Přejít na obsah

Brzdový bubon nejde dolu


Slavomíre

Doporučené příspěvky

predpokladam ze mas povolenu rucnu brzdu :) mne sa raz podarilo potlacit celust cez otvor z druhej strany, cez ten plech od blatnika. je tam malo miesta, ale stoji to za to skusit. vyber z nich zaslepky, a pevnym, kratkym ale tenkym srobovakom zaberies tak, aby si stlacil celust. potom to pojde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha, taaak.

myslel som ze bubon nejde stiahnut koli tomu, ze celust vydrala do neho drazku, teda ze po obvode sa vytvoril taky vystupok koli ktoremu sa neda bubon zosmyknut z celusti. aspon ja to tam mam take.

neviem, brzdovu kvapalinu si tam skusal kvapnut? alebo povol aj naboj a stiahnes bubon aj s nabojom. ked to bude vonku, vyklepes naboj z bubna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ak ta nedrzia celuste o bubon, naboj zlezie bez problemov s bubonom spolu . celuste pri demontazi naboja neprekazaju. nedavno som robil brzdy, mam to v zivej pamati. praveze aby som mohol zhodit a nahodiut celuste, musel som stiahnut naboj. naboj teda ide dole prvy, celuste ho nedrzia. ide to bez akychkolvek dvoj, ci trojramennych stahovakov. len povolis maticu na hriadeli a stiahnes to cele rukou dole. naboj nie je nasadeny na kuzel tak ako to bolo u stoviek ci stodadsiatok. hriadel fabie ma na zaciatku aj na koci rovnaku hrubku.

mam preinstalovany kompjuter a nemam este stiahnutu dielensku prirucku. ak ju niekde pohrabes na nete, uvidis to.

mrk tuto temu, je tam foto. vidis, celust je az za nabojom

Editováno: , autor: slant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som dal tu istu. odporucaju ju utahovat nejakym momentom, ale momentovy kluc nemam. ked ju utiahnes brutalne, budes citit ze sa toci naboj tazko, pripadne vobec. jednoducho som ju utiahol takou silou, aby sa naboj tocil asi tak isto tazko ako predtym. tot moja finta. :palec2: bolo to asi v maji, odvtedy som uplne bez problemov nalietal asi 7 tisic km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, nepomohlo nič, musel som to rozobrať spolu s nábojom a ložiskom.... Na stole stačilo pár úderov kladivom a bolo to oddelené. Ale pred tým, ako som to dostal na stôl, som sa ešte potrápil. Nešlo to stiahnuť, čeľuste vydrali bubon a tak sa na okraji bubna vytvorila "príruba", naštartoval som motor a tým aj posilovač bŕzd - zabralo to, brzdový valček nebol taký "tvrdý", pomaly sa mi to podarilo vypáčiť.

Vďaka za príspevky.

S

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

aj ja som mal problem s pripecenymi bubnami a nedarilo sa mi to ani nijak vypacit. nahneval som sa, nahodil kolesa, dal som kolecko okolo dediny s jemne pritiahnutou rucnou brzdou, bubon sa pekne zohrial a teoreticky sa mal malicko zvacsit. dal som kolesa dole klepol kladivom, jemne zapacil a bubon sa uvolnil. to bolo pred par rokmi. nedavno som zase daval bubon dole a zase nesiel (neobrusil som dosadacie plochy). kedze auto som uz mal zodvihnunte, nechcelo sa mi davat naspat kolesa, pomohol som si propanbutanovym horakom, ktorym som opat bubon nahrial, a ten zase povolil. mozno to nie je super riesenie ale ak sa to inak neda... ved pri brzdeni sa bubon aj tak zahrieva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri sundavani bubnu staci lehce povolit stredovou matici a pak auto zvednout a matici odsroubovat uplne pric. Kolo nechat normalne prisroubovane na bubnu, pak staci chytnout za cele kolo a snazit se to trosku rozkyvat a zaroven tahnout k sobe, takhle to jde vzdycny a neni potreba zadny stahovak a hlavne zadne bouchani do bubnu atp. Tim ze je tam to namontovane kolo, tak dostaneme mnohem veci paku a sundame to dolu i s bubnem apsolutne bez problemu. Matice se nova davat nemusi, pokud pouzijeme zajistovaci lepidlo treba Locktite cerveny strong kol11

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...