276498_thumb.j

Editováno: , autor: h.vik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BTW, já měnil blinkr páč prasklo sklíčko a dostala se tam voda. Dost častej problém u OC II, jak jsem vypozoroval. Levej už mám taky naprasklej, ale pořád se ještě drží, když jsem objednával na pravou stranu tak už jsem rovnou vzal i levej, pač jsem si jistej že bude potřeba :)

Editováno: , autor: h.vik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik. S tym zahnutym skrrutkovačom /ako imbus/ je to logické :-)

Ale k tomu dielu :

Ja tam mám klasickú žiarovku a úplne iný konektor. Tak to by som musel este kúpiť taký konektor. Aj ked to je tiež riešenie.

Mám tam dieru na žiarovku :-)

Na tom diely 1Z0 949 102 C je len jeden 3 pinovy konektor.

A ja to mám s osvetlením.

post-4175-0-55159000-1310289797_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik. S tym zahnutym skrrutkovačom /ako imbus/ je to logické :-)

Ale k tomu dielu :

Ja tam mám klasickú žiarovku a úplne iný konektor. Tak to by som musel este kúpiť taký konektor. Aj ked to je tiež riešenie.

Mám tam dieru na žiarovku :-)

Na tom diely 1Z0 949 102 C je len jeden 3 pinovy konektor.

A ja to mám s osvetlením.

post-4175-0-55159000-1310289797_thumb.jp

Aha, tak to potom jo, já mám MR 2007 a mám tam ten 3-pin konektor s ledkou.

Pak mě teda jedině napadá sehnat někoho kdo umí zjistit přesný díl z VIN, případně se domluvit s těma týpkama z skoda-dily.cz. Mě vždycky ochotně poradili a vyšli vstříc.

U toho dílu s osvětlením mají dostupné 3 varianty:

1Z0 949 102 B

1Z0 949 102 A

1Z0 949 102 D

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1z0949102b-blinkr-zrcatka-s-osvetlenim-pravy-octavia-2.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj už jsem měnil jak na levé tak i pravé straně, stačí jen odloupnout kryt zrcátka ani není potřeba oddělávat sklo, odšroubovat ty 2 torxy a jeto, práce 5-10 minutek. Objednával jsem toto: http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1z0949102b-blinkr-zrcatka-s-osvetlenim-pravy-octavia-2.html

zkrátka jak píše h.vik :smich::palec2:

Editováno: , autor: Kspeedy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

chalani a to sa neda vymenit iba samotna ziarovka? alebo sa musi menit zakazdym cely ten spodny smerovkovy modul kvoli vypalenej ziarovke? Este jedna otazka,ze ako presne a kde zapacit sroubovakom aby som rozobral spatne zrkadlo a dostal sa ku ziarovke? idealne by bolo kratke video. Nechcem nieco zlomit alebo znicit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ürcite to stoji za vyzkusani, ja sem ten spodni dil nechtel rozdelavat, protoze je njespis slepeny dohromady a nevedel sem, jestli bych to potom dal nejak dohromady, tak sem radsi kupil novy......no a ted mam jeden erarni na pokusy, takze mozu vytahnutmoju vybavicku mladeho technika a pustit sa do dila :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Dotaz zní, musíse do osvětlení prostoru na nohy ( spodek toho zrcátka) kde je ta žárowka w5w dávat obyč ledka nebo se musí dát CAN busovka, ne kvuli hlášce ale kvuli slabému svícení (aby ve vypnutém stavu lehce neprosvicovala, jak je třeba neduha vnitřního osvětlení s klasickou LED)???? Díky za odpo

Editováno: , autor: vevca
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...