Přejít na obsah

vibrace a kolísání otáček po nastartování


HANScz007

Doporučené příspěvky

Chtěl bych poprosit o radu,mám TSI 63Kw a po nastartování studeného motoru přibližně dvacet sekund kdy běží motor ve vyšších otáčkách na sytič jsou chvilkama cítit od motoru vibrace a zároveń při tom zavibrování klesají otáčky,pak asi po těch dvaceti vteřinách najednou otáčky klesnou,motor ztichne a krásně přede jako kotě a je fakt krásně tichoučký,mám najeto na autě

něco přes pět tisíc km a kupoval jsem ho při čtyřech tisících jako předváděcí vůz,jde mi o to jestli se takto chová ten motor běžně nebo si mám z toho dělat nějaké starosti,jinak motor šlape jako hodinky,krásně táhne,prostě jsem nadšenej jen jsem trošku vystrašenej z těch několika sekund po startu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě,docela mě to děsí protože je to pro mě docela nezvyklé chování motoru a u nového auta bych něco takového nečekal že se bude motor takhle divně chovat,pocitově je to chvilkama až jako kdyby ten motor chtěl chcípnout ale zatím se to nestalo,snad to tak má být,třeba u mého starého auta mi to dělalo něco podobného,motor byl více hlučný a méně vibroval,je ale fakt že to zase trvalo i několik minut než se ten motor seřídil a běžel pěkně,u toho TSI to trvá jen chvilinku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiez ma to desi a nepaci sa mi toto chovanie. Novy motor a nove auto by malo slapat ako hodinky.

Aj ja som bol z mojho stareho auta zvyknuty na urcite samozrejmosti,ktore ma u tohto noveho zarazaju.

V porovnani s ostatnymi problemami u 1.2 TSI (unik chlad. kvapaliny, strata oleja, vadne turbo,...) su vibracie len 'mini problem'. Myslim,ze sa niekomu vibracie zmiernili po prehrati softveru RJ na novsiu verziu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Buď naprosto v klidu. Zvyšení otáček na 1200 při teplotách cca 12°C - 30 °C je dle Škody auto naprosto normální. Kolísání otáček také nelze považovat za závadu. Tyto zvýšené otáčky jsou zdůvodu plnění emisních norem, které jsou při této teplotě mnohem přísnější než při teplotě pod 10 °C, kde motor má standardních 700 otáček, tyto nízké otáčky však má i při teplotě -20 °C, takže se pak auto klepe. Před měsícem jsem to řešil v servisu a tam o tom vůbec nic nevěděli, spojili se se škodovkou v Mladé Boleslavi a online mi nahráli nový software řídící jednotky. Před nahráním nového softwaru motor při teplotě od 12°C - 30 °C dával vždy 1200 otáček, po cca 30 s klesly na 700 otáček, po nahrání nového softwaru řídící jednotky motor při teplotách 12°C - 30 °C točí také 1200 otáček, někdy to klesne na 900 otáček a občas se mi zdá že má motor tendenci zhasnout,po 30 s klesnou na 700. takže lituju že jsem to nechal přehrát. Nadruhou stranu se však zlepšilo řazení DSG převodovky. Jinak mám Fabili 1.2 TSI 77 kW DSG převodovka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To samý, už jsem si zvyknul. Začínám ale pozorovat trochu něco jiného. Po cca 30 minutovém stání (předtím jízda se zahřátým motorem) a nastartování slyším nějaký divný zvuk, jako by někde něco lehce drhlo, nebo tak nějak, který se mění s rychlostí (nebo otáčkami - ještě jsem to tak přesně nevysledoval), a za chvíli se to postupně ztratí. Zatím se mi to stalo 2x. Ten zvuk bych mohl přirovnat snad k tomu, když jsme si dřív (no už je to víc než 25 let) dávali do rámu kola nasměrovaný do drátů kola kousek plastu (tehdy z kelímku), taková řehtačka. Mám takový dojem, že je to podle otáček turba - ale zatím je to jenom spekulace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To HANScz007:

V rozsahu cca 15 - 30°C taktiež pri štartovaní studeného motora vyletia otáčky na 1200 n/min a tam sa držia vždy presne 30s po naskočení, v tomto "režime" ako keby mal nepravidelný chod a má tendenciu "cukať", ak nie je možné počkať, tak musím tú pol minútu držať otáčky nad cca 2000 aby to "necukalo" pri jazde. Po tých 30s otáčky vyletia nad 2000 a v zápätí padnú na cca 650.

1,2 TSI/63kW, zatiaľ 4600km

Editováno: , autor: lubikSK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže to tím pádem vypadá asi na vlastnost toho motoru,co tím ale soudruzi z NDR sledují je fakt záhada protože na neznalého člověka musí toto působit jako že má auto nějaký problém,ještě se na to zeptám prodejce kde jsem auto kupoval,ale pochybuji že něco kloudného k tomu řeknou....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To samý, už jsem si zvyknul. Začínám ale pozorovat trochu něco jiného. Po cca 30 minutovém stání (předtím jízda se zahřátým motorem) a nastartování slyším nějaký divný zvuk, jako by někde něco lehce drhlo, nebo tak nějak, který se mění s rychlostí (nebo otáčkami - ještě jsem to tak přesně nevysledoval), a za chvíli se to postupně ztratí. Zatím se mi to stalo 2x. Ten zvuk bych mohl přirovnat snad k tomu, když jsme si dřív (no už je to víc než 25 let) dávali do rámu kola nasměrovaný do drátů kola kousek plastu (tehdy z kelímku), taková řehtačka. Mám takový dojem, že je to podle otáček turba - ale zatím je to jenom spekulace.

Nie je to náhodou zvuk tej reťaze?, ono to "zarehtá" aj keď je motor zohriaty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

V ramci setrenia motora nie je lepsie pockat a nepohynat sa tych 30 sekund po nastartovani studeneho motora kym otacky neklesnu z 1200 na 700? V manuali myslim niekde pisali,ze po startnuti motora sa vymedzuju nejake vôle,co je vraj normalne.

Tak ako by mal clovek pockat na vychladenie motora po rychlej jazde mozno by mal pockat aj pri 1. starte kym neklesnu otacky na standard hodnotu cca 700. Alebo je to volovina?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím si že určitě počkat těch pár sekund není problém a je lepší to v tom okamžiku kdy se seřizují třeba ty zdvihátka to nehonit,včera jsem se byl na to kolísání

a vibrování po tom prvním startu zeptat v servisu a mechanik mi na to řekl že to tak ty motory opravdu dělají úplně běžně a že tomu pomůže když se přehraje

softík v řídící jednotce,že to dělají na počkání,tak jsme se s ním domluvil že to necháme jak půjdu na garančku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravim nechal jsem si aktualizovat SW řidící jednotky motoru kuli otáčkám motoru při studeném startu. Motor jde teď plinule a čistě ale při studených startech pod 14 stupňu vubec nenabíhá sitič spadne na cca 700ot/min motor sice jde plinule a necuká ale měl by držet na těch 1200ot/min a pak po pár vteřinách spadnout. Je to ješte horší než předtím. Jak to mate vy co jste si nechali aktualuzovat SW?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim nechal jsem si aktualizovat SW řidící jednotky motoru kuli otáčkám motoru při studeném startu. Motor jde teď plinule a čistě ale při studených startech pod 14 stupňu vubec nenabíhá sitič spadne na cca 700ot/min motor sice jde plinule a necuká ale měl by držet na těch 1200ot/min a pak po pár vteřinách spadnout. Je to ješte horší než předtím. Jak to mate vy co jste si nechali aktualuzovat SW?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nad tych 10 stupnov otacky 1200,potom po 30sekundach idu na cca 700. Teraz pri mrazoch a zime otacky stupnu tak na 1000 a pomalicky idu dole s obcasnym slabym trasenim motora. Mam nahraty SW spred cca 2mesiacov. Zda sa,ze mi vyriesil obcasne ranne starty ked motor siel chudak zdochnut a trapil sa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to mi asi dělá stejně vylítne a pomalu padá na těch 700ot/min ale je mi divný proč když je teplo tak sitič drží a když je chladno tak sitič nenaběhne. Uvidíme až bede pořádně mrznout. Ja parkuju v garáži tak je tam tak o 10 stupňu víc než venku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj vsem, mel sem stejny problem s 1,2 tsi 63kw, jemne drnceni od motora (regulacni tahlo u turba) a spatne starty pri cca 10C-15C, kdyz uz byla teplota prez noc 1C tak to chytalo tak jak ma.

ve skodovce to vyresili novym SW -

- starovani vyreseno na 1

- drnceni take uz neni, technik me to vysvetlil takto, ze v novem SW je take nove nastaveni chovani turba (regulator vic pritahne regulacni tahlo)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to mi asi dělá stejně vylítne a pomalu padá na těch 700ot/min ale je mi divný proč když je teplo tak sitič drží a když je chladno tak sitič nenaběhne. Uvidíme až bede pořádně mrznout. Ja parkuju v garáži tak je tam tak o 10 stupňu víc než venku.

Tak mi to nedalo a ráno jsem to natočil, tenhle týden mi ani jednou nenaběh sitič :feve: za den dva studený starty ráno do práse a pak ve tři z práce.

http://www.youtube.com/watch?v=BOqo-IPs2qs

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...