Přejít na obsah

Octavia II 1.9 TDI PD spotreba


Dano1001

Doporučené příspěvky

Zdravím, Mám problém so spotrebou, Oktavku (r.v.2006) mam cca mesiac a ani za nič sa neviem dostať pod 7/100km na tej dlhodobej spotrebe. Pri kludnej jazde po meste mi na ,,jednotke,, ukazuje priemer 8-9 a jazda mimo mesta 6-7. a to jazdím s VEELMI ľahkou nohou. dvaja známi s Oktavkou s tým istým motorom pri tom robia spotrebu v meste 5-6 (a tak je aj všade uvadzana). ďalej pri rozbiehaní normálne pridám plyna a okamžitá spotreba mi vybehne až na 99.9!!! a pri inej jednadevine ani keď sa prudšie rozbehnem ta okamžitá sa nedostane cez 40l/100km. Pytal som sa v servise a bolo mi povedane že to moze byt zblbnuty počítač. zaujmalo by ma či s tým mate niaku skúsenosť a či sa to dá nijako vyriešit. za rady dakujem

p.s.:neni čipnuta, normalne 77kw

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

99.9l na rozjezd není nic nenormálního, ale určitě to není o tom, že ti tam najednou chrstne do válců mraky nafty. hlavně těch 99 se nepovede vždycky, chce to jen speciální kombinaci spojky a plynu, takže to, že jiná oktávka ukazuje jen 40 znamená akorát to, že se ti to nepovedlo. pokud jde o spotřebu ve městě pak záleží v jakým městě, po praze jezdim ve špičce i přes 10l/100km. spotřeba mimo město taky záleží kolik km mimo to město ujedeš. po 5km bude jiná než po 80km...

btw koukni na mojí dlouhodobou

Editováno: , autor: Luke288
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
99.9l na rozjezd není nic nenormálního, ale určitě to není o tom, že ti tam najednou chrstne do válců mraky nafty. hlavně těch 99 se nepovede vždycky, chce to jen speciální kombinaci spojky a plynu, takže to, že jiná oktávka ukazuje jen 40 znamená akorát to, že se ti to nepovedlo. pokud jde o spotřebu ve městě pak záleží v jakým městě, po praze jezdim ve špičce i přes 10l/100km. spotřeba mimo město taky záleží kolik km mimo to město ujedeš. po 5km bude jiná než po 80km...

btw koukni na mojí dlouhodobou

ja jezdim za 6,5l dlouhodobe, jezdim s tezsi nohou. jezdim dalnice 160-200, hodne mesto i couracky, ale umi i za 5l (realna ne palubova) jiank taky to jezdi i za 20 :smich:

prebehni si vzduchovy filtr a palivovy filtr, v jakych otackach jezdis? ty taky udelaji dost, pak zalezi na intenzite rozjezdu, styl jizdy do kopce, predvidavost apod. jianak driv jsem mel naftovou feldu a ta i ve vice lidech jezdila kolem 4litru ( atm. diesel)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono by nemuselo ani pomoci to kolik ujel. Mel jsem totiz ochcafku a na te se mi stala jedna vec - bylo to tak uz do vyroby - ze proste pocitadlo tachometru ukazovalo min. Tedy, kdyz jsem jel 90 tak realne to bylo 100, 160 bylo realne 180 atd...

Takze pak podle tachometru cesta, ktera ma realnych treba 200 km, ukazala ujeto jen 170km (ty pocty jsou zaokrouhlene, tak me nefackujte). A tim padem i spotreba byla pocitacove i spoctene podle ujetych km na tachometru vyssi! Nikdy, ani v servisu skoda s tim nedokazuli nic udelat, VAG byl vzdy ok...

Nerikam, ze je to vas pripad, jen ze by to neco takoveho take byt mohlo...

Takze kdyz realne zmerit spotrebu tak:

- natankovat po hrdlo

- ujet delsi trasu, cca 200km - vzdalenost nejlepe dle GPS

- dotankovat zase po hrdlo

- spocitat skutecnou spotebu.

;-) Enjoy.

EDIT: jinak ja mam dlouhodobou spotrebu na OCTII 1.9 77KW podle pocitace 5.7 litru a moc ji nesetrim. Cesta asi tak 200km na tempomat na 120km/h (ne po dalnici - takze ne vzdy tech 120) me ukazuje 4.5 l/100km. Predchozi majitel byl setrnejsi, dlouhodobou na 8 tis. kilometrech ji mel 5.1 l/100km.

Editováno: , autor: Unlimited
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinými slovy- po ujetí 95km ti ukazoval počítač spotřebu 20l/100km a myslíš, že tam i reálně natekly?

já jen že OII mám už pátej rok, celkem to auto znám, dálnice lítám taky hodně rychle (160+) a troufnu si tvrdit, že i když jí rozhoupu na těch 200km/h, tak se ani okamžitá spotřeba neblíží 20l.

95km za spotřebu 20l/100km- nevěřím. (pokud se teda bavíme o TDI a je jedno jestli 1.9 nebo 2.0)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže jsem si to dneska cestou zkoušel. při rychlostech nad 100km/h se na pětku nedostanu nad 13l okamžitých. na čtyřku jsem se i přes snahu nedokázal dostat přes 17l okamžitých. při rychlosti 210km/h (z kopce) mi ukazoval maxidot 11,7l, při 180km/h po rovině nějakých 12-12,5l.

na pohádky o průměrný spotřebě 20l na trase delší než 2km jsme tady už trošku velký.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kluci nejsem kravatak a vim co mluvim, ja na pocitac nekoukam, protoze vim, ze keca, rikam hodnotu, ktera je podle palivomeru, ano muze tam byt + - 1l, ale na palubak nedavam, dle palubaku mam dlouhodobou 5,7 a je skutecnosti jezdim za 6,5l,

jinak je to 1,9 a nakrmena co to jde na 225/45/17

jinak realny to jde, i atm diesel umi zrat jak tank,

btw: davka nafty max a turbo 0,6bar -> 1,7 bar

takze lze to, videl jsi nekdy v realu trysku at uz z octy, feldy ci zetoru davkovat popr kamionu? by jsi co mohl pomalu sbirat do kyblu ;)

jinak na seriovem nastaveni das tak max 13-14l vic ani tuk, tu trasu jsem jezdil pred chipem a po chipu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže teď už máš nachipováno, zítra z tebe vyleze, že jsi táhnul přívěs těžkej 3t atd.

možná, že ti tu někdo tuhle story uvěří, já určitě ne, ani kdybys to měl nachipovaný jak RS. spotřeba 20l/100km na trase dlouhý 95km by znamenala okamžitou neustále někde mezi 25-30l

měj se fajn

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže teď už máš nachipováno, zítra z tebe vyleze, že jsi táhnul přívěs těžkej 3t atd.

možná, že ti tu někdo tuhle story uvěří, já určitě ne, ani kdybys to měl nachipovaný jak RS. spotřeba 20l/100km na trase dlouhý 95km by znamenala okamžitou neustále někde mezi 25-30l

měj se fajn

s 3t privesem nepojedes, nemas navaru ani grand vitaru, a pokud ti jde o chip, tak ten uz tam enjakej mesic je, dej si pedal na podlahu a jet, pak se mrkni na nadrz, ne na palubak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj Dano 1001, chtěl jsem se zeptat, jestli jsi již vyřešil problémy se spotřebou neboť jsem četl tvůj příspěvek a mám přesně stejný problém jako ty. Mám taky 1,9 TDI PD 77 kW bez chipu, 144.000 km najeto, motor BJB.

Editováno: , autor: jambo72
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj, mám problem se spotrebou OII 1.9TDI 77kW, motor BJB. Dnes jsem ujel 120 Km a spolykala 1/4 nádrže. A to jsem jel okrsky 80-90. Jindy 4,7l. Už v pondělí jsem si vsiml, že je spotřeba vyšší o něco, než je normál. Rozvody jsou nové 15 000 Km, filtry všechny také. Gumy R15.

Průměr píše 7,8l a nelze to dostat níž. Co by to mohlo být???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rozvody delany ve skodovce!! , tam predpokladam, ze to um ídobré, Spotřeba volnobeh 0,7l. Motor jde pekne, nekouří, táhne od spodu až do max. Nemůže to být katalyzátor? Ale byl jsem pred 3 týdny na STK, a ME prý krásné hodnoty vzhledem k 180 000 Km.

A pri rozvodech meneno komplet, rozvodova sada, mikrořemen kladka, napínák, kladka na alternátoru.

Editováno: , autor: hudyx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak závada vyřešena. Na první pohled nebylo nic vidět, otevrel jsem kapotu, nastartoval jsem motor a hadička na paliváku čůrala a ztrácela se mi tudy nafta. Byla špatná sponka. Tak jsem tam dal zatím klasickou- zahradní sponku na šroubek a drží. Ale nic nebylo u motoru cejtit. Se to odpařilo asi.... :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...