Přejít na obsah

Pískání a škubání do volantu


jirka.jion

Doporučené příspěvky

Přeji všem kolegům dobrý den a rád bych vás poprosil o radu, protože jsem zde nikde nenašel tu správnou

odpověď na můj problém s opravou závady na autě.

Problém: Při nastartovaném motoru a točením volantem na místě nebo při velmi malé rychlosti cosi píská a dává rány do volantu (škubání při točení volantem).

Pískání je zhruba typu, jako by chtěl slézt klínový řemen z řemenice. Velmi hlasité pískání pouze při pohybu volantem i při mírném pohybu + škubání

do volantu. Odpovědí jsem našel sice dost, ale jelikož níže uvedu, co všechno jsem již vyzkoušel a vyměnil za zbrusu nové, odpověď jsem nanalezl.

Proto prosím za kažkou užitečnou radu, předem děkuji.

Auto: Škoda Octavia 1.9TDi, 66kW, r.v. 12/1997

Vyměněno, vyzkoušeno:

Nové kompletní řízení + čerpadlo řízení, nový servno originál olej, nové přední tlumiče vč. horního uložení tlumičů, nová řemenice na klikovce, nové

klínové řemeny (mám 2 řemeny protože na autě byla dodatečně namontována klimatizace), nové napínáky na klínové řemeny, ramena mám téměř

nová kompletní, zkoušel jsem vyměnit alternátor celý a tím to také nebylo, geometrii mám nově udělanou asi měsíc ale dělalo to už dávno před tím.

Prosím o rady, jediné na co jsem se nesoustředil vůbec je klimatizace, ale vůbec už nevím. Díky všem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já bych to viděl na jasný čerpadlo, ale vzhledem k výčtu vyměněných věcí to je záhada.

Děkuji za příspěvek, také jsem si to myslel a proto ho dle článků na tomto fóru vyměnil za nové. Bohužel ani čerpadlem to není. Ještě mi mechanik poradil, že by mohl prokluzovat řemen na řemenici klimatizace při nízkých otáčkách (=velké zatížení pro řízení). Objednal jsem se na sundání této řemenice a na soustruhu si nechám vyrovnat drážky. Uvidíme, kéž by...

Díky za příspěvek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...