Přejít na obsah

Octavia II 1.9 TDI PD spotreba


Dano1001

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

zdar clenove mam takuto dilemu mam oktavku II 1,9 TDI 77 KW najeto 90 000 km robi mi to spotrebu kratkodobu 7.0/100 a dlhodobu 6.8/100 podla MAXIDOTU pri uplne normalnej kludnej jazde. Doteraz som to nejak neriesil zdalo sa mi to normalne, az doteraz ked kamos aj bracho si obstarali ulne iste oktavky s rovnakymi motormi a im to ukazuje kratkodoba 5.5/1OO dlhodoba 4.7/100 a brachovi to ukazuje kratkodoba 5.3/100 a dlhodoba 4.9/100. Ich oktavky maju 127 000 km a 140 000 km.

Moze byt ze s tou mojou nieco je, neni napriklad treba nieco dat skontrolovat, alebo neviem čo.

Čo si o tom myslite?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navíc MaxiDot de "seřídit" aby ukazoval +- jinak a tím pádem se mu nedá 100% věřit.

Zpotřebu si zpočítej podle natankovaný nafty a ujetejch KM. Navíc ji ovlivňuje jestli jezdíš krátký a oni dlouhý trasy, jaký máš pneu a jak sou nafouklí, jestli máš rakev atd.

Pak to píchni na VAG a údajně by měla jít odečíst spotřeba a stav PHM v nádrži přes VAG. Tím se dobereš nejpřesnějších hodnot.

Jinak jak píše Prochy. Prohoďte si na tejden auta, vynuluj te spotřeby a uvidíš. Pokud ty pojedeš stejným stylem za málo, tak začít hledat. Ale to je zase VAG, tlaky v motoru, nastavení.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krátkodobou mám 5.2-5.8l/100 a dlouhodobou 80% město 20% dálka 5.6l/100km. Ovšem záleží na naftě. Tankuji jen VERVU a přidávám VIF, mám totiž vyzkoušeno že spotřeba se hned sníží min o 0,5l/100km. Pneu mám 15-cky nafoukané na 2.5. Jezdím sám + 10kg náklad. Najeto mám přez 150.000km

Editováno: , autor: Sniper_2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdravím

Mám taky problém se spotřebou u OII 77Kw.A nebo spíš s maxidotem.Na nádrž najedu +/- 800-900km což je asi normál,ale maxidot mi ukazuje jak průměrnou 15l tak dlouhodobou spotřebu kolem 14l.Při volnoběhu se místo 0 u okamžité spotřebi ukáže " -- " tohle a po rozezdu to dokáže vyběhnout až na 68l.Zkoušel jem vyresetovat spotřeby,ale nepomohlo to.Vyměnil jsem palivový filtr a zkontroloval jsem těsnost spojů potrubí ale žádná změna.Prosím teda o radu jestli stím máte někdo zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud používáš předepsané disky a pneu, tak se obvod nezmění a tím se ani nezmění zkreslení techometru. :kol-47: Pokud použiješ kola větší než předepsaná tzn.18" a 19" nebo pneu na větším profilu, tak změníš obvod a tím zkreslíš tachometr. Co se týká spotřeby tak po přechodu z 15" na 17" (letní pneu u obou), mi vzrostla spotřeba o 1L. Malý dodatek, když v zimě jezdím na 15"+zimní pneu tak v létě na 17"+letní pneu - nepoznám změnu ve spotřebě. :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ogast

Hmm ja sa len čudujem prečo automobilky montujú do áut katalyzátory a DPF filtre za drahé peniaze keď stačí dať do nádrže tvoju zázračnú tabletku a emisie o 70% sú dole... A ešte by ma zaujímalo ako si na to prišiel že máš o 70% nižšie emisie... Ráno si sa zobudil naštartoval auto pozrel si sa na výfuk a hľa radujme sa emisie mám o 70% nižšie waw... K tej spotrebe sa radšej ani nevyjadrujem blud na blud... Predstav si ja mám spotrebu 5,4l reál aj bez tvojich tabletiek a zvyšovať si náklady na spotrebu nemienim kupovaním zázračných tabletiek nemienim... :kol-44:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...