Přejít na obsah

Octavia II 1.9 TDI PD spotreba


Dano1001

Doporučené příspěvky

ogast

Hmm ja sa len čudujem prečo automobilky montujú do áut katalyzátory a DPF filtre za drahé peniaze keď stačí dať do nádrže tvoju zázračnú tabletku a emisie o 70% sú dole... A ešte by ma zaujímalo ako si na to prišiel že máš o 70% nižšie emisie... Ráno si sa zobudil naštartoval auto pozrel si sa na výfuk a hľa radujme sa emisie mám o 70% nižšie waw... K tej spotrebe sa radšej ani nevyjadrujem blud na blud... Predstav si ja mám spotrebu 5,4l reál aj bez tvojich tabletiek a zvyšovať si náklady na spotrebu nemienim kupovaním zázračných tabletiek nemienim... :kol-44:

Ja som reagoval na príspevok ktorý je zmazaný... Preto to vyzerá o ničom... Chlapík tu ponúkal tabletky mpg-caps ktoré znížia emisie o 70%! a samozrejme aj spotrebu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak teď jsem nastudoval pár recenzí, hodnocení a rad uživatelů a tento produkt z toho nevyšel nejlépe. :kol-44: Sám za sebe jsem k tomuto produktu skeptický. Navíc jsem vyčetl, že zatím co je v Evropě 95 a 98 oktanoví benzín, tak v Americe je jen 91 oktanoví benzín. To je docela dost důležité, a to neberu v potaz konstrukční rozdílnost motorů,převodovek.....atd.... Za mě - nebyl bych tak odvážný to zkusit, ale né z důvodu zklamání se nad nepravdou propagace, ale nad tím co všechno se mi díky tomuto produktu může vys*at. A cokoli v palivové i výfukové soustavě je docela nákladné na opravu. :kol-47:

EDIT: a když jsem se po dopsání tohoto odkazu koukl, tak to do tohoto topicu vůbec nezapadá. Tímto se tedy omlouvám za reakci - bohužel jsem byl v euforii z tohoto evidentního placeba. :kol-34:

Editováno: , autor: Sniper_2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Kolik vám to žere když jedete 50km/h po rovině. Okamžitá spotřeba? Já mám 1.9TDi 77KW a při této rychlosti +- 2.8 - 3.1 L okamžitá spotřeba.Ta průměrná spotřeba je hodně rozlišná, když jedu z práce okolo 15:30 kdy je větší provoz tak mám průměr 6.2 - 6.5 l, a když jedu později a chytnu zelenou vlnu tak mám spotřebu třeba 4.7 - 4.9 l. (cca 12km dlouhá cesta).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 rok později...

Zdravim vsem!Mam otazku.Koupil jsem auto v aaa ma to nalitano 163000km koupene v holansku.Soused se na to koukal a pri volnobech pocitac ukazuje spotrebu 0,7l za hodinu.On rikal ze to ma bejt snad 0,5l/h a rikal ze to muze zlobit nejakej vstrik.Po meste mam tak kolem 7,5 prumernu spotrebu ale jel sem mimo mesta asi na 15km ciste rovna silnice a jel jsem 100-120 a ukazovalo mi to furt kolem tech 7-7,7l/100km v prazdne auto plus spolujezdec.Vsude jsem cetl ze to auto ma zrat tak kolem 5 a proto furt mi to vrta hlavu jestli neco neni spatne.Byl jsem ve 2 servizu a nic nenasli.Ani auto necuka ani nehuci divne motor vubec nic.Ale itak se me to neda tak proto se hcy zeptat kolik vam ukazuje treba na ten volnobech?Za 1000kc nafty jsem ujel asi 320km ve meste a 100 mimo mesta coz se mi zda dost.Dekuji

Editováno: , autor: bahko1979
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta spotřeba na volnoběh, vypnutý spotřebiče a ne ledovej motor, by se měla pohybovat od cca 0,4 do 0,6l/h a se spotřebou za 5l se dá ale.... Ta tvoje spotřeba je o ničem, natankuj plnou, do vycvaknutí pistole, zapiš stav tacho a vyjezdi aspoň 3/4 nádrže, pak zase natankuj do vycvaknutí (pokud to chceš co nejpřesněji tak stejný palivo, nejlépe u stejného stojanu) a spočítej si spotřebu. Spotřeba je závislá na spoustě faktorů o kterých jsou toho na netu, samozřejmě i tady, tuny stejně jako o ježdění s tímhle motorem za 5 a méně litrů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše šulda. :kol-47: Spotřeba se odvíjí od hodně faktorů i dokonce od použitého paliva. Pokud tam tankuješ nějakou obyč naftu tak se spotřeba klidně vyhoupnout i o 0,5l/100km víše. Další věc je jestli máš puštěnou pořád klimu tak si připočítej další palivo navíc. Nebudu odkazovat na správně nahuštěné pneu ( nemyslím tím co je na víčku nádrže ). Je to všechno k všemu. A ti co jezdí za 5L tak to jsou většinou šetřílci co na kopci vyhazují. :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Ahojte mám taký problém. Kúpil som OII 1,9TDI DSG a spotreba je cca 8,0L-8,5L čo je podla mňa extrémna spotreba. Je to OII Combi 16 kolesá origo Škoda na plnú nádrž som spravil 550-600km  všetky filtre sú vymenené. Rozvod som vymenil minulý týždeň povedal som v servise či nie je zle nastavený lebo to vela žere vraj bol nastavený dobre vymenili rozvod spotreba je rovnaká. Neviem si dať rady. Nikde nafta netečie. Auto ma 150-tis z vnútra ozaj zachovalé ako nové. Vôbec nezničená. Motor má dobrý zvuk povedali aj v servise. Jazdím BEZ KLÍMI 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spotřeba je opravdu větší dle mého soudu by jsi měl jezdit tak o 1,5l méně. Na kolik máš nafoukány pneumatiky?? Byl měněn olej v DSG mám dojem že je výměna po 60 tis. tak jestli na 120tis. byl měněn. Dále jak je na tom filtr DPF tedy pokud ho máš? Jaké palivo tankuješ a přidáváš VIF?? Kolik ti ukazuje PP okamžitou spotřebu při studeném motoru a teplém? A poslední otázka ta spotřeba je dle PP nebo vypočítaná z plná nádrž hrdlo - nájezd - plná nádrž hrdlo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olej v prevodovke nebol ešte menený viem že je tam 60tis interval ale automat radí pekne nešklbe a auto nedusí-podraduje tiež dobre (samozrejme sa chystám vymeniť aj olej v DSG no viac ma trápi táto spotreba). Palivo normálna čerpačka je to jedno či OMW alebo Shell. Tu spotrebu som vyrátal tak že som dal total plnú a jazdil som takmer na nulu. Palubný PC píše v meste strašne vysoké hodnoty nejdem sa dostať pod 8 dakedy pod 10l /100km. Mimo mesta to píše 5l ale neverím že to žere 5l lebo ta spotreba na plnú nádrž 8,5l bola kombinovaná aj mesta aj cca 150km mimo mesta. Gumy sú tam ešte zimné 205/55 hustené na 2.2 ale takéto prkotiny ako gumy nespravia tak extrémnu spotrebu. DPF filter som neriešil. Auto bolo na diagnostike 2x raz vypísalo chybný žhavič nič ine!! Keď je auto zohriate aktualna spotreba 0,6l/h za studena 0,7 raz aj 0,8l/h

 

 

post-88372-0-46463800-1399836099_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ešte jedna čudná vec. Tu sú dve fotky jedna je pred a po ujdení cca 18km mimo mesta no ručičke nádrže to vyzerá ako po prejdení 100km. Po odstavení auta a znovu naštartovaní ručička vystúpala opať trocha vyššie nechápem?! Je mi jasné že to je vec nádrže - plaváku v nádrži ale aj realne to má vysokú spotrebu. Ja len tak či to nemá dáky súvis 

post-88372-0-49110700-1399836591_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu ručičku palivoměru bych neřešil, gumy tak jak píšeš (zimní, tlak 2,2 a rozměr) dokážou slušně zvýšit spotřebu, ne o prkotinu. Tu spotřebu jsi sis spočítal po dotankování znovu do plna? 5l mimo město je velmi slušný a ve městě to dokáže bejt zase o hodně víc + spousta dalších faktorů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jak píše šulda zimní pneu a ještě podhuštěné na 2.2 ti zvedne spotřebu s klidem o 1L/100km. :kol-47: S tím palivoměrem bych to nebral vážně protože ručičky jsou orientační a navíc to co si popsal bylo typické přelití nafty. :kol-28: Mimochodem rozdíl mezi palivy je, ale nedělá to až takový rozdíl na spotřebě. :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že na 2,2 nie su gumy dáko podhustené. A určite by to nespravilo spotrebu 9.1L / 100km! Čo sa týka DPF myslím že keby bol dáky problém auto by netahalo alebo by to vypísalo chybu DPF veď to má aj kontrolku sa mi zdá + diagnostika by asi tiež niečo ukázala. Aktuálne som bol dotankovať. Na FULL nádrž (55l) som prešiel 521km + dojazd auto písalo 80km čo bol myslím si reálny údaj tak že spotreba 9,1l čo je extrémne vela na to že v aute je nový olej všetky filtre. Skúšal som ešte na voľnobehu koľko píše a 0,7l/h. 

 

 

NEPOZNÁTE NIEKOHO KTO MÁ 1,9TDI + DSG A JAZDÍ VIAC MENEJ MESTO? NEVIEM KOĽKO BY VLASTNE BOLA DOBRÁ SPOTREBA!

post-88372-0-51875900-1400020814_thumb.j

Editováno: , autor: Morfo333
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak okamžitá spotřeba při zahřátém motoru by měla být 0,5l/h. Již to tady někdo řešil s velice podobným ( dalo by se říci i identickým ) problémem měnili mu rozvody poté mu je kontrolovali - vše v pořádku a nakonec jel do jiného servisu tam mu je předělali a hned byla spotřeba úplně někde jinde. :kol-47: S tím DPF je to složitější oni si ho někteří nechávaly vyndávat a při deaktivaci softwaru vypínali čidlo. Tudíž pak nic nesvítilo a auto někdy dělalo neplechu. :kol-32:  Ale tohle bych podle tvých indicií viděl na rozvody. Jinak pokud chceš vědět spotřeby tak se koukni na nějaký portál třeba www.spotreba.sk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Spotřebu si od koupi auta poctivě eviduju a to jak podle tankování, tak podle PP. Reálnou spotřebu mám okresky cca 4.8, ve městě cca 6.5 a dálnice cca 5.7. Dlouhodobá spotřeba podle tankování za 25.000 km je 5.63 l/100 km. PP mi ukazuje spotřebu menší v rozmezí 0.3-0.1 l/100 km.

Styl jízdy mám tak normální - snažím se hlavně nepodtáčet (min. 1600 ot.) a nejezdit "brzda-plyn". Dálnici jezdím s tempomatem na 140 km/h.

Co jsem jel loni na dovolenou 1300 km do Makedonie (90% dálnice s tempomatem 140 km/h, 10% šplhání ve vysokých horách), auto plně naložený, klima zapnutá a výsledná spotřeba podle tankování 5.87 tam a 6.03 zpět.

Editováno: , autor: MiSKO83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dlouhodobě na 1.9 TDI 6.5 ? jak jezdíte? :kol-140:  na octávce 1.9 tdi z 2007 najeto 268 tis mám dlouhodobou 4,6 -4,7 a ať dělám co dělám víc to nejde, pro rejpaly 4,8-4,9 podle tankování a víc prostě ne ať dělám co dělám, na novém tsi v rapidu 1.2 63 kw mám dlouhodobou 6,3.  

 

ale nebudeme to tu mawerickovi zasírat jen jsem musel něco napsat :kol-48:

Editováno: , autor: machinho001
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dlouhodobě na 1.9 TDI 6.5 ? jak jezdíte? :kol-140:  na octávce 1.9 tdi z 2007 najeto 268 tis mám dlouhodobou 4,6 -4,7 a ať dělám co dělám víc to nejde, pro rejpaly 4,8-4,9 podle tankování a víc prostě ne ať dělám co dělám, na novém tsi v rapidu 1.2 63 kw mám dlouhodobou 6,3.  

 

ale nebudeme to tu mawerickovi zasírat jen jsem musel něco napsat :kol-48:

Tak mi půjč tu svoji 1,9 TDi a ja ti to ukážu :). Ja mel dlouhodobou 6,3 a níž by to šlo jen pri kloboučnické jízdě. Sorry za OT Mavericku, nech si to pak smazat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nerozumím prostě nerozumím :kol-140:  asi jiný motory nebo nevím :kol-48:  netáhnu se jako smrad prostě jezdim :kol-60:  a víc jak 5 litrů na stovku to prostě nesežere, kolkrát jí vytáhnu po dálnici Turnov-Praha kde to pustím k 200 km/h jen tedy v noci při prázdné dálnici a u cíle mám krátkodobě 5.1-2 po Praze se to upraví na 4,7 to ti to klidně pujčim docela by mě zajmal jízdní styl :D je mi 25 žádnej kloboučkář :-D když se táhnu a ploužím krajinou jako kloboučkář mimo obce do 90 km/h krátkodobě to ukáže 3.8-3,9  sorry za OT

Editováno: , autor: machinho001
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nerozumím prostě nerozumím :kol-140:  asi jiný motory nebo nevím :kol-48:  netáhnu se jako smrad prostě jezdim :kol-60:  a víc jak 5 litrů na stovku to prostě nesežere, kolkrát jí vytáhnu po dálnici Turnov-Praha kde to pustím k 200 km/h jen tedy v noci při prázdné dálnici a u cíle mám krátkodobě 5.1-2 po Praze se to upraví na 4,7 to ti to klidně pujčim docela by mě zajmal jízdní styl :D je mi 25 žádnej kloboučkář :-D když se táhnu a ploužím krajinou jako kloboučkář mimo obce do 90 km/h krátkodobě to ukáže 3.8-3,9  sorry za OT

No nevím,jezdit 200 za 5,1,to je trošku ulet ne..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

úlet to není, koukám, že je to asi ojedinělý, jakmile vyrazím tak to zdokumentuju, možná zkusím prohrabat telefon zda tam něco nemám, fakt je ten, že i přez všechnu tuhle kombinaci to sežere 4,8-4,9 5 l podle tankování víc ani kdybych nevím co dělal, proto se podivuju nad spotřebou 6,3 u tohoto typu motoru

 

edit: fotku mám jen nevím jak sem s ní

Editováno: , autor: machinho001
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...