Přejít na obsah

Problém při řazení 3. rychl. stupeň


mika-el

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny

Mám problém poslední 3 dny při řazení třetího rychlostního stupně u O2 1.9TDI (rv.05 naj. 185tis.km) mi trojka buď vyskočí nebo jí tam musím prostě dotlačit, přes odpor.

Vypadá to jako by šla zařadit jen napůl a stává se to snad při každém druhém řazení a když jí nedotlačím silou přes mírné lupnutí tak jakmile pustím spojku tak se ozvou zuby.

A pomalu se to samé začíná dít i se zpátečkou,špatně se řadí a občas jde přes zuby. Ostatní rychlosti jdou v pohodě.

A když je motor vypnutý tak to jde normálně, lehce jako ostatní rychlosti.

Máte někdo radu, či zkušenost s tímto problémem? Předem díky

Editováno: , autor: mika-el
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím všechny

Mám problém poslední 3 dny při řazení třetího rychlostního stupně u O2 1.9TDI (rv.05 naj. 185tis.km) mi trojka buď vyskočí nebo jí tam musím prostě dotlačit, přes odpor.

Vypadá to jako by šla zařadit jen napůl a stává se to snad při každém druhém řazení a když jí nedotlačím silou přes mírné lupnutí tak jakmile pustím spojku tak se ozvou zuby.

A pomalu se to samé začíná dít i se zpátečkou,špatně se řadí a občas jde přes zuby. Ostatní rychlosti jdou v pohodě.

A když je motor vypnutý tak to jde normálně, lehce jako ostatní rychlosti.

Máte někdo radu, či zkušenost s tímto problémem? Předem díky

Měl jsem stejný problém, ale pouze pokud jsem řadil dvojku. Pomohla výměna převodového oleje, ale ta doba než vyteče je hrozně dlouhá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měl jsem stejný problém u trojky nevypadávala ale občas sem se musel zapřít o sedačky abych jí tam narval :) hodně se to stávalo při podřazení ze 4ky a někdy sem také v ruce počítal zoubky no vyřešilo se to výměnou komplet spojky včetně setrvačníku a převodového oleje teď to je uplně jiný auto řadit jde bez zmiňovaných obtíží krásně jemně hladce :prc:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Zdravim pánové, mam identickej problém na OI 1.9 TDi 81kw 2003 183tis nalítáno. Všechny stupně v pohodě, ale když tam chci dát za 3, tak většinou se ta páka jakoby o něco zarazí a ani silou jí tam nenacpu. Musiv vyřadit a dát to znovu. Taky když přes noc necham zařazenou zpátečku, tak jí ráno nevyřadim ani silou. Jak kdyby tam byla přibitá. Ve chvíli, kdy se rozjedu, tak ta páka hned pustí. Toto se mi začlo objevovat po přetěsnění hlavy a mytí motoru v author servisu. Vyřešili ste to nějak ? Ten servis se k tomu nestaví zrovna dobře :-(

Děkuji za rady !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...