Jump to content

Silentbloky - hydrouložení


joos
 Share

Recommended Posts

Zdravím, mám dotaz na který mi zatím nikdo nedokázal odpovědět. Měnil jsem minulý týden silentbloky zadní nápravy a po nasazení z jednoho silentbloku začal téct olej. Jedná se o silentbloky s typem uložení - hydroložisko. Je nutné tento silentblok zase vyměnit nebo je možné s ním jezdit? Jaký má vůbec kapalina v tomto typu silentbloku význam?

Díky za odpověď.

Link to comment
Share on other sites

Mým laickým myšlenkovým pochodem jsem usoudil, že z nějakého důvodu tam ten olej je, že se ho tam někdo nesnažil dostat jen tak, a že se z ničeho nejmenují "hydroložiska".

Takže jak? Ještě si myslíš, že tam ten olej je k ničemu a že klidně ať vyteče?

Link to comment
Share on other sites

Ten olej v silentbloku určitě nějaký význam má ale nevím jak moc velkej. Silentlok je prostě kus gumy a tento má z nějakého důvodu v sobě ještě olej. Nechápu proč a jak moc je tam důležitej. Zajímá mě jestli když ten olej vyteče tak to ovlivní třeba jenom životnost nebo jestli je celej v řiti a můžu to rovnou nechat zase měnit nebo s tím ještě něco odjezdím. Díky

Link to comment
Share on other sites

Brácha googel:

"Hydrovložky

Hydroložiská a hydrovložky sú elastomérové pružiny s integrovaným hydraulickým tlmením. Týmito konštrukčnými prvkami je možné realizovať nadkritické uloženie s veľkou schopnosťou tlmenia v rezonančnom pásme bez výraznejšieho ovplyvnenia izolácie chvení telies. Oblasťami použitia sú uloženie motorov v úžitkových vozidlách a člnoch, ako aj na motorových vozidlách, najmä v kabínach vodičov. "

Jestli z něj vytekl olej, tak už určitě nemá ty vlastnosti jako má mít.

Otázka zní jestli je má alespoň takové jakoby tam byl pouze gumový.

Link to comment
Share on other sites

Díky za google nějak jsem to přehlídnul když jsem to hledal. Každopádne mi to podle popisu připadá že své vlastnosti ztratil (ale vypadá to že jenom ty které má dáky hydrouložení). Jinak by to mohlo být ok. Stejně to ale raději při vhodné příležitosti nechám vyměnit. Sichr je sichr. Díky za konzultaci.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...