Přejít na obsah

1.6 MPI Vysoká hodnota CO2 na STK .


Schizo

Doporučené příspěvky

Zdravím, dneska jsem jel na emise a STK v domění, že v pohodě projdu. Jedná se benzín, 1,6 75 kW, rv. 2001, combi .Ale chyba lávky . Při měření emisí na volnoběh bylo vše OK, ale po zvýšení otáček to hned hnalo nahoru a hodnoty byly v červeném poli, dle slov technika 10x vyšší než je limit !!

Po 3. pokusu jsem požádal technika ať už to auto netrápí. Píchnul to na diagnostiku a sdělil, že to hází 6 chyb, po smazání zůstaly 3. : Váha vzduchu, a žhavení obou lambda sond. Ty sondy jsem měnil před dvěma měsíci, protože byly v tahu .

Olej to nebere, spotřeba je v normě, výkonově mě to nepřijde, že by byl problém, byl jsem z toho dost v šoku.

Takže jsem poděkoval, vrátili mi peníze a prej až to bude v cajku, ať se stavím .

Myslíte si, že váha vzduchu může dělat takový problémy s emisema ?

Je fakt, že cca před měsícem se mi rozsvítila kontrolka ASR a už nezhasla, na VAGu to házelo vždycky několik chyb, ale po vymazání byly pryč ?

Váha vzduchu je celkem ranec, teda pro mě, chtěl bych mít jistotu, že je to ono, a je možný, aby obě lambda sondy zase odešly ?

Editováno: , autor: Schizo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak závada vyřešena :kol-147: , STK i Emise OK !! :kol-147::kol-147:

Včera to stájový servisman odhalil, nakonec to opravdu byla pojistka, ale né v pojistkové skříni. Jedna z těch pod krytem baterie !!

Když si vezmu, kolik stresu jsem si prožil a jak jsem už pohřbíval další prachy ( a servisáka, že odfláknul opravu Lambda sond :lol::'> ), kvůli takový blbosti .

No hlavně že je to už v pořádku a mám snad na dlouuuho klid kol11 .

Editováno: , autor: Schizo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zdravím vážení,

 

mám v podstatě obdobný problém. Po návštěvě STK, kde jsem neprošel přes emise (vysoké hodnoty CO2), se trápím s autem. Podle technika na emisích je v háji lambda sonda nebo katalyzátor. Auto jsem proto odvezl do servisu na diagnostiku, kde jim vyjela špatná lamba a hallův snímač. Lamba je relativně nová (najel jsem s ní cca 20.000 km - Bosch). Je možné že dělá paseku právě hallův snímač? Jen mi nejde do hlavy, že je tu a tam cítit v interiéru auta benzín. Hlavně při dojezdu a krátkém stání v koloně, nebo při výjezdu do kopce na první až druhý rychlostní stupeň. 

 

Nenapadá Vás prosím něco?

 

Škoda Octavia I. 1,6 74kW AKL 1997 313.000km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...