Přejít na obsah

Nefunkční tachometr


mtc

Doporučené příspěvky

Dnes mi přestal fungovat tachometr.Když jedu tak mi neukazuje vůbec nebo po 20 km začne normálně ukazovat a pak zase spadne.S budíkama jsem nedělal nic.Poradí někdo co s tím a jak to spravit?Díky

VAG test akcnych clenov .....

NENE NENE HLADAŤ NAJPRV

Editováno: , autor: profor
HLADAŤ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Prosím o pomoc nefunguje mi rychlomer ani ukazatel km. Nekdy zacne rucicka sebou mlatit a nabehne to. Nekdy nejde vubec.

Udelal jsem nasledujici a porad nic.

- nove čidlo mereni rychlosti

- odmotaný svazek

- proletovana deska budiku

na VAG to rychlost ukazuje OK a pri kontrole rychlomeru se také hejbe rychlomer v pohode. Uz jsem v koncích.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Snímač rychlosti je na převodovce. Svazek kterej rád hnije je na levým předním nosníku u mezistěny. Ten palivoměr je něco jinýho - plovák? Vedení pro něj vede jinou cestou. Pokud máš ABS tak bych zkusil překódovat panel přístrojů aby si bral signál rychlosti po CANu.

Jednou se měl na octavii blbě zapojený radio - GALA - pokud nemáš zbytečný dráty vytahaný z ISO a máš radio bez propojovacího svazku (Blaupunkt, vdo, phillips, současný low-end) tak vypoj bílo fialový drát - může to kurvit.

Editováno: , autor: michaell
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím o pomoc nefunguje mi rychlomer ani ukazatel km. Nekdy zacne rucicka sebou mlatit a nabehne to. Nekdy nejde vubec.

Udelal jsem nasledujici a porad nic.

- nove čidlo mereni rychlosti

- odmotaný svazek

- proletovana deska budiku

na VAG to rychlost ukazuje OK a pri kontrole rychlomeru se také hejbe rychlomer v pohode. Uz jsem v koncích.

Díky

Tuto závadu jsem opravoval na kámošově Fábce, a nakonec jsem zjistil shnilé piny na konektoru levého podběhu, kousek pod nalévacím hrdlem nádržky na kapalinu ostřikovačů, tak tam zkus ten konektor rozpojit a podívat se na ty piny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak uz jsem to nasel, nevim jestli je to ono, ale jmenuje se to snimac ujetych kilometru ... hmm, no koupil jsem ho a namontoval, ukazuje cca o 10km/h mene nez GPS do 70km/h a o 15km/h mene do 120km/h. Nevite nekdo jestli to lze nejak kalibrovat? Navic po namontovani mi to ukazuje vyssi aktualni spotrebu paliva kdyz tomu slapnu poradne na plyn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to zkusil prekalibrovat, musel jsem zmenit kodovani i kdyz jsem mel jinou ridici jednotku, nez jak to bylo popisovano v tom manualu, no kazdopadne se zmenila konstanta z 3775 na 3904 a tacho ukazuje trochu presneji, nynejsi hodnoty jsou asi v toleranci nepresnosti.

Kazdopadne vsem velke diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdravím mám identický problém, prosím o foto který svazek rozdělat popř který konektor hnije. Děkuji. po ujetí několik km spadne ručička rychloměru špatně ukazuje palivoměr, píská přístrojovka rozsvítí se kontrolka ruční brzdy. Po vypnutí a zapnutí klíčku vše jde jak má (chvilku). Díky za pomoc jedná se o fabii r.v 4/2004 1.2 HTP

Tak konektor má piny ok.

Kabely jsem rozmotal. uvidíme.

Tak novinka, rozmotal jsem kabel svazek nastartuji vše ok a po chvilce spadne tachometr a rosvítí se senzor natočení volantu (na posilovač nemá vliv funguje dále) po zastavení opětovné nastartování zase vše ok, rozjezd a a stejný průběh.

Prosím poradte. VAG mi hlásí chyby na snímačích ale tohle se mi nezdá ta spojitost.

Editováno: , autor: edenxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Nedávno mi přestal fungovat tachometr na Fabii rv2001. Ručička začla lítat nahoru dolu a potom spadla na 0. Ze záčátku se občas chytnul a i třeba pár dní fungoval, ale teď už asi nadobro KO. Jel jsem teď delší cestu a zjistil jsem, že nefunguje i počítadlo km (celkové i denní) + ručička palivoměru lítá v zatáčce ze strany na stranu (jako u š120). Otáčky a teplota OK. Nesetkal se už s tímto někdo? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to čidlem co je na převodovce a snímá rychlost(náhon tachometru).Nedávno sem ho měnil.Nejdřív stačilo ho prostříknout Kontaktolem,ale pak už nezabíral,byly uhnilý kontakty a muselo se vyměnit.Origo stálo asi kolem 600,-.A má to vliv i na tu ručičku palivoměru,protože se to počítá nějak z rychlosti.

Ještě tady odkaz: http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/357919149b-cidlo-mereni-ujetych-kilometru-fabia-octavia.html

Editováno: , autor: Jiri92
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
  • o 8 měsíců později...

Cawte

Mam problem dnes mi zacal blbnut rychlomer a co som sledoval tak pri brzdeni a pusteni plynu ked sa autom navazi dopredu tak nabehne hned ako pridem auto za navazi dozadu tak spadne na nulu.stretli ste sa s tym niekto?? zajtra asi pojdem kupit novy snimac a uvidim.

Zatial dakujem za odpovede

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prave ze nic auto jazdi... ziadne opravy akurat tak olej atd ale naposledy sa do neho rypalo nikedy minuly rok... bohuzial nekukal som nebol cas a ptm bola uz tma... orientacne cenu neviete toho snimaca?? napadol ma este aj zvezok kablovy bo obcas mi preblikne komplet elektrika v aute hlavne ked je vlhko

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...