Přejít na obsah

Úpravy pro cestování


index

Doporučené příspěvky

Zdravím,

jelikož jsem student a rád v autě občas přespávám, tak bych rád založil toto téma. Konkrétně by mě zajímalo, zda jste si na fabii nepřidělal někdo alespoň malou "markízu" proti slunci, jak jste vyřešili schod v kufru pro pohodlné spaní atd. Uvažuji o kompletní demontáži zadních sedaček a hurá na dovolenou.

Obytné auto z toho asi nebude, ale pro podobné povahy jako já tu jisté možnosti využití jsou (ostatně jako u jakéhokoli jiného auta).

Budu rád za jakoukoliv inspiraci či fotky:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podlahu srovnas pokud tam das mezipodlahu, ale pak to mas jako do mirneho prohnuti jako V...

pak je taky moznost, pokud si trochu manualne zrucny, tak si udelej ze dreva kontrucki, kterou si to hodis do roviny na celou delku auta. na to nalupes desky z drevotrisky, nebo preklizky. na to pak staci hodit tenky molitan jako podklad a mas luxusni postel. kdysy jsem mel neco takoveho nachystane do auta, bylo to par hodin prace, ale spani pak luxusni... ;)

markyzu si neumim moc dobre predstavit jak tam chces dat, tu muzes zavesit jedine na hagus a to bude hoodne nizke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky panové za cenné rady ( ta konstukce vypadá parádně..), vzhledem k tomu, že jezdíme jen ve dvou, tak jsem uvažoval nad úplným vyndáním zadních sedadel (jen na dovolenou kvůli rozšíření místa). Zkoušel to již někdo nebo je to blbost?

Tu markízu jsem přesně myslel jak píšeš, ale asi bude jednodušší a rozhodně levnější než ji tam nějakým způsobem přidělávat si natáhnout plachtu. Nevím přesně jak bych ji totiž uchytil k zahrádce (hagusy nemam:(...)

Editováno: , autor: index
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja jsem to mel prave na to ze jsem zadni sedacky jen sklopil, ale nevim presne jak to ma fabka. v Octe to je ze sundas sedaky a pak odklopis operadla, to ti vytvori skoro rovinu. hlavne ja jsem vysokej, takze takova varianta jak je v tom rumstru tak to je pro me jako lezt do tanku... ;) kdyz tam das dve late po krajich, a pak dve do stredu tak to udelas celkem vpoho na rovinku a hlavne to udelas doma za par drobnych ;)

no jestli nemas hagus, tak jedine to zkusit dat na zahradku a jestli treba pojedes s rakvi tak to k ni podle me prichytnes. nicmene porad si neumim predstavit k cemu by ti to bylo dobre, protoze to bude strasne nizske... :(

solarni panel podle me moc vyznam nema, zkousel jsem to kdysy na mobil a nejak to nefungovalo podle predstav. lepsi je pouzivat dobijeni z autobaterky a jestli budes jezdit treba behem tech dnu a presouvat se nekam tak by ti to mela vpoho vydrzet i baterka ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píšeš letos jsem to tak řešil, vyhodil jsem zadní sedačky, udelal rovinu z sololitových desek a spali jsme tam celou dovolenou, jedinej problem je když je vyhřátý auto tak pak byl v noci teplo, ale jinak super, lepší jak ve stanu. Mám sice větší auto ale jinak si myslím že to půjde i ve fábii.

post-8428-0-88997700-1310900793_thumb.jp

post-8428-0-93972900-1310901197_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tohle vypadá super:)tiše závidím....časem z fabie budu muset apgrejdovat na vyssi level. ty veci jste nechavali porad takhle na hore nebo je to uprava pri spani? A ještě dotaz, spali jste v tom takhle na divoko nebo jen v kempech?

Editováno: , autor: Luďa
Necituj předchozí příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle to byla úprava před spaním, jinak jsme to měli dole přetažený sítí co byla v autě, ale aspoň to plato tam k něčemu bylo. Spali jsme jenom v kempech. Jo a taky jde o to jak jsi vysoký, my s manželkou máme do 160 cm, tak jsem nemusel ani posouvat přední sedačky, který by stejně šly tak ještě o 10 cm.

Editováno: , autor: z.docekal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky sem přemejšlel nad tím, jak udělat fábinku "obyvatelnou":D. Mám sedana, takže to spaní v kufru a přes zadní sedačky je přece jen reálnější, ale zas velká sláva to taky nebude. Sice je kufr delší než u hatchbacku, ale zas je tam plato napevno, takže člověk nad sebou nemá moc místa a blbě se tam leze. Další problém je co se sedačkama. Nevim proč výrobci aut to nedělaj rovnou tak, aby po sklopení vznikla dokonalá rovina. Řikal jsem si, že bych do kufru udělal "napořád" druhou podlahu, která by vyrovnala ten schod. Na kraje laťky, dporostřed asi 3 a v půlce je přepůlit a spojit jednou dlouhou tyčí. Takže kdybych nahodou potřeboval tu kufru o 3 cm hlubší, tak bych celou tu konstrukci sklopil k zadním sedačkám. Akorát bych na to plácl podobnej tapec a bylo by to. Tím pádem by to auto bylo připravený na spaní i když bych to neplánoval(vozil bych tam pořád menší spacák).

To s tím vyndáním zadních sedaček úplně mě taky napadlo, ale zase tam vznikne schod na druhou stranu a hlavně když ty sedačky sklopím, tak vznikne delší plocha směrem dopředu. A protože mám 190 cm tak potřebuju každej cenťák :smich: ...stejně když sem to zkoušel tak mi tam 20 cm chybi, takze bych musel ležet uhlopříčně.

Asi by bylo dobrý ty zadní sedačky vyndat a udělat tam ňákou tu konstrukci, ale pro mě by to asi nemělo význam. Já chcu abych v tom autě mohl přespat neplánovaně, takže ty úpravy by neměly nijak rušit při normálním provozu. A když někam jedu na dýl tak si radši vemu stan nebo spím pod širákem.

PS:

Dostalo mě to s tou markýzou:D, eště tak umyvadlo a záchod ne? Nejlíp by to podle mě šlo na zahrádku.

Když se ti nechce vozit stan tak by to mohlo bejt dobrý aspoň na to přespání venku. Natahl bych od zahrádky celtu a máš parádní přístřešek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

jelikož jsem student a rád v autě občas přespávám, tak bych rád založil toto téma. Konkrétně by mě zajímalo, zda jste si na fabii nepřidělal někdo alespoň malou "markízu" proti slunci, jak jste vyřešili schod v kufru pro pohodlné spaní atd. Uvažuji o kompletní demontáži zadních sedaček a hurá na dovolenou.

Obytné auto z toho asi nebude, ale pro podobné povahy jako já tu jisté možnosti využití jsou (ostatně jako u jakéhokoli jiného auta).

Budu rád za jakoukoliv inspiraci či fotky:)

Uz jsem si rikal, ze jsem snad jediny blazen, ktery pro prespani pouziva svoje auto smile.gif Tak tedy.. Fabie II combi, r.v. 09, 1.4, LPG. Pro vetsi soukromi jsem nechal zatmavit skla. Nyni si porizuji autobox, paac vzhledem k provedene uprave, mista pro bagly vyrazne ubylo. Take mam v planu zakoupeni difuzoru na zadni skla, jelikoz spime pri otevrenych oknech. Tak kdyz zacne prset, abychom je porad nemuseli zavirat. Na miste rezervy je umistena nadrz na LPG, tak doufam, ze nahradni kolo se mi vejde do boxu. Pripadne dotazy zodpoviim .)

post-16295-0-25274800-1311021715_thumb.j

post-16295-0-64179400-1311021724_thumb.j

post-16295-0-55406400-1311021735_thumb.j

post-16295-0-33589200-1311021744_thumb.j

post-16295-0-13745000-1311021754_thumb.j

post-16295-0-54457500-1311021764_thumb.j

post-16295-0-62109800-1311021774_thumb.j

post-16295-0-76607000-1311021784_thumb.j

post-16295-0-19544800-1311021795_thumb.j

Editováno: , autor: keismen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

doufam, ze nahradni kolo se mi vejde do boxu.

Nechcu tě strašit, ale rezervu bych do střešního boxu nedával.

Za prvý se tam bude blbě dávat a za druhý jak jí ukurtuješ aby něco nevyvedla?? Navíc střecha má nosnost tuším 75 kg. A do toho ouzkýho a dlouhýho boxu pochybuju, že se vejde. A v širokým a krátkým ti zabere spoustu místa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Vás,

již jsem provedl svoji "obytnou" úpravu. Udělal jsem to jako rozkládací nakonec a objednal do toho nafukovací matraci coleman translucent combo, která tam padne přímo na míru (188x100). Všem díky za inspiraci. Fotky dodám, jen co to nafotím.

Index.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz jsem si rikal, ze jsem snad jediny blazen, ktery pro prespani pouziva svoje auto :) Tak tedy.. Fabie II combi, r.v. 09, 1.4, LPG. Pro vetsi soukromi jsem nechal zatmavit skla. Nyni si porizuji autobox, paac vzhledem k provedene uprave, mista pro bagly vyrazne ubylo. Take mam v planu zakoupeni difuzoru na zadni skla, jelikoz spime pri otevrenych oknech. Tak kdyz zacne prset, abychom je porad nemuseli zavirat. Na miste rezervy je umistena nadrz na LPG, tak doufam, ze nahradni kolo se mi vejde do boxu. Pripadne dotazy zodpoviim .)

http://kasmandominik.rajce.idnes.cz/ (heslo na pozadani)

Ahoj, na sklech mám zatím ty levný folie z tesca a nic moc:/ Kolik tě to zatmavení stálo (případně kde)? Je to s atestem a dovnitř vidět fakt není?:) Uvažuji o tom taky....

Jak funguje ten difuzor proti dešti?:) Díky za inspiraci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Caute, abych to rekl zkracene, tak rikam : To mi libit :-D

Nemate nekdo nakres jak to dodelat do fabky I. Generace combi? Jdu do toho a usnadnilo by mi to praci. Kdyztak pres SZ jj? Diky, a jak to resite se vzduchem? Otevrena okenka? A nebojite se zlodeju? Vite jak to je, staci skvirka... Dik

Kdyby tady měl někdo nějakej zlepsovak, tak by mě to taky zajímalo...Zatím jsem v tom spal s pootevrenym okynkem a je pravda, ze jsem se trochu bal. (navic blby, kdyz zacne prset.) snazim se ale vybirat na spani co nejklidnejsi a nejbezpecnejsi mista.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Vás,

již jsem provedl svoji "obytnou" úpravu. Udělal jsem to jako rozkládací nakonec a objednal do toho nafukovací matraci coleman translucent combo, která tam padne přímo na míru (188x100). Všem díky za inspiraci. Fotky dodám, jen co to nafotím.

Index.

Na fotky se tesime .)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, na sklech mám zatím ty levný folie z tesca a nic moc:/ Kolik tě to zatmavení stálo (případně kde)? Je to s atestem a dovnitř vidět fakt není?:) Uvažuji o tom taky....

Jak funguje ten difuzor proti dešti?:) Díky za inspiraci.

Cauvec, zatmaveni skel me stalo cca 3000 Kc. Ac jsem z Hr. Kralove, vyplatilo se mi dojet do Horic a nechat si to instalovat tam. Pan byl velmi prijemny a rychly - vse trvalo ctyri hod., bez demontazi jakykoliv casti auta. Atest to ma, dokonce mi byl vystaven nejaky prukaz. Co se tyce toho difuzoru/ofuku.. Jsou to klasike "zasterky" nad okna od Heko.pl. Vyhodu to ma tu, ze pri pootevrenych oknech (cca dva cm) do auta neprsi. Klidne to nafotim, pokud chces .)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby tady měl někdo nějakej zlepsovak, tak by mě to taky zajímalo...Zatím jsem v tom spal s pootevrenym okynkem a je pravda, ze jsem se trochu bal. (navic blby, kdyz zacne prset.) snazim se ale vybirat na spani co nejklidnejsi a nejbezpecnejsi mista.

Nevim, jak u tebe, ale u me jde Fabie zevnitr zamknout. K tem oknum, viz. vyse.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechcu těš strašit, ale rezervu bych do střešního boxu nedával.

Za prvý se tam bude blbě dávat a za druhý jak jí ukurtuješ aby něco nevyvedla?? Navíc střecha má nosnost tuším 75 kg. A do toho ouzkýho a dlouhýho boxu pochybuju, že se vejde. A v širokým a krátkým ti zabere spoustu místa.

Zitra si jdu pro nej. Co se tyce rezervy, nejak to vymyslim a pozdeji popisu .)

http://www.omnipuls.cz/index.php?node=27&leaf=551

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim nevim. Tý rezervě na střeše moc nevěřím. Navíc zbytečně zvišuje těžiště a v dnešní době už se tak nepíchá, takže bys dovču odjel i bez rezervy.

Jinak na větrání na FI mám todle: Velmi užitečný a praktickáý a navíc do auta neprší a neteče voda. (pokud někdo přímo proti mřížce nenamíří hadicí)

post-5139-0-25848000-1311854353_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...