Přejít na obsah

Octavia II 1.9 TDI PD spotreba


Dano1001

Doporučené příspěvky

Celkem standardní  spotřeba. Pro malé snížení můžeš trochu přifouknout kola ( vsadím se že jezdíš na 2,1 dle víčka ) a používat různá aditiva do nafty ( VIF nebo Millers Oils - mám odzkoušeno ). Jinak na délkách tras co píšeš to žrát méně o moc nebude musíš přihlédnout k tomu že je zima ( teplotně ) tudíž se motor zahřívá déle. :kol-47:zi

 

P.s. kolik jsi prosím tě počítal, že bude Octávka v zimních obdobích papat?? Kolik ti žralo to Volvo v zimě? :kol-28:

Editováno: , autor: Sniper_2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj pneu foukám dle tabulek, na kolik to tak zvednout? Jinak naftu beru na benzině nebo omv + VIF. Volvo jezdilo cca kolem 7L nafty stabilně, ať bylo léto nebo zima. A dá se něco dělat s tím palubním PC, aby ukazovatl blíž k realitě? Ještě teda dle bývalého majitele je v autě chip. Bohužel to tom nic víc nevěděl, protože už to takhle koupil. Sice pocitově auto jezdí v pohodě a vše funguje, ale kvůli svému klidu přemýšlím nad vrácením do sériového stavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kola přifouknout na 2,5. :kol-47: Jinak pro tento motor se mi osvědčila Verva na Benzině. S tím chipem bych to udělal trochu jinak a to že bych nechal předělat osvědčenou firmou ( takto nevíš kdo ti tam co nahrál ) třeba Tdifun, protože občas se ten výkon navíc hodí.Tam je to jistota jistě potvrdí i další členové. :kol-28:

Editováno: , autor: Sniper_2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně jsem zkoušel Maxxmotion Diesel ( prémiovka ) jenže zimní nafta má cetanové číslo pouze kolem 54 takže ty starty nejsou až tak skvělé. Navíc tato nafta je dle testů a zkušeností na hranici mazivosti, takže motor PD je hlučnější. Jak říkám osvětšilo se mi nejvíce palivo viz příspěvek předtím tam je cetanové číslo i na zimní naftě 60 a mazavost je vynikající. U té už jsem zůstal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S těma rozvodama. Zrovna zítra jedu do autorizáku, aby mi rozvody nastavily podle přípravků. Nechal jsem je dělat v neautorizovaným servisu a po diskusi zde na fóru jim moc nevěřím. Můžeš to sice zkusit napojit na diagnostiku, ale klidně ti to může psát, že to je OK, ale realita bude jiná. Když odděláš kryt, tak se na to podívat můžeš, ale od chlapů z dílny jsem slyšel lehký výsměch, že podle toho se to poznat nedá. Má to trvat max. 2 hodiny a vlezu se do tisícovky. Takže asi takhle... Jinak špatně nastavené rozvody mohou mít samozřejme velký vliv na spotřebu.

 

Já sám to řeším právě kvůli spotřebě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK díky. Můžeš pak dát info jak to dopadlo a jaká byla výsledná cena? Kdyby kolem tisícovky, tak bych do toho šel. A jeden autorizák mám kousek od baráku. A ty máš jakou motorizaci a spotřebu? Ještě jsem pročítal nějaké starší diskuze a možná by nebylo od věci se poptat v autorizáku co by stálo nahrát nejnovější verzi SW do řídící jednotky pro můj motor (BJB)

Editováno: , autor: tomasek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě jeden dotaz bych měl. Dají se nějakým způsobem zkontrolovat správně nastavené rozvody? Dělali se tam cca 5 tis. km zpátky, dělal to bývalý majitel tak jestli je to v pořádku. Jestli to třeba nemůže mít vliv na spotřebu.

 

Jak ti bylo již odpovězeno ANO špatně nastavené rozvody mají vliv na spotřebu. Taková pomůcka ( orientační ) je že tvé vozidlo po zahřátí ( 90°C ) má mít okamžitou spotřebu 0,5-0,6l/100km. Nesmí být zapnutá klimatizace ( nebo spíš v činnosti, ale teď je pod 5°C takže stejně nechladí ). Dále v kopci by byl cítit snížený výkon, ale pokud jsi s tímto autem nejezdil před rozvody tak to nejspíš nepoznáš. Ale pokud se bavíme pořád o tvé spotřebě jak jsi psal tak jsi v průměru za co jezdí většina z nás. :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já teď jezdím za 4,6l 

 

Mám pár otázek :)

1) Reál nebo podle PP?

2) Jakej terén na těch 12km?

3) Styl jízdy, na spotřebu?

 

Šuldo já jsem nějak nepostřehl odpověď na tvé otázky viz tvá reakce na první příspěvek..... :kol-32:  :kol-32:  :kol-32:  :kol-32: 

Zřejmě mi to jen uniklo ............................ :_icon_smich2:  :_icon_smich2:  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak ti bylo již odpovězeno ANO špatně nastavené rozvody mají vliv na spotřebu. Taková pomůcka ( orientační ) je že tvé vozidlo po zahřátí ( 90°C ) má mít okamžitou spotřebu 0,5-0,6l/100km. Nesmí být zapnutá klimatizace ( nebo spíš v činnosti, ale teď je pod 5°C takže stejně nechladí ). Dále v kopci by byl cítit snížený výkon, ale pokud jsi s tímto autem nejezdil před rozvody tak to nejspíš nepoznáš. Ale pokud se bavíme pořád o tvé spotřebě jak jsi psal tak jsi v průměru za co jezdí většina z nás. :kol-47:

 

Možná bude lepší se v tom nevrtat a hotovo. Jelikož auto jede bez problémů, při zahřátém motoru a bez klimy je spotřeba cca 0,4 - 0,5 L. Jediné co, tak nechám zkontrolovat rozvody, stejně to pojede na dílnu na výměnu oleje tak to spojím s tím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...