Přejít na obsah

Zamykání během jízdy


Lonanek

Doporučené příspěvky

Prosím o radu, kde hledat závadu pokud se auto při jízdě nezamkne a v komfortce je to nastavené.

Mám OI MR02, v MKM jsou volby pro zamčení dveří při jízdě a odemčení dveří při vytažení klíčku zatrženy.

Auto se mi při jízdě vůbec nezamyká. Uvítal bych to, protože vozím malé dítě a to moc dobře ví, jak otevřít dveře. Sice sedí v sedačce, ale .....

Testováním nastavení jsem zjistil:

Pokud odškrtnu volbu zamčení při jízdě a ponechám odemčení po vytažení klíče a samozřejmě uložím, po vytažení klíčku ze zapalování slyšitelně "cvaknou" zámky ve dveřích (tedy funguje tato volba). Auto se při jízdě samozřejmě nezamkne! Bohužel ale po zamčení celého stojícího auta se nezamkne kufr.

Pokud odškrtnu volbu odemčení po vytažení klíče a ponechám zamčení při jízdě, auto se při jízdě opět nezamkne! Zase však po zamčení stojícího auta zůstanou 5 dveře odemčeny.

Pouze obě zaškrtnuté volby řádně uzamknou stojící auto (tak jak je to popsáno u programu MKM v 1.20), ale při jízdě se nic nestane.

Oslil jsem to asi složitě, ale snad je to pochopitelný výklad.

Díky za Vaše rady.

Editováno: , autor: Lonanek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nebo nepoužít MKM či jak se to píše a obyčejným VAG 3.04 to aktivovat v komfortce a 100% to funguje, dělal jsem to už na více autech, jen je problém že po zamknutí stačí pouze potahat za kliku 2x což dítě stejně zvládne, od takové věci je pak dobré aktivovat dětskou pojistku zadních dveří:-)

K tomu VAGu si stáhni VISe a tam máš vše - VAG Info System teda doufám že se to tak píše:-D

Editováno: , autor: Martin Kuděla
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za reakci.

No problém asi budu mít v tom, že nemám origo HEX-CAN ale KKL kabel. Zkoušel jsem teď ještě přímo udělat komfortku ve VAGu a bohužel mi to neprošlo kvůli kabelu. Nechce se mi vyhazovat 400,- v servisu za 10 minut práce.

Pokud by byl někdo z Královéhradeckého kraje ochoten nakódovat komfortku, byl bych rád (s tím kabelem co mám udělám jen pár věcí).

Jinak to holt budu muset řešit ručně. Dětská pojistka je taky řešení, ale když pak vezeš normální lidi, tak ti ulomí kliku :aggressive: .

P.S.

Mám VAG (4.09) i VIS (3.0)

Editováno: , autor: Lonanek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli se MKM připojí a vyčte konfigurace komfortky, tak kabelem to nebude, si myslím.

Mám taky pouze KKL kabel a s MKM jsem si nastavoval zavření/otevření oken delším držením DO.

Zamykání jsem nezkoušel.

Není tam varování, že to u některých nejde?

Teda vím, že nějaký zádrhel tam popsaný je, ale teď nevím čeho se týká.

To že se VAG-em nedostaneš do komfortky, někde jsem četl, že pokud je centrál a el. okna pak je třeba jít přes ŘJ stahování oken a ne přes ŘJ cetrálního zamykání, či jak je to ve VAG-u. Ale tady bych byl rád, kdyby to někdo potvrdil nebo opravil.

Jak píše Martin Kuděla, jestli dítě zvládne potáhnout jednou, tak dvakrát pro něj nebude problém.

To samé máš i s "normálnimi" lidmi. Pokud neví, že to máš tak nastavené, tak při zastavení stejně budou tahat za kliku aniž by počkali až se jim to odemkne.

Podle mně, vzhledem k bezpečnosti dítěte, je jediným řešením ona dětská pojistka a "aktivovat" ji jen pouze když je dítě v autě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče MKM tak okna přes DO jsem si taky dodělával, ale funkce zamčení a odemčení musí zůstat zaržená, jinak nezamkneš 5 dveře.

VAGem jsem to zkoušel taky, do komfortky se normálně dostaneš, ale jak jsem psal nakopalo mě to při ukládání, že nemám origo HEX-CAN kabel. Tedy VAGem zjištěno nastavení v komfortce v kanálu 3 a 4 - 0 a já to nemůžu přepsat.

Díky za reakce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mistře,

ještě jednou jsem se vrátil k Tvému tématu a ještě jednou jsem to četl. Tentokrát asi pečlivěji, bo jsem narazil na toto:

Pouze obě zaškrtnuté volby řádně uzamknou stojící auto (tak jak je to popsáno u programu MKM v 1.20), ale při jízdě se nic nestane.

Já Ti nevím, ale to co píšeš, že je popsáno u MKM v.1.20 je toto:

Poznámka: U vozidel, která mají zmíněný problém, je třeba vždy dbát na to, aby při provádění změn v konfiguraci komfortní jednoky zůstaly obě výše uvedené volby zatržené. Toto zatržení nemá u zmíněných vozidel vliv na automatické zamykání, které u nich takto nelze nastavit.

A ta věta tučně myslím vše vysvětluje, ne?

Neznamená to taky to, že to nejde ani VAG-em?

Že to prostě komfortka NEumí?

EDIT 21.7.

Je možné, že to umí jen auta s motory AEE?

post-57881-0-14672100-1311225929_thumb.j

Je to schéma komfortky od května 2001.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Jiri, to bude trochu jinak. I přes registraci ta 1.20 Lite verze podporuje pouze jednu řadu:

"

Podporovaná vozidla

Verze MKM Lite 1.20 je omezena na vozidla s komfortními jednotkami řady 1C0 959 799, tedy jednotky tzv. 3.generace. Podporována je většina vozidel:

  • Škoda Octavia / Octavia Combi - od r.v. 05/2001
  • Škoda Superb
  • VW Passat / Passat Variant od modelového roku 2001 (r.v. 2000)
  • WV Golf / Golf Variant od modelového roku 2001 (r.v. 2000)
  • VW Bora / Bora Variant od modelového roku 2001 (r.v. 2000)
  • VW New Beetle od modelového roku 2002 (r.v.2001)
  • Seat Toledo od modelového roku 2001 (r.v. 2000)
  • Seat Leon od modelového roku 2001 (r.v. 2000)"

A ikdyž píšou, že:

"Plná verze programu MKM FULL 2.00 bude podporovat i další řídící jednotky řad 1J0 959 799 S, 1J0 959 799 AH, 1J0 959 799 AJ, 1J0 959 799 J, 1J0 959 799, 6N0 959 799, 6Q0 959 433

Bude tedy možné pracovat i světšinou ostatních automobilů jako jsou: Škoda Octavia (starší verze), Škoda Fabia, VW Golf, Bora, Passat (i starší verze), Polo, Caddy, Seat Ibiza, Cordoba, Inca a další..."

a při startu programu neustále otravují, že si mám koupit plnou verzi FUUL 2.00, tak i po kliknutí na odkaz se stále dozvídám, že

"Plná verze již brzy ke stažení!!!"

a mám sledovat tu jejich stránku, bo že jakmile bude ke stažení, tak se tam info o tom objeví.

Jenže já to sleduju už rok a půl a furt nic :( .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wojnar to zhrnul uplne presne, hoci som si LITE verziu aktivoval, Fabia je podporovana iba vo FULL verzii, ktora este teda asi nie je. O chvilu dostanem novu sluzobnu Fabiu II, pojde automaticke zamykanie/odomykanie nastavit aj na novej Fabii? Alebo uz na to budem potrebovat HEX-CAN kabel? Momentalne mam uz spominany KKL.

Vdaka za odpovede :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pre :

Lonanek

Zamykanie za jazdy (15 Km /h ) a odomykanie pri vytiahnutí kľúča sa predsa nerobí cez MKM ale ide to cez VAG v 46- komfort system(prispôsobenie centrálu).

Ja to mám na O1 1,8T motor AGU 1998 a všetko chodí a tak isto my to chodí na O1 1,8 AUM 2004 všetko cez KKL kábel a tu som cez MKM dorobil už len to ovládanie okien cez DO

Treba mať VAG maximálne 409 alebo starší a treba ho mať tiež aktivovaný nie ako tu na obrázku.

Máš to tak?

vag aktiv.bmp

Editováno: , autor: dodohome
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...