Jump to content

Maxidot průměrná/denní spotřeba

Sarap
 Share

Recommended Posts

Dobrý den,

potřeboval bych poradit a ani po použití hledání jsem nenašel, co jsem hledal. V pátek jsem si přivezl úplně novou Octavii II L&K 2.0 TDI CR 103 kw. Nerozumím tomu, jestli nemám něco nastaveno špatně u počítání průměrné spotřeby. Když jsem jeden den jel, oznámil mi počítač průměrnou spotřebu 5.5 l, ráno jsem sednul do auta, nastartoval, rozjel se a najednou počítač ukázal průměrnou spotřebu 11 l. Při té spotřebě 5.5 l jsem najel cca 500 kilometrů, tak že pochybuji, že rozjetí by najednou tak zvedlo průměrnou spotřebu na 11 litrů, kvůli malému počtu kilometrů. V návodu je, že pokud se má změřit úsek spotřeby, musí se v maxidotu vynulovat a to jsem neudělal, chci mít přehled o celkové průměrné spotřebě. Toto se opakuje každý den, večer, když se vrátím domu, je spotřeba kolem 6 litrů, ráno to vypadá, jako když se průměrná spotřeba vymaže a začne měřit znova. Připadá mi to, jako kdyby bylo nastaveno měření průměrné spotřeby každý den znova, ale nikde jsem nic nenašel. Předem děkuji za radu.

Jen to upřesním: když máš na maxíku 1 tak jde o průměrnou denní spotřebu. (Ten výraz-denní je opravdu zavádějící).

Pokud máš na maxíku 2 tak jde o průměrnou spotřebu dlouhodobou. Stejně tak to s těma indexama (1,2) platí pro vzdálenosti-počty km a době jízdy-hodiny a minuty.

Když to auto máš nové tak by bylo dobré se podívat do návodu.

Je mi jasný že to skoro nikdo nečte, ale vyvaruješ se zbytečných dotazů a nepochopení. :p