Přejít na obsah

Stale svieti lava strana smeroviek


cuco eleven

Doporučené příspěvky

Ahoj,

na Fabii 1.2 40kW r.v. 2002 mam nasledovny problem - obcas mi po zapnuti stretavacich svetiel sa na lavej strane rozsvietia blinkre (sivisle, neblikaju) a predne lave svetlo sa prepne na parkovacie, prava strana sa sprava korektne. Prisiel som na to tak, ze ked som vyhodil blinker na lavu stranu tak prerusovac tikal extremne rychlo, prava strana ok. Tak som sa siel pozriet co sa deje a vidim blinkre na lavej strane svietia stale.

Chyba je urcite v kablovom zväzku ktory mi zhnil - je opraveny v servise skoda. Je opraveny stylom ze zhnite casti su vystrihnute a je tam vlozena nova cast drotikov, zaizolovane, zväzok je volny a vyviazany. Ked snim pohybem zvykne problem zmiznut.

Potrebujem pomoct v tom ze v servisnom manuali som si nasiel ze k smerovke ide kabel 0,5 cierno-biely a ku svetlu 1,5 zlto-cierny tie som oba skontroloval su OK. Nepomohlo. Az sa niekto vyznate v elektrike poradte mi pls ktore kabliky este by mohli mat na uvedeny problem vplyv aby som ich skontroloval nechce sa mi ist znova do servisu a vyvalit zase kopec penazi - a navyse ako vidim za nekvalitne odvedenu pracu. :-(.

Dakujem

cUCo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...a zkontroloval taky uzemnění těch světel, tedy všechny hnědé vodiče vedoucí z levého předního světla, jak píšeš.

Řekl bych, že se proud z potkávacích světel vrací přes žárovku blinkrů, nikoli přímo na zem. Proto blinkr svítí. BSG je z toho pak zmatená tak rychle bliká, myslí si, že je některá z blinkrových žárovek přerušená. Nic, co by se nedalo opravit...

Jíra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

mal som pred chvilou ten isty problem, po rozsvieteni stretavaciek mi zacali svietit blinkre na pravej strane.

chyba najdena stopovanim kablov od zadnych svetiel som dosiel k taznemu ktore som priparkoval k obrubniku a zrejme cez neho od zadneho obrysoveho bol svetla napajany obvod blinkrov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...