Přejít na obsah

Startování + škubání za jízdy


alsiik

Doporučené příspěvky

Ahoj,

mám poslední dobou nepravidelný problém u OI 2.0 85kW, 2003, najeto 177kkm.

Když zhasnu teplý motor a po nějaké době ho natočím, občas nenaskočí vůbec anebo se rozběhne okolo 500 otáček a zdechne. Když tohle udělá, tak při prudší akceleraci (na dvojku se to pozná nejlíp) chybí výkon a někde okolo 4000 to dost zaškube, nechce se mu do otáček. Jakmile se to jednou takhle proškube, pak to jede normálně. Když to nastartuje normálně, škubání se taky nekoná.

Doplňující info: Mám v hajzlu druhou lambda sondu za katalyzátorem a svítí mi kontrolka emisí. To mám ale už rok a půl. Na diagnostice je taky sporadická chyba snímače otáček vačkového hřídele, nevím jestli to může souviset s problémem

Setkal jste se někdo s podobně se projevující závadou ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj,

mám poslední dobou nepravidelný problém u OI 2.0 85kW, 2003, najeto 177kkm.

Když zhasnu teplý motor a po nějaké době ho natočím, občas nenaskočí vůbec anebo se rozběhne okolo 500 otáček a zdechne. Když tohle udělá, tak při prudší akceleraci (na dvojku se to pozná nejlíp) chybí výkon a někde okolo 4000 to dost zaškube, nechce se mu do otáček. Jakmile se to jednou takhle proškube, pak to jede normálně. Když to nastartuje normálně, škubání se taky nekoná.

Doplňující info: Mám v hajzlu druhou lambda sondu za katalyzátorem a svítí mi kontrolka emisí. To mám ale už rok a půl. Na diagnostice je taky sporadická chyba snímače otáček vačkového hřídele, nevím jestli to může souviset s problémem

Setkal jste se někdo s podobně se projevující závadou ??

mam stejny problem

EDIT:

Mám stejný problém. Octávka 0.2 160 000, vyměněny obě lambdy, vyměněn palivový filtr, svíčky, kabely k svíčkám, cívka zapalování. Vše originál. Auto mám na LPG, ale tento problém se objevuje jen při jízdě na benzin. Takže mě ještě napadá škrtící klapka, vstřiky nebo palivové čerpadlo. Diagnostika hlásí výpadek třetího válce.

Editováno: , autor: Wojnar
Je nějaký důvod proč cituješ poslední příspěvek a k tomu špatně a needituješ příspěvky?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Chcel by som sa spýtať, či nemáte skúsenosti alebo rady čo to môže byť, auto ide bez problémov, jediné čo som si všimol je, že troška ťažšie štartuje, potočím kľučikom a trvá mu tak sekundu dve kým naskočí, ale naskočí stále na prvý šup.

K problému, všimol som si že na jednotke keď pridám výraznejšie plyn tak občas trhne autom, ako keby úplne stratilo výkon na chvíľku a potom ho úplne hodí ako znova nabehne. Je to fakt iba chvíľka, ale občas to riadnu trhne. Deje sa to niekde okolo 3000 otáčok, robí to náhodne, keď to chcem následne hneď zopakovať tak mi vytočí úplne pohode aj 10 krát za sebou bez cuknutia úplne normálne a potom zasa niekedy z ničoho nič trhne.

ďakujem dopredu za rady a nápady :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...