Přejít na obsah

Vymena smerovky ve zpetnem zrcatku


jaydoo

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Nazdárek profíci.

Tak ja sa len pridám až nemusím zakladať nové téma. Ja mam spätaky aj s osvetlením priestoru (svieti mi to tak pod nohy keď prichádzam k autu ak sa myslí to) a teraz by som potreboval vymeniť tie žiarovky lebo mam jednu vypálenú. No už by som tam dal asi LED nech to svieti silnejšie len sa bojím, že potom mi to bude hlásiť že mam vypálenú žiarovku (lebo som niekde čítal, že sa tam musí dať nejaký odpor koli zátaži). Vie mi prosím Vás niekto poradiť aký typ LED mam kúpiť aby to svietilo silnejšie a bez problému?

A ešte jeden problém. Troška som nepochopil ako sa dáva dole ten vonkajší kryt aby bol tomu ľahší prístup. Ďakujem a ospravedlňujem sa za možno primitívne otázky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Peter Martis: ty kdys mas tu jednu zarovku prasklou sviti ti signalizacni kontrolka na palubni desce ze je zarovka spalena?

Ja tam dal normalni smd led zarovky do zrcatek na osvetleni. A nehlasi to zadnou prasklou zarovku. Nehlasilo to ani kdys sem je vydelal a nebyla tam zadna zarovka. Asi to neni vedeno pod can bus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Netreba nič rozoberať proste to vydlabni zo šroubovakom opatrne voku zospodu celí blinker ,ide to trocha ťažšie lebo je tam bordel voda,treba to postriekad WD 40tkou zapačiť zospodu šroubovak a opatrne vypačiť,odpojiš kabel a zahodiš nové,musiš meniť celí blinker aj s podsvietením ked maš aj podsvietenie stoji to okolo 35 ečka,opraviť sa to neda je to zaliate v plaste podsvietenie speťakou sa da vymeniť je tam iba žiarovka,ale blinker nevymeníš su tam diody a tie su zaliate v plaste...Trocha je s tým piplačka,ale ide to výmeniť,inač v servise pítaju za nahodenie asi 10 ečka a ma to za 10 minut. Meníl som si teraz sám na vodičovej strane tak viem ako to ide dole.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Netreba nič rozoberať proste to vydlabni zo šroubovakom opatrne voku zospodu celí blinker ,ide to trocha ťažšie lebo je tam bordel voda,treba to postriekad WD 40tkou zapačiť zospodu šroubovak a opatrne vypačiť,odpojiš kabel a zahodiš nové,musiš meniť celí blinker aj s podsvietením ked maš aj podsvietenie stoji to okolo 35 ečka,opraviť sa to neda je to zaliate v plaste podsvietenie speťakou sa da vymeniť je tam iba žiarovka,ale blinker nevymeníš su tam diody a tie su zaliate v plaste...Trocha je s tým piplačka,ale ide to výmeniť,inač v servise pítaju za nahodenie asi 10 ečka a ma to za 10 minut. Meníl som si teraz sám na vodičovej strane tak viem ako to ide dole. Myslím na Octaviu II r,v 2005 s podsvietením vo spetnom zrkadle......Pozrite si to zospodu ako to výzera a potom zistiš ako a kde zapačiť......ved si pozri foto ako ten blinker výzera že tam nie su žiadné šrubky ani sa to nikde nešrubuje.len sa to tam nasunie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Zdravim,

mam dotaz ohledne vymeny zrcatka. Jelikoz me nevyhriva leve zrcatko, tak bude treba ho asi vymeni. Jak moc je to slozite, resp. mate nejaky doporuceny zpusob, jak vymeni jen samotne sklo? Nevim, jestli je to tam jen nacvaknute, nebo jsou tam nejake sroubky, ci co a nerad bych to ponicil. Nove zrcatko uz mam.

Jen pro upresneni O II predface 2005, vyhrivane, nezatmavujici.

Diky za odpovedi

Editováno: , autor: Jasanek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
  • o 4 měsíce později...

som čerstvo po výmene smerových svetiel vo vonkajších spätných zrkadlách O2 FL, tak iba dodám:

Nie, demontáž zadného krytu nie je taká istá ako u O2 predface - kryt držia + dve skrutky a 4 umelohmotné západky (2x na kryte, 2x od tých smerových svetiel) a v podstate je nutné to rozobrať celé - vrch, aj spodok, demontáž motora naklápania zrkadla však nutná nie je.

Okrem toho, že sa mi ulomili 4 hlavičky skrutky M2,5 - zaoxidované - ulomila sa im hlavička na torx, je to celé konštrukčne riešené nie najlepšie, priam blbo!

V podstate musíte rozobrať celý spätňák, aby ste mohli vymeniť ten plastový kus, v ktorom blikajú LED-ky, čo nepovažujem za normálne. O riešení v servise pomlčím a o cene radšej taktiež!

V každom prípade sa ten plastový kus s LED-kami vymeniť dá, cc 15min. práce a náklad cc 15,00.-e/ks

(tu som našiel celkom pekné foto: http://www.skodaoctavia.cz/skoda-octavia/rozebrani-zpetneho-zrcatka-vymena-zarovky-osvetleni)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chalani, kontrolná otázka... keď chcem dať teda dole tú spodnú stranu (sklo) zrkadla stačí teda demontovať horný kryt, odšróbovať 2 torxy a vylupnúť dole? mám to prasknuté a usadil sa mi tam ten bordel po vode... chcel by som si to vyčisytiť.. ďakujem za odpoveď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...
  • o 3 týdny později...

Ahojte, mám Octaviu 2 pred FL a prestala mi ísť smerovka v zrkadle a tak som to rozrobil a zistil som že ona svieti ale veľmi slabo - žhaví. Bohužiaľ asi sa tam dostala voda lebo celý plošný spoj bol zaoxidovaný. 

 

Nepomohlo ani WDčko a ani preletovanie. Nameral som že tam ide 12 voltov a tak rozmýšľam že tam hodím jednu alebo dve ledky 12 voltové oraznžové. Spravil som zopár fotiek pre predstavu ako to tam vyzerá, osobne som si myslel že je tam jedna 12v ledka napriamo naletovaná. Neviem na čo tam je ten plošný spoj a tie súčiastky - viete niekto?  

 

Ešte by som doplnil: vymenil som aj tie klasické w5w žiarovky za LED s čočkou, namontoval som bez CAN/BUSové. Auto nič nedetekuje takže smelo do toho, večer je to paráda. 

IMG_0424.JPG

IMG_0423.JPG

IMG_0422.JPG

Editováno: , autor: Rodrigez
Doplnenie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

12 V tam z auta sice jde, ale ty 3 LEDky jsou pravdepodobne zapojene v serii a jeste tam maji predradny odpor, takze na nich urcite 12 V neni. Predpokladal bych, ze na jednotlivych LEDkach bude neco kolem 2 V. Pak je dam dioda, asi kvuli prepolovani. No a na co je tam plosny spoj? Aby vsechny ty soucastky vcetne LEDek drzel pohromade a na spravnem miste. To sis myslel, ze se tam jedna LEDka houpe na dratech? :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...