Jump to content

pokazeny kilometrovnik


Mirad
 Share

Recommended Posts

Dnes som po natankovani vynuloval pocitadlo kilometrov a od toho momentu mi stoji na 0000, pricom nenaskakuje ani hlavne pocitadlo. V minulosti sa mi stalo, ze bolo potrebne nanovo vyresetovat pocitadlo, ale teraz to nepomaha. Ked sa s tym trochu pohram tak sa mi to rozbehne ale dojde do do 1 km a tam sa to znovu zasekne. Neviete mi poradit co s tym? Auto chcem prave predat a nemam chut do toho investovat. Mam Feliciu.

Edited by Mirad
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

jak je to s tím počítadlem kilometrů u Felicií? Odchází často? Moji známí měli celkem 4 Felicie a u žádné nebyl problém s počítadlem a to měly najeto i přes 200000 km.

Také by mě zajímalo, proč stará auta, např. Škoda 105, měla počítadlo ujetých km jen pětimístné a novější auta mají šestimístné a proč třeba Škoda 100 neměla ani denní počítadlo? Díky za odpověď

Link to comment
Share on other sites

Tak po řadě:

- tam se nemá co zkazit pokud to jede v režimu pro který to bylo konstruované i kdyby se to přetočilo 100x dokola

- když vznikala Š105 nikdo netušil, že to auto přežije 100 tkm

- prostě to tehdy nikdo neřešil. Takhle by ses mohl ptát na cokoliv při porovnání aut s rozdílem víc jak 20-30 let (s postupující dobou je to číslo stále menší) v roce "narození".

Link to comment
Share on other sites

pamatuji si, že u Favorita, který měl táta, přestalo fungovat počítadlo ujeté vzdálenosti už někdy kolem 50000 km a poté někdy kolem 100000 km, pak se auto prodalo, přitom tachometr nebyl nikdy stočen, auto bylo kupováno jako nové. Takže podle mě se může stát, že počítadlo odejde i při používání v režimu, pro který to bylo konstruované, jak píšete. Nevím, jestli Felicie už mají jinou konstrukci počítadla, která by mohla být spolehlivější než u Favorita

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

mě to taky na favoritu nešlo denní počitadlo, někdy se to seplo a fungovalo třeba jen 10 km jindy to nejelo vubec :D já ted u felicie mám to že mi tachometr jde o 10 km navíc takže celkem to je taky blbý... ale vyřešim to změnou přistrojovky :)

Link to comment
Share on other sites

vyřešíš to tak, že převlékneš opatrně ručku přes doraz a podíváš se kde se zastaví. Zapamatuješ si to, sundáš ručku a nasadíš ji zpět zhruba o tu vzdálenost co činí 10km/h. Pak Ručku opět opatrně převlékneš zpět před doraz a můžeš na nějaké m dědinském radaru otestovat. Možná si palubku ještě nechej rozdělanou, kdyby se ti nezadařilo na první pokus :kol-28: . Pak ti to bude ukazovat dobře. Výměna budíků nepomůže

Link to comment
Share on other sites

Zdarec, Feldaři! Nejprve omluva pro Wojnara, ten letopočet mi uletěl... Soráč. Jinak k těm tachometrům, co se týče ukazatele, že ukazuje o 10 km/h více, tak jsem to kdysi dávno řešil a vždy to bylo zapříčiněno tím, že nějaký "Floutek" stáčel km! Vždy jsem vytáhnul ven tachometr a opatrně prsty povytáhnul rafiku a pak pootočil na hřídelce a nasadil. Jelikož v té době nebylo moc radarů v ulicích, tak jsem to kontroloval podle jiné Feldy. Tam jsem se podíval, kolik mi ukzuje otáčkoměr při zařazeném 3.rychlostním stupni a rychlosti 50 km/h. Pak jsem už jen "ladil". Tekrát za nový tacháč chtěli 1.200,-kč a na vrakáči přišel na 1.000,-kč. Takže se vyplatilo si s tím vyhrát. Čus-bus, Felicius! :kol-142:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mě se také pokazilo počítadlo km při 70 000km-Feldu jsem kupoval novou a dodnes ji mám-,úplně se rozpadlo poháněcí kolečko v tachometru.Tak jsem dal jiný tach.,protože díly se nekoupí.Favorit má tachometr trochu jinný,nejdou použít díly,jinak je ovládání,uvnitř,denních km.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...