Přejít na obsah

KKL USB kabel, rozdíl


czross

Doporučené příspěvky

Zdravím, chci se zeptat, myslíte, že je nějaký rozdíl mezi tímto http://aukro.cz/diagnosticky-kabel-vag-kkl-obd-ii-usb-skoda-276-i1720418091.html modrým kabelem a tímto http://www.hobbydiag.cz/profidiag/eshop/1-1-Diagnostika-VW-Audi-Skoda/0/5/3-KKL-USB-profi-kabel-pro-VAG-COM-podpora-64-bit-OS černým kabelem? Obědnával jsem si ten černý a počítal jsem, že vzhledem ke dvojnásobné ceně nějaký rozdíl mezi nima bude, ale jaké bylo mé překvapení, když jsem otevřel obálku a tam byl modrý kabel za cenu toho černého. Je tam i jiné CD s takovým modrým kolečkem jako potisk. Teď nevím, bud´ jsem blbej a nechal se napálit nebo může prodejce dát k prodávající věci jiný obrázek? V popisu se ty dva kabely vlastně rozlišit nedají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tvoje auto ten kabel bude stačit. :D Jestli ti jde o tohle. Ten rok je přibližný, jde o komunikaci jednotek v autě a tu ty ještě CAN nemáš, takže to pojede. :)

A kabel který umí jak do cca 2004 i současná se jmenuje HEX-CAN a to je zas jiná cenová relace, ale umí vše... Tedy to co má umět. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

jo pardon, dal sem blbej odkaz :) samozrejme sem myslel modrej kabel kterej jde na auta do roku 2004. Jde o to, ze jsem o nem cetl ze je dost poruchovej, ze za nic nestoji, tak sem si radeji chtel koupit neco lepsiho no :) No nic, tak uvidime jak dlouho mi ten modrasek vydrzi.

Ahojky czross... Určitě sis už nějaký ten kabel koupil a řekneš mi který a jak jsi s ním spokojený? Já si koupil ten z Aukra, přišel černý a nefungoval jak by měl. Vrátil jsem ho a přišel mi místo něho modrý. No, ten byl ještě horší, hrůza. Tak uvažuji, že si objednám ten ze stránek hobbydiag... Mám O1 z roku 2002. Díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prozradit to samozřejmě můžu a tak budu citovat co jsem napsal prodejci:

Dobrý den přeji. Konečně jsem se dnes dostal k tomu abych si vyzkoušel propojit svou Octávku z roku 2002 koupeným kablem. Bohužel se mi to nepodařilo i když jsem postupoval podle návodu který byl na dodaném CD. V návodu se píše, že po připojení se objeví nový hardware a to " Ross-Tech HEX-USB" Bohužel mi se objevuje "FT232R USB UART". Ovládače i k tomu jdou ale při spuštění programu a testu propojení který je OK, už nejde nic jiného. Ještě mi to vypíše jakou mám řidící jednotku a VIN vozidla a to je vše.Nic jiného už nejde. Ptám se tedy: Poč se mi po připojení objevuje jiný hardware než v návodu a mám dobrý kábel?!! Poradíte mi co dělám špatně nebo je špatný kábel?

Nashle a díky za odpověď. Snad bude... pekres

Uznali reklamaci a poslali mi jiný, modrý, a po vyzkoušení jsem jim napsal toto:

Dobrý den přeji.

Dnes jsem dostal od Vás balíček ve kterém byl kabel a malé CD. Děkuji tedy za rychle vyřízení reklamace a za to chválím.

Obálka ač bublinková není zřejmě to pravé ořechové a proto přišlo CD prasklé a tudíž nepoužitelné!!! No nevadí jsem si říkal. Nějaký ten program mám a ovládače ke kablu taky. Po připojení kablu k notebooku se objevil úplný nesmysl a po úplném bezproblémovém nainstalovaní ovládačů jsem měl ve správci zařízení ….viz obrázek v příloze. Při připojenív autě se mi vůbec nenavázala komunikace a byl to pokrok od minula k horšímu. Před tím reklamovaný kabel se v autě aspoň připojil a kontrolka na kablu svítila ale nynější kabel nemá vůbec žádnou snahu sepřipojit a už vůbec ne komunikovat s ŘJ jak je vidět v dalším obrázku. Po těchto špatných zkušenostech už nemám žádnou důvěru v tyto Vámi nabízené kable a odstupuji od kupní smlouvy.

Kabel s CD a vyplněným formulářem zasílám zpět.

Nashledanou

Nějaké obrázky k modrému kablu:

post-19493-0-19745600-1315293471_thumb.j

post-19493-0-67940400-1315293489_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím.. škoda že u tohoto tématu skončila debata. Zvažuji si taky koupit USb kabel pro diagnostiku. Ale přemýšlím jaký. Jestli nějaký z aukra za 250kč nebo z hobbydiag.cz

http://www.hobbydiag.cz/profidiag/eshop/1-1-Diagnostika-VW-Audi-Skoda/0/5/3-KKL-USB-profi-kabel-pro-VAG-COM-podpora-64-bit-OS

kde píšou podporu s win 7 64bit. Ale mám jeden problem. Mám Superba 2004 a nevím jestli to bude fungovat když je psané do roku 2004. A nevím jakou přesně mám zběrnici, jestli CAN-BUS nebo tu druhou která nevím jak se jmenuje a nevím jak to poznám. Může někdo poradit?

Dík moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.. škoda že u tohoto tématu skončila debata. Zvažuji si taky koupit USb kabel pro diagnostiku. Ale přemýšlím jaký. Jestli nějaký z aukra za 250kč nebo z hobbydiag.cz

http://www.hobbydiag...dpora-64-bit-OS

kde píšou podporu s win 7 64bit. Ale mám jeden problem. Mám Superba 2004 a nevím jestli to bude fungovat když je psané do roku 2004. A nevím jakou přesně mám zběrnici, jestli CAN-BUS nebo tu druhou která nevím jak se jmenuje a nevím jak to poznám. Může někdo poradit?

Dík moc

Tak jestli koupíš ten z hobbydiag jak je na obrázku nebo z Aukra vyjde nastejno. Já jsem si ten z hobbydiagu koupil, protože jsem si myslel tak jako ty, že bude lepší a poslali mi modrý který je na Aukru za těch 250kč. Vrátil jsem jim ho a na peníze zpátky jsem čekal 30 dní!!

Tady je moje korespodence:

Dobrýden,

skutečnosti je taková, že v tuto chvíli neexistuje žádný "originální"KKL kabel. Kopie existují až u kabelů s HW klíčem (HEX CAN), které všaknenabízíme. KKL kabely jsou vyráběny stovkami výrobců po celém světě. Dledodávky prodáváme modré i černé kabely, vzájemně se liší pouze barvou. Kabel vevšech bodech odpovídá popisu, uvedenému na našich stránkách. Námi nabízenékabely máme otestovány a podíl reklamací je nižší než 2% a zničení ŘJ ani jinéfámy se opravdu nedějí. Pokud tedy trváte na dodání kabelu, který je vyobrazenna našich stránkách, není to problém, nicméně se oba kabely liší pouzedesignem.

Opakuji tedy, že žádný "originální" kabel neexistuje. Na kabel sevztahuje (narozdíl od Aukra a jiných pochybných obchodů) standartní zákonemdaná záruka v délce 24 měsíců.

Navrhuji tedy tři možné postupy:

1) ponechání stávajícího kabelu, protože odpovídá popisu na stránkách a budeřádně fungovat

2) výměna za jiný (designové odlišný) kabel

3) vrácení zboží ve 14-denní lhůtě, na účet Vám bude vrácena částka za zboží

Mrzí mě, že se cítíte oklamán, nicméně pro to nevidím důvod. Prosím o Vaševyjádření.<br style="mso-special-character:line-break"><br style="mso-special-character:line-break">

S přáním hezkého dne Daniel Červenka www.hobbydiag.czinfo@hobbydiag.cztel.: 731 876 438

Křešťák Petr napsal(a):

Dobrý den přeji.

Vážení pánové. Dnes jsem dostal od Vás objednaný balíček abyl jsem docela překvapen co jste mi poslali!

Pánové, já si od Vás objednával kabel KKL USB profi kabel pro VAG-COM (podpora 64-bit OS) jak je v příloze na obrázku foto01nebo detailně na obrázku foto02. Zdůrazňuji, že píšete profi kabel a nikde není napsáno, že by Vámiuvedený obrázek kable byl pouze ilustrační. Vy si přesto dovolujeteposlat mi čínskou kopii jakých je na internetu spousty např. foto03 nebo foto06 které jsou dokonce za poloviční cenu!

Objednával jsem si kabel od Vás proto, a ne z Aukranebo z jiných pochybných obchodů, abych měl jistotu, že kupuji kabel který mi bude korektně fungoval a nemohl si např. s čínskou kopií kabluzničit kupříkladu ŘJ auta.

Proto Vám kabel posílám ještě dnes zpátky a žádám od Vás abyjste mi poslali kabel originální, profi, který bude řádně fungovat, nebo pokuďnemůžete dostat svého závazku, poslali zpátky peníze na účet670100-2200134328/6210

Děkuji. S pozdravem Křešťák Petr

PS. Reklamační formulář je přiložen v zásilce.

Stačí to tak? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super! Tak to jsem rád za tokovou zkušenost. Ještě ale musím zjistit jestli bude fungovat na mojeho Superba 2004. Nevíte jak se dá zjistit jakou zběrnici mám?? Sice je to 250kč, není to nic strašnýho.. ale i to jsou peníze a zbytečně to kupovat a pak se s někým handrhkovat to se mi nechce. Tak jestli někdo budete vědět jak to zjistit nebo odkud to vyčíst tak sem s tím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super! Tak to jsem rád za tokovou zkušenost. Ještě ale musím zjistit jestli bude fungovat na mojeho Superba 2004. Nevíte jak se dá zjistit jakou zběrnici mám?? Sice je to 250kč, není to nic strašnýho.. ale i to jsou peníze a zbytečně to kupovat a pak se s někým handrhkovat to se mi nechce. Tak jestli někdo budete vědět jak to zjistit nebo odkud to vyčíst tak sem s tím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super! Tak to jsem rád za tokovou zkušenost. Ještě ale musím zjistit jestli bude fungovat na mojeho Superba 2004. Nevíte jak se dá zjistit jakou zběrnici mám?? Sice je to 250kč, není to nic strašnýho.. ale i to jsou peníze a zbytečně to kupovat a pak se s někým handrhkovat to se mi nechce. Tak jestli někdo budete vědět jak to zjistit nebo odkud to vyčíst tak sem s tím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Superb první generace jede po starší sběrnici, bude ti stačit KKL kabel, třeba tenhle - http://forum.skodahome.cz/topic/98893-kkl-kabely-pro-vag-com-ala-jukebox/ .

Pokud uvažuješ o výhledové aktualizaci svého vozového parku, pak rovnou kup HEX-CAN kabel a ten bude fungovat jak se současným Superbem, tak s případným dalším novým autem. Samozřejmě z koncernu VW. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...